2020 - a magyar válogatott eredményei

hozzászólás, 2020.01.09.

Saját archívumunkból készített gyűjtésünk az év során folyamatosan bővül a magyar válogatott 2020-ban lejátszott valamennyi hivatalos mérkőzésének eredményével, az összeállításokkal és a góllövőkkkel. Klikkeléssel megtekinthető az adott mérkőzés eredeti tudósítása videókkal, fotókkal, nyilatkozatokkal.

EZ VOLT 2020 - történeti kronológia (hírek, tudósítások) a vlv-n

EZ VOLT 2020 - A SZÁMOK TÜKRÉBEN

Világliga-csoportselejtezők, 3. játéknap

Február 11., kedd

B csoport

Franciaország-Magyarország 15:10 (5:3, 3:3, 5:2, 2:2)
Limoges, v.: Putnikovics (szerb), Navarra (olasz)
Franciaország: Garsau, Cannone, Vernoux 2, Saudadier 2Marzuki 2Khasz 2, Crousillat 2Cs.: Marion-Vernoux, Caumette 1, Izdinsky 3, Vanpeperstraet, Camarasa 1, Hovhannisyan (kapus). Szövetségi kapitány: Nenad Vukanics
Magyarország: Vogel Soma, Manhercz K. 2, Erdélyi 2, Pohl Z. 2, Bedő, Sedlmayer, Gyárfás. Cs.: Várnai, Nagy Á. 1, Mezei 1, Jansik Sz. 1, Kovács Gergő 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Gól - emberelőnyből: 4/10, ill. 3/13
Gól - ötméteresből: 1/1, ill. -
Kipontozódott: Vanpeperstraet (a második negyedben), Caumette (a negyedik negyedben), Khasz (a negyedik negyedben), Kovács Gergő (a negyedik negyedben

Európa-bajnokság, Budapest, Duna Aréna

A VLV EB-ALOLDALA A RÉSZVEVŐK NÉVSORÁVAL, EREDMÉNYEKKEL, JEGYZŐKÖNYVEKKEL

Január 26., vasárnap

Döntő

Magyarország-Spanyolország 14:13 (1:3, 3:0, 2:2, 3:4 - 5:4) - ötméteresekkel - jegyzőkönyv (pdf), ez történt a meccsen (pdf)
Budapest, Duna Aréna, v.: Margeta (szlovén), Sztavridisz (görög)
Magyarország: Nagy V.,  Erdélyi, Varga Dénes 3, Pohl, Mezei, Vámos 2, Zalánki 3Cs.:  Jansik Sz., Hárai 1, Angyal 1, Hosnyánszky 1, Manhercz K. 3Vogel Soma (kapus). Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Spanyolország: Lopez Pinedo, Granados Ortega 1, Perrone 2, Larumbe 2, Tahull 1, Munarriz 4, Bustos Sanchez. Cs: De Toro, Mallarach 2, Sanahuja, Delgado 1, Fernandez, Lorrio (kapus). Szövetségi kapitány: David Martin
Gól - emberelőnyből: 5/10, ill. 4/12
Gól - ötméteresből: -, ill. 0/1
Kipontozódott: Pohl (a harmadik negyedben), Sanahuja (a negyedik negyedben)

Január 24., péntek

Elődöntő:

Montenegró-Magyarország 8:10 (2:1, 1:3, 2:4, 3:2)jegyzőkönyv (pdf), ez történt a meccsen (pdf)
Budapest, Duna Aréna, v.: Alexandrescu (román), Colombo (olasz)
Montenegró: Lazovics, Petkovics 1, Vidovics, Ivovics, Cuckovics, Radovics 3, Drasko Brguljan. Cs.: Spaics, Draskovics 1, Obradovics, Gyurgyics 1, Pjesivac 2. Szövetségi kapitány: Vladimir Gojkovics
Magyarország: Nagy V., Pohl 1, Erdélyi 1, Varga Dénes 4, Mezei 1, Vámos 1, Zalánki 2. Cs.: Hárai, Angyal, Manhercz K., Hosnyánszly, Jansik Sz. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás.
Gól - emberelőnyből: 6/15, ill. 6/14
Gól - ötméteresből: -, ill. 1/1
Kipontozódott: Obradovics (a harmadik negyedben), Cuckovics (a harmadik negyedben), Pohl (a negyedik negyedben), Draskovics (a negyedik negyedben), Ivovics (a negyedik negyedben)
Sárga lap: Vladimir Gojkovics (a 3. negyedben), Märcz Tamás (a negyedik negyedben)

