2017 - a magyar válogatott eredményei

hozzászólás, 2017.06.20.

Saját archívumunkból készített gyűjtésünk tartalmazza a magyar válogatott 2017-ben lejátszott valamennyi hivatalos mérkőzésének eredményét, az összeállításokat és a góllövőket. A meccs eredményére klikkelve megtekinthető az adott mérkőzés eredeti tudósítása videókkal, fotókkal, nyilatkozatokkal. Az év során az eredménylista - értelemszerűen - folyamatosan bővül.

Ez volt 2017 - történeti kronológia (események, tudósítások, interjúk a vlv-n)

Ez volt 2017 - a számok tükrében

Világliga, európai csoportselejtezők

2. forduló, december 12., kedd

Hollandia-Magyarország 6:13 (2:2, 2:3, 1:5, 1:3)
Alphen, v.: Rakovics (szerb), Brosovski (romániai)
Hollandia: Wagenaar, Weenhuis, Winkelhorst, van den Burg 1, Reuten, Lindhout, Gottemaker 2, van Ijperen, Müller, B. Hoepelman, Koopman 2, Lucas 1. Szövetségi kapitány: Robin van Galen
Magyarország: Nagy V., Jansik D. 1, Manhercz K. 1, Zalánki 1, Vámos 3, Mezei 1, Angyal 1, Jansik Sz, Erdélyi 3, Salamon, Bedő 1, Kovács G. 1, Vogel Soma. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás

Július 29., szombat

Magyarország-Horvátország 6:8 (0:4, 2:0, 2:2, 2:2) - jegyzőkönyv (pdf), a meccs krónikája (pdf) - döntő
Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, v.: Severo (olasz), Alexandrescu (román)
Magyarország: Nagy V., Gór-Nagy, Hosnyánszky, Vámos 3, Varga Dénes, Erdélyi 1, Mezei. Cs.: Manhercz 1, Zalánki, Hárai, Török 1, Decker Á. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Horvátország: Bijac, Loncsar 1, Buljubasics, X. Garcia 2, Setka, Sukno 3, Jokovics 1. Cs.: Macan 1, L. Fatovics, Vukicsevics, Krapics, Buslje. Szövetségi kapitány: Ivica Tucak
Gól - emberelőnyből: 3/9, ill. 4/10
Kipontozódott: Gór-Nagy (a harmadik negyedben), ill. Macan (a negyedik negyedben)
Kiállítva cserével, végleg: Hárai (a negyedik negyed utolsó percében)

Elődöntő

Július 27., csütörtök

Görögország-Magyarország 5:7 (1:2, 3:3, 0:1, 1:1) - jegyzőkönyv (pdf), a meccs krónikája (pdf)
Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, v.: Naumov (orosz), Buch (spanyol)
Görögország: Flegkasz, Geniduinasz 3, Funtulisz 2, Argiropulosz, Kolomvosz, Gunas, Vlahopulosz. Cs.: Delakasz, Derviszisz, Kapocisz, Pontikeasz, Murikisz. Szövetségi kapitány: Teodorosz Vlahosz
Magyarország: Nagy V., Vámos 2, Hosnyánszky 2, Erdélyi 1, Gór-Nagy 1, Varga Dénes, Hárai 1. Cs.: Török, Manhercz K., Zalánki, Decker Á., Mezei. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Gól - emberelőnyből: 2/9, ill. 2/11
Kipontozódott: Pontikeasz (az utolsó negyedben), ill. Zalánki (az utolsó negyedben)

Negyeddöntő

Július 25., kedd

Magyarország (a B csoport győztese)-Oroszország 14:5 (5:0, 3:1, 3:3, 3:1) - jegyzőkönyv (pdf), a meccs krónikája (pdf)
Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, v.: Severo (olasz), Buch (spanyol(
Magyarország: Nagy V., Vámos 2, Hosnyánszky 4, Gór-Nagy, Erdélyi, Varga Dénes 4, Hárai 1. Cs.: Török B., Manhercz K. 3, Zalánki, Decker Á., Mezei. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Oroszország: Sztacsenko, Vasziljev, Merkulov, Nagajev 1, Kholod, Liszunov 1, Selepeljev. Cs.: Lazarjev, Derevjankin 1, Bugajcsuk 2, Asajev, Kornyejev (kapus). Szövetségi kapitány: Szergej Jevsztignyejev
Gól - emberelőnyből: 6/9, ill. 4/12
Gól - ötméteresből: -, ill. -
Kipontozódott: Gór-Nagy (a harmadik negyedben), Török B., Zalánki (mindkettő a negyedik negyedben)

