Tisztújító közgyűlést tartott szombaton a Magyar Vízilabda Szövetség. Madaras Norbert eddigi elnököt négy évre ismét megválasztották, az új elnökség tagja lett Kis Gábor és Zantleitner Krisztina és elfogadták a vízilabda két olimpiai ciklusra szóló sportágfejlesztési stratégiáját.
Az MTI tudósítása:
Az MVLSZ honlapjának beszámolója szerint a szervezetet két éve irányító sportvezető bemutatta a magyar vízilabda jövőjét 2032-ig meghatározó sportágfejlesztési stratégiát, amelyet a küldöttek egyhangúlag támogattak.
“Sejtettem, hogy ez nehéz feladat lesz, és bizonyos szempontból életem eddigi legnehezebb feladata lett, de szeretem a kihívásokat, és azt hiszem, sok jó dolog történt velünk, sok pozitívumot sikerült elérnünk 2022 novembere óta” – mondta eddigi tevékenységéről az olimpiai bajnok Madaras, aki szerint sikerült rendezni a szövetség anyagi helyzetét, miközben a medencében sem maradtak el az eredmények tekintve, hogy a férfiak 2023-ban arany-, a nők pedig idén ezüstérmesek lettek a világbajnokságon. Hozzátette, az olimpiai szereplés kapcsán mindenkiben maradt hiányérzet, viszont az utánpótlás világversenyeken tavaly és idén egyaránt példátlanul sikeresen szerepeltek a magyar csapatok.
A jövőt illetően az elnök arról számolt be, hogy a Dagály területén már megkezdte működését az MVLSZ Egészségügyi és Módszertani Központja, illetve elindult azoknak a kameráknak a telepítése, amelyeknek köszönhetően néhány éven belül az MVLSZ égisze alatt zajló összes mérkőzés követhető lesz a szövetség erre a célra fejlesztett videóplatformján. Megemlítette, hogy a mesterséges intelligencia alapú teljesítmény- és játékelemző rendszerek széles körű alkalmazásában is élen kívánnak járni.
A 44 éves Madaras kifejtette, a 2024 és 2032 közötti időszakra vonatkozó sportágfejlesztési stratégia négy pilléren nyugszik: a fenntarthatóságon, az utánpótlás fejlesztésén, az eredményesség javításán és a vízilabda népszerűségének növelésén.
“El kell érni a sportszakma rendszerszintű fejlesztését, az egészségügyi és teljesítménydiagnosztika általánossá tételét, sportszakembereink létszámának növelését és minőségi tudásuk folyamatos fejlesztését. Ennek kell párosulnia a szervezeti és infrastrukturális fejlesztésekkel, melynek egyik alapja a finanszírozási modell folyamatos adaptálása” – vázolta a terveit Madaras, aki szerint még ezeknél is fontosabb a sportág bázisának mélyítése.
A küldöttek mind az elnöki beszámolót, mind a stratégiát egyhangúlag fogadták el, ahogy Madaras Norbert is immár egy teljes olimpiai ciklusra kapott megbízatást a tagszervetektől.
MTI
A szövetség tájékoztatása szerint:
Az elnökség társelnöke továbbra is Beck György, alelnöknek a liga jelöltjét, Gergely Istvánt, valamint a World Aquatics vízilabda-bizottságának vezetőjét, Molnár Tamást választották meg. Az elnökség tagja lett a liga képviseletében Biros Péter és Tóth Sándor, a Szakmai Testület képviseletében Kovács István, a Területi Liga részéről Lukács Gergely, az Utánpótlás és Sportszakmai Bizottságból Székely Bulcsú, valamint a Nemzet Sportolójaként Faragó Tamás. Rajtuk kívül a küldöttek Dala Tamásnak, Zantleitner Krisztinának, Nyíri Zoltánnak, Lovas Péternek és Kis Gábornak szavaztak bizalmat.
Ami a további tisztségeket illeti, ismét az MVLSZ társadalmi elnöke lett Hegedüs Éva, az Ellenőrző Testületet elnökként Kállai Sándor vezeti, a tagok: Auth Róbert és Nagy Viktória.
Címlapkép: vlv-archív