Negyeddöntő

Január 22., szerda

Magyarország-Oroszország 14:10 (3:2, 3:3, 4:3, 4:2)jegyzőkönyv (pdf), ez történt a meccsen (pdf)

Budapest, Duna Aréna, v.: Koryzna (lengyel), Schwartz (izraeli)
Magyarország: Nagy V., Erdélyi 1, Pohl, Varga Dénes 3, Mezei, Zalánki 2, Vámos 2. Cs.: Jansik Sz., Angyal 2, Manhercz K. 3, Hosnyánszky, Hárai 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Oroszország: Sztacsenko, Bicskov, Asajev 1, Merkulov 3, Liszunov, Nagajev 1, Sepelev. Cs.: Harkov 1, Derevjankin 1, Kiszeljev 3, Szucskov. Szövetségi kapitány: Szergej Jevsztignyejev
Gól - emberelőnyből: 5/11, ill. 5/12
Gól - ötméteresből: 1/2, ill. –
Kipontozódott: Szucskov (a negyedik negyedben), Pohl (a negyedik negyedben)

Csoportkör

3. forduló, január 18., szombat

Málta-Magyarország 0:26 (0:6, 0:7, 0:8, 0:5)jegyzőkönyv (pdf), ez történt a meccsen (pdf)

Duna Aréna, v.: Rakovics (szerb), Dutilh-Dumas (holland)
Magyarország: Nagy V., Erdélyi 2, Varga Dénes 6, Pohl 3, Hárai, Vámos 2, Zalánki 7. CsAngyal 1, Manhercz K. 2, Hosnyánszky 1, Jansik Sz. 1, Mezei 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Málta: Grixti, Dino Zammit, J. Camilleri, S. Camilleri, Gabarretta, M. Zammit, Cousin. Cs.: , Plumpton, Galea, Abela, Pace, Darren Zammit, Borg Cole (kapus). Szövetségi kapitány: Karl Izzo
Gól - emberelőnyből: 0/4, ill. 7/8
Gól - ötméteresből: -, ill. 1/1

A VLV SZÖVEGES ÉLŐ KÖZVETÍTÉSE

2. forduló, január 16., csütörtök

Magyarország-Spanyolország 11:11 (4:2, 1:2, 3:4, 3:3) jegyzőkönyv (pdf), ez történt a meccsen (pdf)
Budapest, Duna Aréna, v.: Alexandrescu (román), Zwart (holland)
Magyarország: Vogel Soma, Pohl 2, Erdélyi, Varga Dénes 1, Hárai 1, Vámos 3, Zalánki 1. Cs.: Manhercz K., Angyal 1, Mezei, Hosnyánszky 2, Jansik Sz. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Spanyolország: Lopez Pinedo, Perrone 4, Munarriz 1, Larumbe 1, De Toro, Mallarach 1, Fernandez 1. Cs.: Bustos Sanchez, Sanahuja, Granados Ortega 2, Delgado 1, Tahull. Szövetségi kapitány: David Martin
Gól - emberelőnyől: 5/12, ill. 4/11
Gól - ötméteresből: 0/1, ill. -
Kipontozódott: Hosnyánszky (a negyedik negyedben), Bustos Sanchez (a  negxedik negyedben), Jansik Sz. ( a negyedik negyedben)