Csoportkör

3. forduló, július 21., péntek

Franciaország-Magyarország 7:13 (1:6, 3:2, 1:3, 2:2) - jegyzőkönyv (pdf), a meccs krónikája (pdf)

Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, v.: Koryzna (lengyel), Naumov (orosz)
Franciaország: Garsau, Saudadier, Kovacsevics, Piot, Simon, Crousillat, Marzuki 4, Cs.: Dino, Izdinsky 1, Laversane, Peisson, Camarasa 2, Fontani (kapus). Szövetségi kapitány: Hrestak Hrvoje
Magyarország: Nagy V., Török B., Vámos 4, Hosnyánszky 1, Erdélyi 1, Varga Dénes 3, Mezei. Cs.: Manhercz K. 1, Decker Á., Zalánki 2, Gór-Nagy 1, Decker A. (kapus). Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Gól - emberelőnyből: 8/14, ill. 4/8
Gól - ötméteresből: - ill. 1/1
Kiállítás cserével, végleg: Peisson (a negyedik negyedben)
Kipontozódott: Török B., Decker Á. (mindkettő a negyedik negyedben)

2. forduló, július 19., szerda

Magyarország-Olaszország 9:9 (4:4, 2:1, 1:3, 2:1) - jegyzőkönyv (pdf), a meccs krónikája (pdf)

Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, v.: Naumov (orosz), Schwartz (izraeli)
Magyarország: Nagy V., Vámos 3, Hosnyánszky, Gór-Nagy, Erdélyi, Varga Dénes 3, Hárai 1. Cs.: Török, Manhercz K. 1, Zalánki 1, Decker Á., Mezei. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Olaszország: Volarevics, Di Fulvio 2, Gitto, Figlioli, Nora 1, Renzuto Iodice 3, Bodegas 1. Cs.: Tempesti, Presciutti 1, Mirachi 1, Fondelli, Aicardi, Bertoli. Szövetségi kapitány: Alessandro Campagna
Gól - emberelőnyből: 5/10, ill. 5/7
Gól - ötméteresből: 1/1, ill. -
Kiálítva cserével, végleg: Hárai, ill. Fondelli (mindkettő ugyanakkor, a második negyedben)
Kipontozódott: Török, Gór-Nagy, ill. Renzuto Iodice, Bertoli
Sárga lap: Märcz Tamás

1. forduló, július 17., hétfő

Ausztrália-Magyarország 3:13 (1:1, 1:4, 1:2, 0:6) - jegyzőkönyv (pdf), a meccs krónikája (pdf)

Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda, v.: Franulovics (horvát), Rotsart (egyesült államokbeli)
Ausztrália: Hryszantosz, Hollis, Younger 1, A. Ford, Edwards 1, Gilchrist, G. Ford. Cs.: Kayes 1, Fannon, Power, Brooks, Putt. Szövetségi kapitány: Elvisz Fatovics
Magyarország: Nagy V., Erdélyi, Varga Dénes 4, Hosnyánszky 1, Hárai 1, Vámos 2, Gór-Nagy. Cs.: Decker Á., Manhercz K. 2, Mezei 1, Zalánki, Török B. 2. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Gól - emberelőnyből: 1/5, ill. 2/5
Gól - ötméteresből: – ill. 1/1

Benu Kupa, Budapest, Szőnyi út

3. nap, július 9., vasárnap

Magyarország-Románia 15:9 (3:2, 2:2, 7:1, 3:4)
Szőnyi út, v.: Schopp (német), Endrus (kanadai)
Magyarország: Nagy V., Manhercz K. 5, Erdélyi 3, Gór-Nagy, Mezei, Vámos 3, Hosnyánszky 2. Cs.: Hárai 1, Decker Á., Zalánki, Török 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Romnia: Tic, Negrean 1, Fulea 2, Priotesa, Radu 2, Ghiban, Oanta. Cs.: Szabó I. 2, Chioveanu 1, Calin, Antipa 1, Demeter. Szövetségi kapitány: Dejan Sztanojevics
Gól - emberelőnyből: 4/10, ill. 0/6
Gól - ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Ghiban (a második negyedben)
Kiállítva (cserével, végleg): Hárai és Oanta (mindkettő egy időben, a negyedik negyedben)

