Sikeresen zárult a baráti társaságok, tehát “hobbivízilabdázók” számára megrendezett első országos bajnokság. A tapasztalatokról kérdeztük a versenysorozat kitalálóját és “gesztorát”, Scheffler Tamást, és persze arról, hogy milyen változások lesznek az új szezonban, amelyre október 20-áig lehet nevezni. A szervezők várják új csapatok jelentkezését is az info@hobbivizilabda.hu elérhetőségen.
SCHEFFLER TAMÁS a vlv-nek:
– Tizenhét csapat versengett nyolc hónapon keresztül, nagyságrendileg körülbelül 300 mérkőzést játszottak e torna keretében a hobbivízilabdások, jóval több, mint kétszázan. Rendkívül népszerű volt a verseny, amihez két dolog biztosan hozzájárult. Az egyik az óriási “piaci rés” betöltése, ami lehetővé tette a hobbiszinten játszó rengeteg ember sportolását, vagy ahhoz plusz motivációt adott, a másik talán, hogy mi szervezők, folyamatosan alkalmazkodtunk a részvevők igényeihez, még szabályt is módosítottunk menet közben.
– ?
– Például eredetileg kétszer 7 perc volt a játékidő, a csapatok kérésére ezt kétszer 8 percre változtattuk.
Az új szezonra pedig lényeges módosításokat vezettünk be, hogy a résztvevő csapatokra ne háruljon sem szervezési sem ügyintézési teher, mindenki csak a játékra koncentrálhasson. Azt tapasztaltuk ugyanis, hogy a legnagyobb problémát a csapatok számára a rendezés kötelezettségei jelentették (medencebérlés, időmérő berendezés, egyeztetés a többi csapattal stb.).
A következő bajnoki szezon mérkőzései ezért ugyanazon a helyszínen, a szentendrei V8-as uszodában lesznek hétvégenként. Négyes csoportokban küzdenek majd a csapatok és minden szükséges feltételről a Hobbivizilabda egyesület gondoskodik.
További jelentős változás, hogy a Magyar Vízilabda Szövetség még inkább beáll a kezdeményezés mögé, beilleszti saját versenyrendszerébe, a meccsek dokumentálása is az MVLSZ hivatalos oldalán történik majd.
Mivel a szövetség csak tagegyesületeket versenyeztethet, itt pedig baráti, sporttársi társaságok álltak össze, ezért azt találtuk ki hogy létrehozzuk a HVL (hobbivízilabda) Egyesületet és a bajnokság valamennyi csapatának összes játékosa ennek az egyesületnek lesz a tagja. Kötelező lesz a sportorvosi engedély, ennek feltételeit is megteremtjük.
Az új versenykiírásban pontosítottuk a bajnokságban való részvétel feltételeit. Ugye, itt elsősorban az volt a cél, hogy a vízilabdasportot teljesen amatőr vagy hobbiszinten űző, sportolni vágyók játszhassák egymás között, ami egyben azt is jelenti, hogy nagyjából egyforma képességekkel, tudásszinttel rendelkezők kerülnek egymással szembe. Az előző idényben néhányszor felborult ez az egyensúly, előfordult, hogy a sportágat korábban versenyszerűen űzők, többnyire fiatalok “eluraltak” egy-egy csapatot és így a feltételek egyenlőtlenné váltak. Most tehát még precízebben szabályoztuk, hogy milyen életkorúak és a versenyszerű játékban mióta nem részt vevő játékosok szerepelhetnek itt.
Ugyanakkor szembesültünk azzal az igénnyel, hogy a sportág utánpótlásából kiöregedő, a versenyszerű pólózást abbahagyók – sok száz játékosról van szó – szintén szeretnének hobbi-versenysorozatban szerepelni, ezért felvetődött, hogy számukra létrehozunk majd egy úgynevezett második divíziós bajnokságot.