A BL-küzdelmekből kiesett csapatok az Eurokupában folytathatják. A Szolnok csoportjába a francia Pays D’Aix Natation került. Íme, a második számú európai kupasorozat selejtezőinek teljes beosztása:
A BL-SELEJTEZŐK ELSŐ ÉS MÁSODIK NAPJA
A BL-SELEJTEZŐK HARMADIK NAPJA
Mint ismert, az Eurokupa új szezonjában az induláskor két magyar csapat érdekelt. A Szolnok már a selejtezőkörben játszik, a BVSC a főtáblán kezd majd.
A selejtezőkörében 16 csapat szerepel, 12 az idei eredményei alapján, négyen pedig a BL-selejtezőkörből estek eggyel lejjebb.
A tornarendszerű selejtezők időpontja: október 3-4-5.
A négy csoportelső és a három legjobb csoportmásodik jut tovább. A kieső csapatok indulhatnak az újonnan bevezetendő Konferencia Ligában.
A selejtezőcsoportok
A csoport (Athén): Spandau 04 (német, a BL-selejtezők B csoportjának harmadik helyezettje), Apollon Szmirnisz (görög), ZV De Zaan (holland), Sport Management (georgiai/grúz)
B csoport (Montpellier): Vouliagmeni (görög, a BL-selejtezők C csoportjának harmadik helyezettje), Crvena Zvezda (szerb), Trieszt (olasz), Montpellier (francia)
C csoport (Sibenik): Steaua Bukarest (román, a BL-selejtezők A csoportjának harmadik helyezettje), Dinamo Tbiliszi (georgiai/grúz), Solaris (horvát), Rapid Bukarest (román)
D csoport (Terrassa): Pays D’Aix Natation (a BL-selejtezők A csoportjának negyedik helyezettje), Szolnok, Terrassa (spanyol), OSC Potsdam (német).
Az Eurokupa főtáblája:
A csoport: Jug Dubrovnik (horvát), ASC Duisburg (német), a selejtezők C csoportjának győztese, a selejtezők D csoportjának győztese
B csoport: Barcelona (spanyol), Dinamo Bukarest (román), a selejtezők B csoportjának győztese, a selejtezők három legjobb második helyezettje közül a harmadik
C csoport: BVSC, Panatinaikosz (görög), Buducsnoszty (montenegrói), a selejtezők három legjobb második helyezettje közül az első
D csoport: Savona (olasz), Sabác (szerb), a selejtezők A csoportjának győztese, a selejtezők három legjobb második helyezettje közül a második