1. forduló, január 14., kedd

Törökország-Magyarország 5:19 (4:4, 0:4, 1:3, 0:8) - jegyzőkönyv (pdf), ez történt a meccsen (pdf)
Duna Aréna, v.: Santos (portugál), Rakovics (szerb)
Törökország: Sezer, Özbek 2, Sönmez, Yenigün 2, Biyik, Kahraman, Acar. Cs.: Caner, Yutmaz 1, Gürdenli, Sanamoglu, Dilek, Kil (kapus). Szövetségi kapitány: Sinan Turunc
Magyarország: Nagy V., Erdélyi 3, Varga Dénes 1, Pohl 1, Mezei 1, Vámos 2, Hosnyánszky 2. Cs.: Angyal 2, Zalánki 2, Manhercz K. 4, Hárai, Jansik Sz. 1, Vogel Soma (kapus). Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Gól - emberelőnyből: 3/7, ill 8/12
Gól - ötméteresből: -, ill. 3/3
Kipontzódott: Yenigün (a harmadik negyedben)

Nemzetközi felkészülési torna, Cuneo (Olaszország)

Harmadik nap, január 5., vasárnap

Olaszország-Magyarország 14:14 (1:3, 5:2, 3:4, 5:5)
Cuneo, v.: Ortega (spanyol), Hentschel (német)
Olaszország: Del Lungo, Di Fulvio 3, Luongo 2, Figlioli 3, Di Somma, Alesiani, Renzuto Iodice, Figari 2, Bodegas, Aicardi 4. Szövetségi kapitány: Alessandro Campagna
Magyarország: Nagy V., Angyal, Manhercz K., Zalánki 3, Vámos 3, Mezei, Sedlmayer 1, Jansik Sz., Erdélyi 2, Varga Dénes 3, Pohl 2, Nagy Á. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Gól - emberelőnyből: 5/11, ill. 6/13
Gól - ötméteresből: 1/1, ill. 3/3
Kipontozódott: Bodegas (a harmadik negyedben), Renzuto Iodice (a negyedik negyedben), ill. Nagy Ádám (a negyedik negyedben)
Cserés, végleges kiállítás: Figari és Zalánki, (a negyedik negyedben)

HELYSZÍNI VLV-TUDÓSÍTÁS NYILATKOZATOKKAL

Második nap, január 4., szombat

Magyarország-Görögország 10:5 (3:3, 3:0, 2:0, 2:2)
Cuneo, v.: Colombo (olasz), Ortega (spanyol)
Magyarország: Vogel Soma, Angyal 1, Manhercz K. 1, Zalánki, Vámos 2, Mezei 1, Sedlmayer, Jansik Sz. 2, Erdélyi 2, Nagy Á., Pohl 1, Hárai. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás.
Görögország: Cerdevasz, Geniduniasz 1, Kakarisz 1, Kapocisz, Funtulisz 1, Prekasz, Gkiuvecisz, Argiropulosz 1, Murikisz, Kolomvosz, Gunasz, Vlahopulosz 1. Szövetségi kapitány: Teodorosz Vlahosz
Gól - emberelőnyből: 2/6, ill. 2/5
Gól - ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Argiropulosz (a negyedik negyedben)

Első nap, január 3., péntek

USA-Magyarország 10:15 (3:1, 1:5, 5:4,1:5)
Cuneo, v.: Häntschel (német, (Colombo (olasz)
USA: Wolf, Hooper 1, Vavics, Obert, Hallock, Cupido, Daube 3, Williams, Bowen 4, Ramirez 1, J. Smith, Irving 1, Turner. Szövetségi kapitány: Dejan Udovicsics
Magyarország: Nagy V., Angyal, Manhercz K. 4, Zalánki 3, Nagy Á., Mezei 1, Sedlmayer 2, Jansik Sz., Erdélyi 1, Varga Dénes 4, Pohl, Hárai, Vogel. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Gól - emberelőnyből: 7/18, ill. 7/13
Gól - ötméteresből: 1/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Ramirez és Jansik Sz. a harmadik negyedben, Pohl, Obert, Nagy Á. és J. Smith a negyedik negyedben