Hivatalossá vált az információ: Románia nem vesz részt a Világliga jelenleg zajló küzdelmeiben. Így a csoport másik két tagja már továbbjutott, de a csoportelsőség kérdése március 9-én, idegenben, a Montenegró-Magyarország mérkőzésen dől el. A meccset ötgólos előnnyel kezdjük majd.
A vlv szerkesztősége az olvasók segítségével tartja fenn magát. Kérjük, lépjen be támogatóink közé. RÉSZLETEK
Megtörtént a románok visszalépése a Világliga európai selejtezőiről, amelynek várható bekövetkeztéről a vlv adott először hírt.
A montenegrói szövetség pénteki bejelentése szerint Románia hivatalosan jelezte hogy nem játszik a jövő keddre kitűzött selejtezőnapon, nem indul a tornán.
Az érintett felek ezután megállapodtak abban, hogy – az eredeti lebonyolítási rendet megváltoztatva – megrendezik a győri Magyarország-Montenegró selejtező visszavágóját és a két találkozó összesített eredménye dönt arról, hogy melyik válogatott jut tovább elsőként és melyik másodikként a csoportból. A mérkőzés – amelyre ötgólos előnnyel utazunk – március 9-én, szerdán lesz, nem hivatalos információk szerint Kotorban.
MÄRCZ TAMÁS a vlv-nek:
– A FINA hivatalosan tájékoztatta a magyar szövetséget arról, hogy a románok visszaléptek. Felajánlották az így már továbbjutó két félnek azt a lehetőséget, hogy a selejtezők harmadik játéknapján a magyar és a montenegrói csapat
játsszon visszavágó mérkőzést Montenegróban. Ezt elfogadtuk, így átalakult a csoportunk programja, a két “megmaradt csapat” még egy mérkőzést játszik. A házigazdák kérésére ez a találkozó március 9-én, szerdán lesz.
– Komoly a tét, hiszen a csoportelsőnek a folytatásban jóval könnyebb ellenfele lesz. Elég lehet a Győrben megszerzett ötgólos előny?
– Érdekes ez a helyzet, hiszen amikor Győrben hét góllal vezettünk, nem kellett ilyen szempontra gondolni a végjáték kezdetekor. Valószínűleg még koncentráltabbak lettek volna a játékosok, ha tudják, hogy jelentősége van a győzelem arányának is.
Soknak tűnik az öt gól, de tudjuk, hogy számos apró tényező befolyásolhatja egy oda-visszavágós párharc második fordulóját, sok olyan kockázati tényező van, amit még nem is látunk előre.
Igyekszünk majd jó csapattal Montenegróba érkezni és nem az előny megtartására törekszünk, hanem győzelemre fogunk játszani. Egyúttal természetesen felhasználjuk majd ezt a mérkőzést a következő időszakra való felkészülésre.
– Mi a terv, mikor találkozik a csapat?
– A mérkőzést megelőző szombaton még bajnoki meccsek lesznek, de valószínű, hogy a szokásosnál egy nappal több időnk lesz közösen készülni.
Világliga, európai selejtezők, A csoport, 1. forduló
Magyarország-Montenegró 14:9 (4:1, 4:3, 3:2, 3:3) A győri találkozó krónikája
Győr, Aqua Sportközpont. V: Sztavridisz (görög), Teixido (spanyol)
Magyarország: Vogel Soma, Nagy Á., Manhercz K. 3, Jansik Sz. 2, Mezei 1, Zalánki 1, Erdélyi 1. Cs.: Angyal, Vadovics V. 1, Vigvári Vendel 4, Fekete G., Bedő 1., Kardos G. (kapus). Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Montenegró: Lazovics, Matkovics, Petkovics 1, Ukropina 2, Spaics 2, V. Popadics 1, V. Radovics. Cs.: Tesanovics (kapus), Mrsics 2, Vucsurovics, Cuckovics, D. Radovics, Perkovics 1. Szövetségi kapitány: Vladimir Gojkovics
Gól – emberelőnyből: 7/6, ill. 11/4
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 4/3
Kipontozódott: Fekete G. (a harmadik negyedben), Jansik Sz. (a negyedik negyedben.)
