Panionios-Domino-BHSE: 3-15

hozzászólás, 2007.03.04.

Nem várt nagy arányú győzelemmel zárta az évet a Honvéd gárdája. Görögországban, a Panionios ellen kellett megküzdeni, de úgy látszik a küzdés elmaradt. A fiúk bedaralták az ellenfelet, és 12 (!!) góllal győztek. Érdemes megemlíteni, hogy az első fordulóban, hazai pályán a Posillipo "csak" 5 góllal nyert ellenük.

A vezetést a görögök szerezték meg, Anastasiadis révén, majd Molnár Tamás kezdte meg a gólgyártást vendég részről. Kiss Gergő ötméteresből, aztán csak úgy simán szerzett újabb gólokat, a negyedet Benedek ötöse zárta. Első negyed: 1-4.

A második negyedet is a görögök nyitották, ezúttal Kontsialis volt eredményes. Majd ismét Molnár következett, őt Hárai Balázs követte. A 7. Honvéd gólt Szivós Márton szerezte. Második negyed: 2-7.

Térfélcserét követően sem tudott mit kezdeni a Panionios a magyarokkal, Molnár Tamás ismét betalált. Ő nem tudott hibázni ezen a meccsen. De a magyarok közül senki sem, Gergely Pista az egész meccsen fantasztikusan védett, és a védekezésünk is remek volt. A harmadik negyedben Papesz, Gergő és Marci volt eredményes. Harmadik negyed: 2-10.

A negyedik negyedben már Györke Zsolt, a cserekapus is játéklehetőséget kapott. Ebben a negyedben Papesz kétszer, Benedek Tibi, Székely Csucsu és Marci egyszer-egyszer volt eredményes. A görögök részéről Mourikis szerzett csupán gólt, ami összeségében a 3. hazai találat volt. Végeredmény: 3-15.

Panionios-Domino-BHSE: 3-15 (1-4, 1-3, 0-3, 1-5)
Panionios: Reppas - Koutsialis 1, Tsokas, Constandipoulos 1, Mourikis, Tzamandakis, Flegas Csere: Anastasadis 1, Miralis, Loudis, Thomakos
Edző: Yiannis Giannouris
Domino-BHSE: Gergely - Szivós 3, Hárai 1, Molnár T. 5, Kovács O., Kiss G. 3, Benedek 2 Csere: Györke (kapus) - Vári, Paján, Székely 1, Bárány
Edző: Kovács István

Marci a meccsről:
"Ilyen arányú győzelemre nem is számítottunk. Nagyon jól kezdtünk, bedaráltuk őket, és a végén ők már fel is adták. Én három gólt lőttem, mindhármat messziről. Molnár Tamás 5-öt, Kiss Gergő 3-at, Tibi 2-öt, Csucsu és Pufi 1-1-et lőtt."

Ezzel a meccsel zárult a 2006-os év, a fiúk holnap érkeznek haza. Hétfőtől péntekig a Hajós Alfréd uszodában válogatott edzéseken vesznek részt Marciék, utána pedig a jól megérdemelt pihenő következik.