2. nap, július 8., szombat

Magyarország-Németország 15:9 (4:2, 2:2, 3:4, 6:1)
Szőnyi út, v.: Tóth F. (romániai), Andrews (kanadai)
Magyarország: Decker A., Decker Á., Manhercz K. 3, Erdélyi 2, Hárai, Vámos 3, Hosnyánszky 2. Cs.: Zalánki 3, Mezei 1, Török B., Gór-Nagy 1
Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Németország: Götz, M. Stamm 1, Preuss, Real, Van der Bosch 1, Schulz 1, Restovic. Cs.: üngling 3, Korbel, Tadin, Strelezkíj 2, Illinger 1 Szövetségi kapitány: Hagen Stamm
Gól - emberelőnyből: 4/8, ill. 6/11
Gól - ötméteresből: 3/3 ill. –
Kipontozódott: Restovic (a negyedik negyedben), Real (a negyedik negyedben)
Kiállítva (cserével, végleg): M. Stamm (a második negyedben), Preuss (a negyedik negyedben)

1. nap, július 7., péntek

Magyarország-Kanada 17:4 (3:0, 5:1, 4:1, 5:2)
Szőnyi út, v.: Schopp (német), Tóth F. (romániai)
Magyarország: Nagy V., Manhercz 3, Vámos 4, Hosnyánszky 3, Gór-Nagy 1, Erdélyi 4, Mezei. Cs.: Török 1, Zalánki 1, Decker Á., Hárai. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Kanada: Rodenovics, Patterson, Constantin-Bicari, Halajian 1, Robinson 1, D'Souza 1, Thumwood 1. Cs.: Soleimanipak, Lappins, Radojcsics, Gros, Randall (kapus). Szövetségi kapitány: Giuseppe Porzio
Gól - emberelőnyből: 5/11, ill. 1/6
Gól - ötméteresből: 1/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Decker Á., ill. Halajian, Radojcsics, D'Souza

Samartzidis Kupa, Glyfada (Görögország)

3. nap, június 25., vasárnap

Magyarország-Spanyolország 9:7 (1:1, 3:2, 1:2, 4:2)
Glyfada
Magyarország: Decker A., Zalánki 1, Bátori, Salamon, Vámos 2, Török B. 2, Decker Á., Gór-Nagy, Erdélyi 2, Manhercz K. 1, Mezei, Hárai 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Spanyolország: Lopez, Munarriz 1, Granados, Del Toro, Larumbe, Minguell 2, Barroso 1, Espanol 1, Tahull 1, Fernandez, Mallarach, Cabanas. Szövetségi kapitány: David Martin
Gól - emberelőnyből: 2/11, ill. 3/6
Kipontozódott: Gór-Nagy

2. nap, június 24., szombat

Görögország-Magyarország 9:9 (2:2, 0:1, 3:3, 4:3)
Glyfada
Görögország: Galanopulosz, Geniduniasz, Kapocisz 2, Argilopulosz 1, Funtulisz, Papanasztasziu, Pontikeasz, Kriszoszpatisz, Murikisz 2, Kolomvosz 1, Derviszisz 2, Haciguliasz 1, Zerdevasz (kapus). Szövetségi kapitány: Teodorosz Vlahosz
Magyarország: Nagy V., Manhercz K. 2, Bátori, Salamon 1, Vámos 1, Hosnyánszky 1, Török B., Gór-Nagy, Erdélyi 1, Varga Dénes 3, Mezei, Hárai. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Gól - emberelőnyből: 5/9, ill. 4/9
Gól - ötméteresből: -, ill. 1/1
Kipontozódott: Derviszisz, Ill. Török B.

