<![CDATA[VLV - Magyar vízilabda-válogatott]]> <![CDATA[MVLSZ-konferencia az új szabályokról - Kedvez nekünk, de még sok a bizonytalanság]]> Fontos információk hangoztak el a szövetség nemrégiben megrendezett szakmai konferenciáján, amelyet az új FINA-szabályok tapasztalatainak értékelésére hívtak össze. Részletek:]]> <![CDATA[U17-es Eb-bronzérem! - Magyarország-Görögország 10:4]]> Magabiztos győzelmet aratott válogatottunk az U17-es Európa-bajnokság bronzmérkőzésén. A tornát Olaszország nyerte. Folyamatosan frissülő tudósításunk:]]> <![CDATA[U17-es Eb: Magyarország-Görögország - élő közvetítés]]> Az U17-es Eb bronzmeccse. Kezdés 17 órakor. Stream cikkünkben, ahogy a szokásos szöveges élő tudósítás is:]]> <![CDATA[U17-es Eb: Spanyolország-Magyarország 8:5 - a bronzmeccsen búcsúzunk az Eb-től]]> A spanyolokkal nem bírtunk (főleg a kapusukkal), így az éremszerzés feladata vasárnapra húzódik át... Tudósításunk folyamatosan bővül nyilatkozatokkal és a meccs góljaival.]]> <![CDATA[U17-es Eb: Spanyolország-Magyarország - élő közvetítés]]> Következik az elődöntő. Kezdés magyar idő szerint 17 órakor. Stream cikkünkben, ahogy a szokásos szöveges élő tudósítás is.]]> <![CDATA[Itt a szenzáció! Dusko Pijetlovics - Szolnok!]]> Olimpiai bajnok, kétszeres világbajnok, ötszörös Európa-bajnok centert szerződtet a Szolnok csapata. A szerb Dusko Pijetlovics a szétesőben lévő Dinamo Moszkvától érkezik Magyarországra. A hírt a szolnoki klubnál megerősítették. vlv-információ:]]> <![CDATA[Tényleg megérett volna a pusztulásra a vízilabda?]]> Két évvel(!) azután, hogy a NOB 11 főre csökkentette az olimpián szereplő vízilabdacsapatok eddig 13 fős létszámát - Kemény Dénes megkongatta a vészharangot. "Bejelentette", hogy a sportág katasztrófa előtt áll. Összefoglaljuk, hogy jutott a vízilabdasport valóban a szakadék szélére.]]> <![CDATA[U17-es Eb: Montenegró-Magyarország 4:7 - Éremért játszhatunk!]]> Magabiztos játékkal vertük Montenegrót az U17-es Eb negyeddöntőjében. A döntőbe a spanyolokon át vezet az út, ez a meccs szombaton 17 órakor lesz. Tudósításunk folyamatosan frissül nyilatkozatokkal, gólokkal:]]> <![CDATA[U17-es Eb: Montenegró-Magyarország - élő közvetítés]]> Minden világverseny legfontosabb meccse, a negyeddöntő következik Tbilisziben, az U17-es Eb-n. Kezdés 14 órakor, stream cikkünkben, s alatta a szokásos szöveges élő tudósítással is megpróbálkozunk.]]> <![CDATA[U17-es Eb: Magyarország-Hollandia 11:7 - csoportelső a magyar válogatott!]]> Harmadik győzelmét is megszerezte a magyar válogatott a tbiliszi U17-es Eb-n. A csoportelsőség egy plusz pihenőnapot jelent. Folyamatosan frissülő vlv-tudósítás:]]> <![CDATA[Gór-Nagy Miklós régi és új élete: ,,Ami marad, az az ember maga,,]]> Íme, egy lehetetlennek tűnő vállalkozás eredménye: vlv-életútinterjú a csaknem harmincéves pályafutás után visszavonult Gór-Nagy Miklóssal...:]]> <![CDATA[U17-es Eb: MAGYARORSZÁG-SZERBIA 12:3]]> Ifjúsági válogatottunk a csoportelsőség küszöbén a tbiliszi korosztályos Eb-n, miután fiaink hétfőn kiütötték Szerbiát. Nyilatkozatok, gólok, eredmények:]]> <![CDATA[Jön az új klubszezon - sorsolás a szövetségnél]]> Az új versenyidőszak közeledtét jelzi, amikor az MVLSZ székházában elkészítik az OB1 és a Magyar Kupa sorsolását. Cikkünk folyamatosan frissül.]]