A világversenyek első szakaszát követően mindig meg szoktuk nézni, hogy mit mutatnak a statisztikák. Csapatonként három meccs után természetesen még a tények is csak jelzésértékűek, de mindig érdekes böngészgetni az adatokat. (Összegzésünk a World Aquatics hivatalos statisztikai mutatóinak felhasználásával készült.)
A mezőnyben négy veretlen csapat maradt három kör után, a négy csoportelső: Görögország, Olaszország, Magyarország és Spanyolország.
Ennek fényében különösen figyelemre méltó, hogy a legtöbb gólt (57-et) a szerbek lőtték. Jó, az ő csoportjukban volt a gyengécske Dél-Afrika, de Szerbia a lövéshatékonyság mutatóját tekintve is vezeti a mezőnyt: a kapura lövéseik 57 százaléka volt eredményes. Ez kiváló mutató, jellemző, hogy a második helyen 53 százalékkal áll Montenegró és (figyelem!) az USA. Ugyancsak a szerbek vezetik a fórhatékonysági listát, mutatójuk elképesztő: 19 kísérletből 16 gól (84 százalék!). Szóval hiába új csapat a szerbeké, nem lehet leírni őket, még ha “csak” második helyen végeztek is a csoportjukban.
A fórok értékesítése terén mi sem állunk rosszul 26-ból 15, ez 58 százalék, a szerbeken kívül csak a
a spanyolok, a franciák és az amerikaiak(!) teljesítettek valamivel jobban.
Mit gondolnak, melyik két csapat blokkolta eddig legtöbbször az ellenfél lövését? Hát az USA és Magyarország. Egyformán 17 a mutatójuk, ami, ugye, csaknem hatos meccsenkénti átlagot jelent.
Még egy fontos területen elsők vagyunk három meccs után, ez pedig a labdaszerzés. Harmincnégyszer vettük el a labdát az ellenféltől, legalábbis a statisztikai adatok szerint (nem tudjuk, hogy ebbe a kategóriába mi mindent vesznek bele). Az olaszokat és a horvátokat előzzük meg.
A lefordulásgólok terén a japánok állnak az élen és ott van mögöttük Montenegró, Szerbia és Olaszország.
Centerben egyelőre a görögök és az olaszok a legeredményesebbek – kétszer annyi találattal, mint amennyit mi értünk el ebből a pozícióból.
A góllövőlistát két szerb, Sztrahinja Rasovics és Nikola Jaksics vezeti 13 találattal. Érdekesség, hogy az első hat helyezett közül hárman vagy korábban voltak a Fradi játékosai (Jaksics, Constantin-Bicari) vagy éppen most (Argiropulosz).
A legeredményesebb magyar játékos Zalánki Gergő, aki nyolc gólnál tart.
Érdekes, hogy mieink közül a meccsenkénti átlagot számolva eddig a vb-újonc Vigvári Vince töltötte a legtöbb időt a vízben (25:37 perc/mérkőzés). Ő egyszer szerepelt, mint a mögötte álló Vámos Márton kétszer (23:14 perc/meccs), majd a hárommeccses csapatkapitány Jansik Szilárd következik (21:55 perc/meccs). Jansik csak kicsivel előzi meg Nagy Ádámot, ami mutatja, hogy Ádi egyre inkább a csapat meghatározó játékosává válik.
Valószínűleg nem véletlen, kifejezetten tudatos lehet, hogy a szövetségi kapitány Varga Dénest (az átlagot tekintve) a mérkőzések időtartamának felében sem szerepeltette, Dumira most lesz majd igazán szükség…
A VLV VB-ALOLDALA FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ EREDMÉNYEKKEL, JEGYZŐKÖNYVEKKEL
A vlv eddigi tudósításai a fukuokai vb-ről:
FUKUOKA 2023: MAGYARORSZÁG-ARGENTÍNA 21:13
FUKUOKA 2023 – ZÁRUL A CSOPORTKÖR, ARGENTÍNA UTÁN “KEZDŐDIK A TORNA”
FUKUOKA 2023: HORVÁTORSZÁG-MAGYARORSZÁG 10:12
HORVÁTORSZÁG-MAGYARORSZÁG – ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
FUKUOKA 2023 – JÖN A CSOPORTRANGADÓ!
FUKUOKA 2023: MAGYARORSZÁG-JAPÁN 16:8
MAGYARORSZÁG-JAPÁN – ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
MEGKEZDJÜK A VILÁGBAJNOKSÁGOT! – JELENTÉS FUKUOKÁBÓL
FUKUOKAI INFORMÁCIÓK – HELYSZÍNI EDZÉSRIPORT