Eger-Szeged - élő közvetítés

hozzászólás, 2013.04.03.

Az első és a második csatája. Komoly meccs lesz. Élő közvetítésünk.

Eger-Szeged 11:8 (2:1, 3:2, 4:3, 2:2) - ezzel eldőlt, hogy ha az alapszakasz végén a két csapat azonos pontszámmal áll, akkor az egriek végeznek előbb.

Decker Ádámot kiküldik, türelmes játék után Bátori hátulról betalál - 11:8

1.06 még

Kayes előnyből szépít - 10:8

Szivós ellen kontra, a hazaiak már nem is nagyon úsznak fel. Baksa védi Varga csavarját.

Vincze Balázs időt kér.

Varga II. Zsolt kapufát lő.

Szegedi előny - kimarad. Két perc még.

A folytatásban Graham szép passzt ad Mezeinek, aki belövi - 10:7

Hazai előny. Gór-Nagy labdáját Baksa nagy bravúrral védi szögletre.

Kayes gólja érvénytelen - ellökte magát.

Egri előny - kimarad!

A negyed felénél vagyunk. A bajnoskág őszi szakaszában a Szeged kettővel nyert otthon, így most "meccsnull" van a két csapat egymással szembeni párbajában.

Az előny kimarad, Juhász megúszik, Szécsi is megpróbálja elérni a labdát, azt azonban Juhász távolról szépen beemeli - 9:7

Kunacot kiállítják, egri időkérés.

Török kipontozódik, a hátrányt kivédekezik a szegediek.

Szécsi védi Kayes lövését.

A kapuba visszaállt Baksa véd.

Török éri el előbb a labdát, mégis Grahamé, mert a többiek nem érnek oda.

Addig beírjuk a Vodafone OB1 már véget ért mai meccseinek eredményét: EKF-BVSC 7:6, Szolnok-Debrecen 6:5.

Hegedüs
gólt lő, megadják, de az egriek erősen reklamálnak, szerintük szabaddobást kellett volna lőni, de nem úgy lőtte el Hege - 9:6

Youngert szerelik centerben.

Ismét kimarad egy szegedi előny.

Mezei fórban húzza be a labdát - 9:5. Kevesebb, mint három perc a negyedből.

Előnyben a vendégek, Hegedüs szinte azonnal pértékesíti - 8:5

Biros
nem úszott vissza, a Szeged elrontja a támadást, így röpül a labda előre és a hazaiak csapatkapitánya simán értékesíti a ziccert - 8:4 (A hazaiaknál már nem Baksa véd, hanem Molnár Dávid.)

Vincze Balázs időkérése után Kayes lő "gólvonalas" gólt - 7:4 - talán az utolsó lehetőség volt a felzárkózásra.

Kisebb verekedés Papesz és Gór-Nagy között az egri kjapu előtt, nem tűnt komolytalannak a dolog.

Szivós ötméterest reklamál, fordulnak a hazaiak és Chilkó a jobbszélről egyenlő létszámnál talál be - 7:3

Mezeiről kiállítják Törököt és Varga II. Zsoltnak pont ugyanúgy sül el a keze, mint az előző két alkalommal - 6:3

Graham hozza el a labdát, annyi a vendég-előnynek.

FÉLIDŐ

Néhány másodperccel a negyed vége előtt előnyhöz jutnak a vendégek. Szécsi véd, de a labda szegedihez kerül így lesz tétje a ráúszásnak.

Törököt kiállítják, de a hazaiak elpasszolják magukat.

Szivós gyönyörű ütemtelen lövésébe Biros tud belenyúlni.

Youngert kiállítják, Varga II. Zsolt nagyon nagy gólt lő hátulról - 5:3

Páros kiállítás - Gór-Nagy és Molnár Tamás.

Bátori
lövése után a labda a felső kapufáról pattan a vízre. A gólvonalra. Vagy mögé. Mindenesetre megadták - 4:3

Bundschuhot kiállítját, Szivós labdája fölé megy. Túl vagyunk a negyed felén.

A fór végén Varga II. Zsolt emeli fel az öklét örömében - 3:3

Hazai előny, Gerendás György időt kér.

Kayes
elég messziről centerezi be a labdát a kapuba - 2:3

A hazaiak hozzák el a labdát, de a szegediek jutnak először gólszerzési lehetőséghez egy Kayes által kiharcolt előny formájában. Török Béla néhány lóba után a balszélről belövi - 2:2

Youngert küldik ki, a fór végén leadott Chilkó-lövést Baksa testtel védi.