> <![CDATA[U17-es Eb: Magyarország-Szlovákia 18:2]]> Magabiztos győzelemmel mutatkozott be válogatottunk a tbiliszi U17-es Európa-bajnokságon. Részletek, nyilatkozatok, a meccs góljai és további eredmények: ]]> <![CDATA[Az USA helye is megvan a tokiói olimpián]]> Az Egyesült Államok nyerte a Pánamerikai Játékokat, s ezzel megszerezte az olimpiai kvalifikációt. A döntőben Kanadát győzték le. A torna krónikája az összes eredménnyel:]]> <![CDATA[Válogatottunk az U17-es tbiliszi Eb-n - arcképcsarnok]]> A vasárnap kezdődő ifjúsági Európa-bajnokságon szereplő magyar csapat tagjai. vlv-portrék.]]> <![CDATA[A tbiliszi U17-es Európa-bajnokság programja]]> Vasárnap Tbilisziben megkezdődik az U17-es Európa-bajnokság - a magyar válogatott részvételével. Ismertetjük a teljes menetrendet.]]> <![CDATA[Varga Dániel - túl a ,,projekt,, egyharmadán]]> Jó egy éve, játékos-pályafutásának befejezésekor hosszabb interjút készítettünk Varga Dániellel, aki akkor készült átvenni a Fradi ifjúsági csapatának irányítását. A dolgunk így most egyszerű volt, pusztán fel kellett eleveníteni, mit mondott Dani az akkor még előtte álló "hároméves projektről". Ennyi időt szánt ugyanis arra, hogy kipróbálja magát utánpótlásedzőként. Vajon mi valósult meg eddig az elképzeléseiből? Milyen hatások érték? Hogy tudta feltalálni magát ebben a teljesen új közegben? Vannak-e már eredményei? És persze, az egyharmad leteltével hogy áll a "projekt"? Ezeket szerettük volna megtudni, amikor Danival leültünk egy újabb hosszabb beszélgetésre.]]> <![CDATA[Következik: U17-es Európa-bajnokság, Tbiliszi - vlv-edzésriport]]> Pénteken elutazik Tbiliszibe, az U17-es Európa-bajnokság helyszínére a magyar válogatott. A csapat utolsó hazai edzésén jártunk.]]> <![CDATA[Merész András: ,,Jókor legyen a hullámhegy és a hullámvölgy is!,,]]> Az előző szezont a felsőházban, a 7. helyen zárta a Honvéd. Merész András vezetőedzőt az új keretről, a felkészülésről és a 2019-20-as célokról kérdeztük.]]> <![CDATA[Mi újság? - Horváth János]]> Ma, kedden jár le az OB1-es bajnokság 2019-2020-as szezonjának nevezési határideje. Megkérdeztük Horváth Jánost, a KSI vezetőedzőjét, hogy klubjuk melyik bajnokságra nevezett, az OB1-re vagy az OB1/B-re.]]> <![CDATA[Pécsi készülődés]]> Szezonnyitó értekezletével hivatalosan is megkezdte hétfőn az új évadot a PVSK-Mecsek Füszért csapata. A klub honlapján megjelent beszámoló alapján adunk hírt a pécsi újdonságokról.]]> <![CDATA[ Egy héttel az Eb előtt - Biztató kupagyőzelem az U17-es válogatottól]]> Újabb magyar utánpótlássiker, most a 17 évesek válogatottja nyert szinte Eb-mezőnynek megfelelő nehézségű ellenfelek előtt tornát, ráadásul a házigazda olaszokat győzték le a döntőben.]]> <![CDATA[Eurokupa: itthon kezd az Eger, Máltán a Miskolc]]> Az előzetes hírekkel szemben az Eger már az első selejtezőkörben bekapcsolódik az Eurokupa küzdelmeibe, akárcsak a Miskolc. A LEN elkészítette a csoportbeosztást. Azt is nyilvánosságra hozták, hogy a BL-ben melyik 12 csapat szerepelhet közvetlenül a főtáblán - köztük van az FTC és a Szolnok. A BL-selejtezők első körében nem lesz magyar, az OSC a második szakaszban kezd.]]> <![CDATA[Märcz Tamás: ,,Tegyük meg itthon, a saját közönségünk előtt!,,]]> A negyedik hely nem rossz, mégis fáj a szívünk a kvangdzsui vb-re gondolva, mert ebben több volt. Részletes elemzés a világbajnokságról a szövetségi kapitánnyal - vlv-interjú.]]> <![CDATA[Kincses Attila: ,,A vízilabda szépen megfertőzte Guimaraest,,]]> Bajnoki címre vezette Portugáliában a csapatát, a bajnokság legértékesebb játékosa lett, összesen 151 gólt lőtt, amivel természetesen gólkirály is. Kincses Attilát, az egykori junior világbajnokot, a guimaraesi Vitória centerét kérdeztük első portugáliai szezonjáról. ]]> <![CDATA[Itt a BL és az Eurokupa 2019-2020-as menetrendje!]]