Magyar és – meglepetésre – német győzelemmel kezdődött meg öt válogatott budapesti nemzetközi felkészülési tornája, az E.ON Kupa. Részletek, nyilatkozatok, vlv-fotók:
Lévai Márton
A hétfőn kezdődő budapesti E.ON Kupa nemzetközi tornán elsődlegesen az Eb-re “tervezett” játékosokat szerepelteti majd a szövetségi kapitány. Egyiküket (akit, bár még nem zajlott le a névsorismertetés, mi biztos tagnak tekintünk) kértük összegzésre az Eb-keret péntek délelőtti edzése után.
Délelőtt a Margitszigeten, este a Duna Arénában edzett a fukuokai vb óta először összehívott válogatott keret. Mindkét edzésen ott voltunk.
Bosszúsan, elégedetlenül jöttek nyilatkozni a magyar játékosok a vegyeszónába az argentinok ellen vívott csoportmeccs után. Túl soknak tartották a 13 kapott gólt – és nem lehetett velük vitatkozni. Helyszíni tudósítás folyamatosan felkerülő nyilatkozatokkal, vlv-fotókkal:
Korán kell kelni, hiszen magyar idő szerint 05.00-kor kezdődik a fukuokai vb rangadója, a Horvátország-Magyarország csoportmeccs. Előzetesünkben információk a csapat keddi napjáról, beszélgetés Lévai Mártonnal és a horvátokkal vívott közelmúltbeli találkozóink felidézése:
Igaz hogy már talán csak a Fürge Ujjak és a vlv nem közölte, de a hivatalos bejelentés most történt meg: az OSC két válogatott-kerettag játékosa, Burián Gergely és Lévai Márton a piros-kékeket erősíti a következő szezonban. (A klub pénteken további új igazolásokat jelent be.) A két játékossal a válogatott egyik edzése után beszélgettünk.


