BL: győztes szegedi rajt

hozzászólás, 2012.09.26.

Háromgólos győzelemmel kezdte szereplését a BL csoportkörében az A-Híd Szeged VE csapata. A Spandau 04 ellen jó kis meccsen sikerült érvényesíteni a papírformát. Eredmények a kupaszerdáról folyamatosan, szegedi gólok csütörtök este.

Bajnokok ligája, csoportkör, első forduló

D csoport

Szeged-Spandau 04 (német) 8:5 (2:2, 2:1, 2:1, 2:1)
Szeged, v.: De Jong (holland), Littlejohn (angol)
Szeged: Baksa - Younger, Kunac, Molnár T. 3, Hegedüs, Kiss Cs. 1, Szivós. Cs.: Decker Á., Juhász Zs. 1, Somogyi 1, Kayes 1, Varga P. 1. Vezetőedző: Vincze Balázs
Spandau: Tchigir - Restovics 1, Schlotterbeck 1, Bukowski, Schrödter, Stamm, Miers. Cs.: Cuk 2, Donner, Schultz, Kleine 1, Markovic. Vezetőedző: Nebojsa Novoselac
Kipontozódott: Schroedter (24. p.).
Gól - emberelőnyből: 1/9, ill. 1/5
Gól - ötméteresből: 1/1, ill. -

A meccs előtt  a szegedi klub vezetése elbúcsúztatta Lehmann Istvánt, aki befejezte aktív pályafutását, a jövőben az utánpótlásnál, a serdülőcsapatnál edzöskődik.

A mérkőzés alakulása:

1:0,1:1,1:2,2:2/2:3,3:3,4:3//5:3,6:3,6:4/6:5,7:5,8:5

A hazaiak nehezen lendültek játékba, de félidő után sikerült három góllal elhúzni és ez elegendő volt a biztos győzelemhez.

MOLNÁR TAMÁS a vlv-nek:

- Megmondom őszintén, fizikálisan nagyon nehéz mérkőzésre számítottunk, mert ilyen szempontból a Spandau nagyon erős mind támadásban, mind védekezésben. Nem is történt másként. Úgy érzem, hogy a mérkőzést végig domináltuk és annak ellenére, hogy a negyedik negyedben 6:5 is volt, egy másodpercig sem éreztem, hogy a német csapatnak van esélye akár csak kiegyenlíteni is. Ha megnézzük a statisztikát, látjuk, hogy a lehetőségeink megvoltak, de még a szezon elején vagyunk, igazából két hete edzünk együtt, egy-egy mozzanat a támadások befejezésekor nem úgy alakult, ahogy kellett volna, ezért lett csak három gól a különbség.

Partizan Belgrád (szerb)-Galatasaray Isztambul (török) 5:5 (1:1, 1:0, 3:1 0:3)

Szerdai hír, hogy a D csoportba sorolt fehérorosz Vitbich Vitebsk visszalépett a küzdelmektől, így a Nagyvárad szerdán szabadnapos volt.

A csoport

Schuurman (holland)-Hannover (német) 6:5 (2:1, 1:2, 0:1, 3:1)

Vouliagmeni (görög)- Szpartak Volgográd (orosz) 11:6 (4:1, 1:0, 4:3, 2:2)

a ZF-Eger-Ligamus Tbiliszi (grúz) mérkőzést a grúzok vízumproblémái miatt későbbre halasztották

B csoport

Olympiakosz (görög)-Kreuzlingen (svájci) 15:5 (3:1, 5:1, 4:1, 3:2)

Crvena Zvezda (szerb)-Jug Dubrovnik (horvát) 6:10 (0:1, 2:3, 2:3, 2:3)
G.: Vapenski 3, Prlainovics 2, Pijetlovics, ill. Boskovics 3, Jokovics 2, N. Janovics, Azevedo, Karacs, Dobud, Ivovics
(A mérkőzés egyik játékvezetője Juhász György volt)

A Montpellier (francia) szabadnapos volt

C csoport

Brescia (olasz)-Vojvodina (szerb) 13:9

Barceloneta (spanyol)-Sintez Kazany (orosz) 10:7 (3:3, 3:0, 2:3, 2:2)

A Marseille (francia) szabadnapos volt

A csoportokból az első négy helyezett jut tovább, de nem mindegy a végső helyezés, mert a nyolcaddöntőben csoportelsőhöz csoportnegyediket, csoportmásodikhoz csoportharmadikat sorsolnak majd. Ezután vaksorsolás következik, majd újabb ki-ki meccs a final fourba jutásért.