> A vlv értesülése szerint két főtáblás csapatunk lesz a Bajnokok Ligájában, s az európai kupákban selejtezőket játszó valamennyi magyar klub szeretne hazai környezetben tornát rendezni. Íme, a 2019-20-as menetrend és a magyar csapatok tervei:]]> <![CDATA[Jelentős változások az OBI-es bajnokság lebonyolításában]]> Nem lesz két play-off, csak egy, a bajnoki döntő megnyeréséhez két győzelem is elegendő az eddigi három helyett, minden csapatnak kötelezően szerepeltetnie kell egy fiatal, saját nevelésű játékost, a legutóbbihoz képest máshogy lesz a kiesés/feljutás - derül ki az ősszel kezdődő új OB1-es szezon versenykiírásából.]]> <![CDATA[Magyarország-Montenegró 15:9 - U15-ös Eb-arany!]]> Magyarország nyerte a vízilabdázás történetének első U15-ös Európa-bajnokságát - méghozzá óriási magabiztossággal legyőzve Montenegrót. Részletek, nyilatkozatok, magyar gólok:]]> <![CDATA[Ma este Eb-döntőt játszik a magyar U15-ös válogatott]]> Burgaszban zajlik a 15 évesek korosztályának történelmi (első) világversenye, amelynek döntőjében ma 18.30-tól Magyarország és Montenegró játszik az aranyéremért. Megmutatjuk, mi történt eddig a tornán és megszólaltatjuk Gaszt Roland csapatkapitányt.]]> <![CDATA[Horvátország-Magyarország 10:7 - negyedik hely a kvangdzsui vb-n]]> Nem sikerült megnyerni a kisdöntőt a horvátok ellen, a negyedik hely lett a miénk a kvangdzsui világbajnokságon. A vb-t Olaszország nyerte. Részletek, nyilatkozatok, gólok - folyamatosan:]]> <![CDATA[Horvátország-Magyarország - élő közvetítés]]> Az utolsó vb-meccsünk, lehetőség az éremszerzésre. A találkozó 10 órakor kezdődik, az M4 Sport közvetíti, mi a szokásos szöveges élő tudósítást kínáljuk.]]> <![CDATA[Az utolsó vb-meccsünk még érmet hozhat]]> Szombaton 10 órától Horvátországgal játszunk Kvangdzsuban, a tét a világbajnokság bronzérme. A vlv meccselőzetesében Märcz Tamás a csapat lelkiállapotáról, a pénteki munkáról, a horvátokról. A két csapat útja a bronzmeccsig, valamint összecsapásaink 2017 óta:]]> <![CDATA[Magyarország-Olaszország 10:12 - a vb bronzérméért játszhatunk a horvátokkal]]> Nem sikerült legyőzni az olaszokat, szombaton a horvátok ellen bronzmeccset játszunk a kvangdzsui vb-n Részletek, nyilatkozatok, gólok - folyamatosan:]]> <![CDATA[Magyarország-Olaszország - élő közvetítés]]> A világbajnokság elődöntője. A tét a finálé mellett az olimpiai kvóta. A meccs 11.30-kor kezdődik, az M4 Sporton követhető, mi a nálunk megszokott szöveges élő közvetítést kínáljuk.]]> <![CDATA[Märcz Tamás a vb-elődöntőről: ,,Gyors és éber játékra lesz szükség,,]]> Hogy került Dumi a vízbe az ausztrálok ellen? Megünnepelte-e a csapat  az elődöntőbe jutást? Mire számíthatunk az olaszok elleni csütörtöki meccsen? A szövetségi kapitányt kérdeztük a szerdai szabadnapon.]]> <![CDATA[Nyílt levél Joseph Kayeshez]]> Az ausztrálok elleni győzelem drámai befejezést hozott és az utolsó perc eseményei nagy vihart kavartak. Az ausztrálok 9:9-nél büntetőt reklamáltak, amit nem kaptak meg, Vámos Márton pedig a vége előtt megszerezte győztes gólunkat. Az ellenfél - korábban éveken át magyar klubokban szerepelt - centere, Joseph Kayes és több más szakember is felháborodva vagy éppen gúnyosan reagált a végkifejletre. Joe-nak (Józsinak) írt nyílt levelünkben felhívjuk a figyelmet néhány, talán megfontolásra érdemes körülményre.]]> <![CDATA[Magyarország-Ausztrália 10:9 - Megvan a vb-elődöntő!]]