Sárga lap: Gojkovics
A FINA nemrég tette közzé idei versenynaptárát, amiből kiderült, hogy az európai első selejtezőkör nyolc továbbjutója április 28-29-30-án Budapesten küzd meg a szuperdöntőbe jutásért. Négy csapat képviselheti majd kontinensünket a szuperdöntőben, de a budapesti tornán nem lesz elég feltétlenül egy meccset nyerve a négybe jutni, ugyanis a szuperdöntő rendezési jogát Strasbourg (Franciaország) kapta (július 25-30.), tehát az egyik európai helyet elveszi a rendező ország. Így a budapesti torna legizgalmasabb meccse valószínűleg nem a döntő, hanem a bronzmeccs lesz, hiszen csak annak győztese jut tovább – feltéve, hogy a franciák nem kerülnek be a legjobb háromba.
A szuperdöntő nyolcas mezőnyének “nem európai” fele a perui Limában, március 7. és 13. között megrendezendő interkontinentális selejtezőtornán alakul ki.
Az eredeti versenykiírás szerint a négy csoport első két helyezettje jut az európai nyolcas döntőbe. A budapesti döntő párosítása már most adott, mivel a selejtezőcsoportokat “összepárosították”. Az európai döntő tehát a csoportküzdelmek első és második helyezettjeinek kieséses párharcával kezdődik majd, ily módon:
A1 – B2,
B1 – A2,
C1 – D2
D1 – C2
Amennyiben tehát Magyarország megszerzi a csoportelsőséget a montenegrói visszavágón, szinte bizonyosan Németországgal vagy pedig a szuperdöntőbe a rendező jogán már kijutott Franciaországgal küzdhetünk meg a legjobb négy közé jutásért.
A csoportok állása az első forduló eredményével:
B csoport
Az első játéknapra kiírt Németország-Franciaország mérkőzés elmaradt, mert a német nemzeti csapat a kötelező tesztelésen 14(!) pozitív Covid-tesztet produkált. Az érintettek között volt a csapat új szövetségi kapitánya, Petar Porobics is. A FINA talált időpontot a meccs megrendezésére, ezért a két pontot nem kapta meg Franciaország, halasztás történt, március 15-én lesz a találkozó.
Spanyolország szabadnapos volt.
Február 15-én, kedden:
Franciaország-Spanyolország
Németország szabadnapos.
C csoport
Szerbia-Olaszország 12:9 (12:9 (3:1, 3:3, 3:2, 3:3) – a FINA-delegátus Molnár Tamás volt
G.: Mandics, Sz. Rasovics 3-3, Drasovics, Rangyelovics 2-2, Lukics, V. Rasovics, ill. Marziali 4, Di Fulvio 2, Fondelli, Grata, Presciutti
Szlovákia szabadnapos volt.
A csoport állása:
1. Szerbia 3,
2. Szlovákia 0,
3. Olaszország 0 pont
Február 15-én, kedden:
Olaszország-Szlovákia
Szerbia szabadnapos.
D csoport
Görögország-Horvátország 11:12 (4:3, 2:2, 1:3, 4:4)
G.: Funtulisz 4, Vlahopulosz 2, Kapocisz, Papanasztasziu, Argiropulosz, Solanakisz, Kakarisz, ill. Vukicsevics, Vrlics, Benics, Basics 2-2, L. Fatovics, Zovics, Bukics, R. Burics
Oroszország szabadnapos volt.
A csoport állása:
1. Horvátország 3,
2. Oroszország 0,
3. Görögország 0 pont
Február 15-én, kedden:
Horvátország-Oroszország
Görögország szabadnapos