FACEBOOK

Eurokupa - itt a legjobb nyolc

Eurokupa - itt a legjobb nyolc
hozzászólás, 2013.10.27.

Kialakult az Eurokupa legjobb nyolc csapatának mezőnye. Magyar klub nem indult a LEN Kupa utódjának számító, második számú európai klubtornán, de azért közöljük az eredményeket.

Diapolo

Eurokupa, csoportkör, eredmények (forrás: waterpoloworld.com).

A csoportok első két helyezettje jutott az egyenes kieséses negyeddöntőbe, amelynek játéknapjai: november 20. és december 18.

A csoport, Gzira (Málta)

Október 25., péntek


Dinamo Moszkva (orosz)-Dinamo Tbiliszi (grúz) 13:7 (3:2, 5:1, 3:2, 2:2)
Valletta (máltai)-Sète (francia) 9:10 (2:2, 2:3, 3:2, 2:2)

Október 26., szombat

Sète-Dinamo Moszkva 9:10 (2:3, 1:3, 2:3, 4:1)
Valletta-Dinamo Tbiliszi 12:13 (4:3, 2:4, 3:3, 3:3)

Október 27., vasárnap

Dinamo Tbiliszi-Sète 9:11 (0:1, 2:2, 3:5, 4:3)
Valletta-Dinamo Moszkva 5:11 (1:3, 2:2, 0:4, 2:2)

A csoport végeredménye:

1. Dinamo Mosszkva 9,
2. Sète 6,

3. Dinamo Tbiliszi 3,
4. Valletta 0 pont


B csoport, Nápoly (olaszország)

Október 25., péntek


Montpellier (francia)-Szpartak Volgográd (orosz) 7:11 (2:2, 0:3, 3:3, 2:3)
Posillipo (olasz)-Steaua Bukarest (román) 11:6 (1:1, 4:0, 3:2, 3:3)

Október 26., szombat

Steaua Bukarest-Montpellier 9:11 (2:3, 2:2, 2:4, 3:2)
Posillipo-Szpartak Volgográd (orosz) 11:11 (3:3, 2:3, 3:2, 3:3)

Október 27., vasárnap

Szpartak Volgográd-Steaua Bukarest 11:9 (3:3, 3:3, 2:1, 3:2)
Posillipo-Montpellier 11:7 (5:4, 1:0, 3:1, 2:2)

A csoport végeredménye:

1. Posillipo 7,
2. Szpartak Volgográd 7,

3. Montpellier 3,
4. Steaua Bukarest 0 pont


C csoport, Utrecht (Hollandia)

Október 24., csütörtök


UZSC (holland)-Primorac Kotor (montenegrói) 5:9 (0:3, 2:2, 1:2, 2:2)
Vojvodina (szerb)-Nice (francia) 12:7 (2:3, 5:1, 2:0, 3:3)

Október 25., péntek

UZSC-Vojvodina 11:7 (5:2, 3:3, 0:2, 3:0)
Acquachiara (olasz)-Primorac Kotor 13:12 (0:2, 5:4, 5:4, 3:2)

Október 26., szombat

Nice-Acquachiara 9:9 (4:1, 1:3, 3:2, 1:3)
Vojvodina-Primorac Kotor 6:11 (3:1, 1:4, 2:4, 0:2)

UZSC-Nice 6:6 (2:0, 0:1, 1:3, 3:2)
Acquachiara-Vojvodina 15:7 (5:2, 4:0, 3:3, 3:2)

Október 27., vasárnap

Nice-Primorac Kotor 7:9 (3:3, 3:2, 1:3, 0:1)
 UZSC-Acquachiara 4:16 (0:4, 2:5, 1:2, 1:5)

A csoport végeredménye:

1. Acquachiara 10,
2. Primorac Kotor 9,

3. UZSC 4,
4. Vojvodina 3,
5. Nice 2 pont


D csoport, Zágráb (Horvátország)

Október 25., péntek


Mladost Zágráb (horvát)-Sturm Ruza (orosz) 25:1 (7:0, 8:1, 4:0, 6:0)
Jadran Herceg Novi (montenegrói)-Marseille (francia) 7:7 (3:3, 1:2, 2:1, 1:1)

Október 26., szombat

Mladost Zágráb-Marseille 12:8 (2:3, 4:3, 2:0, 4:2)
Jadran Herceg Novi-Sturm Ruza 33:4 (10:0, 7:3, 7:0, 9:1)

Október 27., vasárnap

Marseille-Sturm Ruza 32:3 (7:0, 9:2, 8:0, 8:1)
Mladost Zágráb-Jadran Herceg Novi 9:6 (1:3, 4:1, 1:1, 3_1)

A csoport végeredménye:

1. Mladost Zágráb 9,
2. Jadran Herceg Novi 4,

3. Marseille 4,
4. Sturm Ruza 0 pont

A csoportok első két helyezettje jutott az egyenes kieséses negyeddöntőbe, amelynek játéknapjai: november 20. és december 18.


A negyeddöntők:

Posillipo-Séte
Szpartak Volgográd-Dinamo Moszkva
Mladost Zágráb-Primorac Kotor
Jadran Herceg Novi-Acquachiara

Címkék:
eredmények Eurokupa