> Nagyon szoros meccsen legyőztük Ausztráliát és csütörtökön 11.30-kor a vb-döntőbe jutásért játszunk Olaszországgal! Kedden Varga Dénes is vízbe szált, Vámos 4 másodperccel a vége előtt lőtt győztes gólt. Részletek, nyilatkozatok, gólok - folyamatosan:]]> <![CDATA[Magyarország-Ausztrália - élő közvetítés]]> Itt a torna legfontosabb meccse, a negyeddöntő. A találkozó 10 órakor kezdődik, az M4 Sporton követhető, mi a szokásos szöveges élő tudósítást kínáljuk.]]> <![CDATA[Erősítésekkel vág neki az új szezonnak a Kaposvár]]> Megváltozott kerettel, új vezetőedzővel kezdte meg a felkészülést az új klubszezonra a Kaposvár csapata.]]> <![CDATA[Ausztrália következik - a vb-elődöntőért]]> Kedden - magyar idő szerint - reggel 10 órakor Ausztráliával vb-negyeddöntőt játszik a magyar válogatott. A vlv meccselőzetese:]]> <![CDATA[Märcz Tamás: ,,Az igazi mérce most következik,,]]> Félidőnél vagyunk Kvangdzsuban, három meccset játszottunk, három van még hátra. A szövetségi kapitányt az eddigiek értékelésére kértük, s rákérdeztünk az ujjsérülésből lábadozó Varga Dénes helyzetére, esetleges visszatérésére is. vlv-interjú:]]> <![CDATA[Budapest rendezi meg a 2027-es vizes világbajnokságot!]]> 2017 után 2027-ben is Magyarország rendezheti meg a vizes világbajnokságot. Erről a FINA döntött vasárnap Kvangdzsuban, a jelenlegi vb helyszínén. Az eseményre heten pályáztak.]]> <![CDATA[Ausztráliával játszunk az elődöntőbe jutásért - Märcz Tamás nincs meglepve]]> Kedden reggel, magyar idő szerint 10 órakor Ausztráliával játszik a magyar válogatott a kvangdzsui vb negyeddöntőjében, miután Youngerék ötméteresekkel túljutottak Montenegrón. Märcz Tamást kérdeztük a meccsről, az ausztrálokról, negyeddöntős esélyeinkről.]]> <![CDATA[Kavangdzsui statisztikák - Zalánki Gergő vezeti a góllövőlistát]]> A vb első szakasza véget ért. Ilyenkor érdemes kicsit böngészni az eddigi meccsek alapján készült statisztikai összegzéseket, mert ezek alapján érdekes következtetéseket lehet levonni - akár a folytatásra nézve is.]]> <![CDATA[Kvangdzsu - véget ért a csoportkör, íme, a további program]]> Befejeződött a csoportkör a kvangdzsui világbajnokságon. A négy csoportelső (Szerbia, Horvátország, Magyarország és Olaszország) legközelebb a keddi negyeddöntőben lép színre. A mi ellenfelünk a Montenegró-Ausztrália nyolcaddöntő győztese lesz. Eredmények és a további menetrend:]]> <![CDATA[Dél-Afrika-Magyarország 5:23]]> Ami a lényeg: nem sérült meg senki! Három győzelemmel jutottunk be a vb negyedöntőjébe. Kedden 10-kor játszunk legközelebb - valószínűleg a szerb-montenegrói-görög hármas valamelyikével. Részletek, nyilatkozatok, gólok - folyamatosan:]]> <![CDATA[Dél-Afrika-Magyarország - élő közvetítés]]> Csoportgyőztesként vágunk neki az utolsó vb-csoportmeccsnek. A találkozó 1.30-kor kezdődik, az M4 Sport közvetíti, nálunk az itt megszokott szöveges élő tudósítás olvasható:]]> <![CDATA[Feladat Dél-Afrika ellen: elkerülni a sérülést...]]> Nyugodt napja volt a csoportkör utolsó fordulójára készülő magyar válogatottnak a kvangdzsui vb-n. Helyzetkép és előzetes a péntekre virradóra, 1.30-kor kezdődő Magyarország-Dél-Afrika meccsről. Sedlmayer Tamás, Märcz Tamás és Varga Dénes a vlv-nek:]]> <![CDATA[Magyarország-Spanyolország 13:11]]> A szövetségi kapitány 45. születésnapján aratott magabiztos győzelemmel lényegében a legjobb nyolc közé jutott válogatottunk a kvangdzsui világbajnokságon! Részletek, nyilatkozatok, gólok - folyamatosan:]]>