Miért nem a Duna Arénában vagy a Margitszigeten lesz a jövő évi vízilabdatorna? – ez is kiderült az egy év múlva kezdődő budapesti vb pénteki hivatalos sajtótájékoztatóján. Madaras Norbert szövetségi elnököt kértük a kameránk elé. Videó és a beszélgetés olvasható változata:
Madaras Norbert
Minden idők legnagyobb és legjobb vizes világbajnokságát szeretnék megrendezni a szervezők pontosan egy év múlva Budapesten. Az MVM Dome-ban tartott pénteki sajtótájékoztatón első alkalommal szólalt fel sportért felelős államtitkárként az egy hónappal ezelőtt kinevezett Kálnoki-Kiss Attila. Elmondta, azért választotta ki ezt az eseményt, mert egy év múlva itt kerül sor az úszóversenyekre és a vízilabdatornára. Cikkünkben a sajtótájékoztató csaknem teljes felvétele.
Még le sem csillapodtak a kedélyek a vízilabdasport szerbiai irányításának megváltozását követően, máris “új frontot” nyitott a Szlobodan Soro (sokak szerint Alekszandar Sapics) által irányított szerb sportági vezetés. Horvát szövetségest keresnek egy új, több országra kiterjedő klubbajnokság elindítására. Ebbe esetleg magyar csapatokat is meghívnának. Ismertetjük a Total Waterpolo szaklap információit és Madaras Norbert MVLSZ-elnök reagálását a vlv-nek.
Hétfőn a Groupama Arénában megtartotta soron következő országos utánpótlás-konferenciáját a Magyar Vízilabda Szövetség. Az egészen részletes szakmai kérdések terítékre kerülése mellett a jelen lévő edzők, sportszakemberek, klubvezetők választ kaptak a szövetség elnökétől a következő időszak finanszírozásával kapcsolatos, aggódó érdeklődésükre.
Április 5-én, húsvétvasárnap 13:15-től újabb adással jelentkezik a Bajnokok, az M4 Sport portréműsora, amelyben a 2000-es évek vízilabda aranycsapatának két meghatározó alakja, Kásás Tamás és Madaras Norbert lesz Petrovics-Mérei Andrea vendége. Az MTVA előzetesét ismertetjük – kiegészítve saját, vlv-s fotóinkkal.
Szolnokon elindul a magyar vízilabda központi akadémiája, miután a helyi aréna a szövetség tulajdonába került. A komplexum a korosztályos válogatottak specifikus fejlesztési bázisa lesz – jelentette be kedden sajtótájékoztatón Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár. Megmutatjuk az esemény teljes videófelvételét.


