Befejeződött a francia bajnokság, a papírforma érvényesült, a CN Marseille két meccsen győzött. Angyal Dániel az első mérkőzésen kétszer, a másodikon egyszer volt eredményes. Az aranyérem átvétele egyben búcsút is jelent számára Franciaországtól, ősszel más csapatnál folytatja. Eredmények, villáminterjú a Marseille magyar válogatott idegenlégiósával:
Francia bajnokság, döntő
Érdekes módon a francia hagyományok szerint a pályaelőny azt jelenti, hogy a döntő előtt rosszabb eredményt elért klub otthonában kezdődik a finálé, amely az egyik fél második győzelméig tartott.
1. forduló:
Pays d’Aix Natation-CN Marseille 12:14 (3:5, 3:3, 3:4, 3:2)
G.: Bachelier, Vatanabe 3-3, Beteille L., Khasz, Montes 2-2, ill. Prlainovics, Bouet 3-3, Angyal, Crousillat, Marion-Vernoux 2-2, Bodegas, Velotto
2. forduló:
CN Marseille-Pays d’Aix Natation 13 :5 (5:2, 1:1, 3:1, 4:1)
G.: Bouet 5, Crousillat, Vernoux 2-2, Angyal, Prlainovics, Marion-Vernoux, Bodegas, ill. Vatanabe 2, Beteille, Scorletti, Peisson
A harmadik helyet a Strasbourg szerezte meg a Montpellier legyőzéésvel.
Mint ismeretes, a Marseille csapata eljutott a BL máltai négyes döntőjébe és jövő pénteken az FTC-vel küzd meg a fináléba jutásért.
ANGYAL DÁNIEL (CN Marseille) a vlv-nek:
– Meglepetés volt, hogy nem az esélyesebb Strasbourg lett a döntőbeli ellenfelünk, hanem a Pays d’Aix Natation. Örültünk ennek, mert így kevesebbet kellett utazni, hiszen Provence itt van a szomszédban, Strasbourg pedig az ország másik felében. Ugyanakkor a Provence-iak bizonyították, hogy nem véletlenül jutottak be a fináléba, mert az első fordulóban egész szoros mérkőzést játszottunk velük. 14:12-re nyertünk idegenben, de jó meccs volt, végig szoros, nem nagyon tudtunk ellépni, bár vezettünk folyamatosan egy-két gólal.
A második meccsen, hazai pályán szerettünk volna dominálni és egy nagyarányú győzelemmel lezárni a döntőt. Ez sikerült is.
– Kérlek, néhány mondattal értékeld az évet!
– Ezt nem tudom megtenni, mert még nincs vége a klubszezonnak… 🙂 Aminek különben nagyon örülök!
– Igaz, a BLF4 még hátra van. Akkor módosítom a kérdést: a francia bajnoki küzdelmekről várok egy kis összegzést.
– A bajnokságot nehéz értékelni. Nem titok, hogy elvárás volt velünk szemben az aranyérem újbóli megszerzése. Nem tudom, hogy mondjam szépen: “nem történt meglepetés a francia bajnokságban”. Toronymagas esélyesek voltunk, ehhez méltóan meg is nyertük a bajnokságot. Úgyhogy igazából nekünk nem a francia bajnokság az, ahol villogni kell. Természetesen így is nagyon örülök a bajnoki címnek, mindig jó érzés nyerni, és most már azt is elmondhatom, hogy több francia bajnoki címem van, mint magyar, mert otthon csak egyszer szerepeltem győztes csapatban, itt pedig már másodszor…
De mondom, igazából nem volt azért ez egy olyan nagyon nagy sportteljesítmény a részünkről, hoztuk a kötelezőt – talán nem tűnik ez szerénytelenségnek a részemről.
– Hazai pályán húztátok be, azért ez így nagyobb élmény. Mekkora volt a körítés, teltház volt? Ünneplés? Hogy zajlott?
– Igen, egész más volt szerencsére, mint egy évvel ezelőtt. Tavaly kuparendszerben zajlott a bajnokság is, és akkor Párizsban, final four volt a végén. Az teljesen más, mint hazai közönség előtt megnyerni az utolsó mérkőzést.
Marseille mindig nagyon-nagyon készül, rengeteg szurkolója van a csapatnak, amyle most már azért tényleg elég jó teljesítményt is nyújt. Úgyhogy igen, nagyon jó élmény volt ebből a szempontból is ez a győzelem.
– Jó, hát akkor térjünk rá a jövőre. Hogy készültök, mire számítasz a Fradi elleni elődöntőben?
– Igen, a Fradi-val játszunk és nagyon szeretnénk meglepetést okozni, mert hiszen az lenne a meglepetés, hogyha mi nyernénk. De ettől függetlenül egy komoly meccset várok, és hát, nehéz most okosat mondani…, igazából nem akarok se nagy szavakat, se “kis szavakat” használni, az biztos, hogy megteszünk majd mindent a győzelemért.
Jó meccsre számítok, és várom nagyon azt a mérkőzést, mert szerintem méltó ellenfele tudunk lenni a Fradinak és egy igazi BL-elődöntőt tudunk játszani.
– Végül kérlek, térjünk vissza a te személyes jövődhöz. Hogy vagy Marseille-jel, lejár a szerződésed?
– A Marseille-jel lejár a szerződésem és nem is hosszabbítom meg, úgyhogy jövőre nem itt játszom majd.
– És azt lehet tudni, hogy hol fogsz jövőre játszani?
– Hát…, én már tudom. De amíg a szezon tart, tehát a BL final four végéig nem szeretném elárulni, úgyhogyegyelőre kérem a vlv-olvasók, a vízabdaszeretők megértését ezzel kapcsolatban.
– Köszönöm a beszélgetést és még egyszer gratulálok!

Fotók: CN Marseille és Angyal Dániel