Magyarország-Montenegró 9:6 (2:3, 2:1, 4:0, 1:2)
Glyfada, v.: Evans (kanadai), Galinda (spanyol)
Magyarország: Decker A., Salamon 1, Vámos 2, Hosnyánszky, Decker Á. 1, Varga Dénes 2, Mezei. Cs.: Zalánki 2, Bátori, Gór-Nagy 1, Török B., Hárai. Szövetségi kapitány: Marcz Tamás
Montenegró: Lazovics, Drasko Brguljan 1, Vidovics, Draskovics, Radovics, Misics 1, Cuckovics 1. Cs.: Banisevics, Krijesztorac 2, Gyurgyics, Ukropina 1, Spaics, Kandics (kapus). Szövetségi kapitány: Vlado Gojkovics
Gól - emberelőnyből: 4/12, ill. 2/10
Gól - ötméteresből: -, ill. 0/1
Kipontozódott: Török B., Gór-Nagy

1. nap, június 23., péntek

Magyarország-Kanada 12:7 (2:3, 3:1, 3:2, 4:1)
Glyfada, v.: Ladiotisz (görög), Galindo (spanyol)
Magyarország: Nagy V., Bátori 1, Varga Dénes 3, Török B. 1, Hárai, Hosnyánszky 2, Zalánki 2. Cs.: Decker Á., Mezei 1, Erdélyi 1, Manhercz K. 1, Salamon. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Kanada: Radenovics, Patterson, Spooner 1, Constantin-Bicari 1, Halajian 1, Robinson, D'Souza 1, Larins, Radojcsics, Gros, Torakisz 1, Thomwood 2. Szövetségi kapitány: Pino Porzio
Gól - emberelőnyből: 3/10, ill. 2/11
Kipontozódott: Török B. (a negyedik negyedben)

Volvo Kupa, Budapest, Tüske uszoda

3. nap, február 12., vasárnap

Magyarország-Horvátország 9:7 (1:6, 2:1, 3:0, 3:0)
Budapest, Tüske-uszoda, v.: Horváth (szlovákiai), Obradovics (montenegrói)
Magyarország: Decker A., Bátori 2, Mezei, Vámos 2, Török B., Manhercz K. 1, Nagy Á. 1. Cs.:  Zalánki, Jansik D., Tóth M. 1, Fülöp 1, Kovács P. 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Horvátország: Marcelics, Loncsar 1, Zovics, Bukics, S. Sukno 3, Setka 1, Buljubasics 1. Cs.: Bijac (kapus), Macan. Milakovic 1, Vrlics, Vukicsevics, Krapics. Szövetségi kapitány: Ivica Tucak
Gól - emberelőnyből: 6/10, ill. 4/12
Gól - ötméteresből: 2/2, ill. -
Kipontozódott: Jansik D.

2. nap, február 11., szombat

Magyarország-Montenegró 4:9 (0:3, 0:3, 2:1, 2:2)
Budapest, Tüske-uszoda, v.: Horváth (szlovákiai), Stampalija (horvát)
Magyarország: Lévai, Bátori, Nagy Á., Jansik D., Erdélyi 2, Bedő, Kovács G. Cs.: Zalánki, Kovács P., Decker Á. 2, Tóth M., Fülöp. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Montenegró: Kandics, Drasko Brguljan, Banicsevics, Vidovics 4, Radovics, Ivovics 1, Misics, Cs.: Scsepanovics (kapus), Podavics 1, Durdics 1, Ukropin 2,  Cuckovics, Murisics. Szövetségi kapitány: Vladimir Gojkovics
Gól - emberelőnyből: 1/8, ill. 4/6

1. nap, február 10., péntek

Magyarország-Szlovákia 20:5 (3:0, 7:2, 7:1, 3:2)
Budapest, Tüske-uszoda, v.: Stampalija (horvát), Obradovics (montenegrói)
Magyarország: Lévai, Vámos 4, Hosnyánszky 4, Decker Á. 1, Erdélyi 1, Manhercz K. 3, Bedő 2. Cs.: Decker A. (kapus), Zalánki 3, Bátori, Mezei 1, Török, Kovács G. 1. Szövetségi kapitány: Märcz Tamás
Szlovákia: Hoffrica, Vidumansky, Uradnik, M.Tkacs 1, Bielik 1, Furman, Kolarik 2. Cs.: Martanovics, Netbal, Kostelnik, Mitruch 1, P. Tkacs. Szövetségi kapitány: Peter Nizny
Gól - emberelőnyből: 4/8, ill. 1/6
Kipontozódott: Nedbal