Vasas-Eger - élő közvetítés

hozzászólás, 2012.04.23.

A tavalyi döntő két résztvevője idén is összecsap a bajnoki fináléban. A két nyert mérkőzésig tartó párharc első felvonását a Komjádi uszodából közvetítjük.

VASAS-EGER 6:5

Lenyeli a labdát a Vasas. Az utolsó másodpercben Steinmetz Ádám rálövi, nincs rajta senki. Beakad. Nem adják meg, a dudaszó hamarabb volt, mint ahogy elengedte a lövést.

44 másodperc van hátra, Takácsot kiállítják, Hosnyánszky rálövi, Nagy Viktor védi. Kipattan a szélre Bátorihoz, ráküldi ő is, Kiss Gergely blokkolja a szélen.

Steinmetz Barna előtt csak Hosnyánszky blokkja van, az is két méterre tőle. Barna ejt, a labda a jobb alsó sarokban landol (6:5).

Biros úszik fel a jobb oldalon, középre adja, Hosnyánszky kapásból rálövi, Nagy Viktor kiüti, marad a labda az Egernél. Kontra, jöhet a Vasas.

Katonás távolról próbálkozik, nem találja el a kaput. Két perc még.

Két és fél perc még.

Mezei centerben, megy a passz neki, Katonás lesodorja a kezéről.

Szép gólt lő a hazai csapat, olyan gyorsasággal jár a labda, hogy alig lehet követni. Kiss Gergely lövi be végül (5:5).

Semant kiállítják, Földi László kikéri a második idejét.

Bátori lövését Steinmetz Ádám blokkolja.

Graham lövése kijön a lécről, visszapattan az Egerhez a labda. Ez nekik jó, pillanatnyi állás szerint velül van az idő.

Katonás kis híján ziccerbe kerül, szabaddobás. Távoli lövés, Szécsinek ez nem gond.

Vámost kiállítják Bátoriről,  öt perc van még a meccsből. Hosnyánszky beadja Semannak, aki két méterről lőhet, Nagy Viktor nagyot véd.

Emberelőny a Vasasnak, Binder a kiállított. Vámos nagyokat lóbál, nagy gólt akaszt a jobb szélről (4:5).

Varga II. Zsolt, Biros, Hosnyánszky, Mezei. Így megy a labda szépen sorba egyesével a jobb szélre. Mezei belövi (3:5).

Seman emberelőnyt harcol ki, Gerendás György kikéri második idejét.

Hosnyánszky rázúzza, középre megy a labda a léc alá, Nagy Viktor kiüti, sarokdobás.

A túloldalon Vöröst szerelik.

Decker kipontozódott, gyorsan elrontja a fórt az Eger.

Az Eger megnyeri az utolsó ráúszást is.

Ejtés a túloldalon, kapufa.

Az időkérés után Vörös is kiharcol egy emberelőnyt, Bundschuh kipontozódik. Vörös ráhúzza, a labda kijön a kapufáról. Irgalmatlan nagy helyzet maradt ki.

Steinmetz Ádámról kiállítják az embert, kimutat az edzőnek, hogy időt kéne kérni. Földi László így is tesz.

Boskovics nemes egyszerűséggel a blokkbba lő.

Katonást kiállítják. Kikéri a bíró a labdát. Steinmetz Barnát kiállítják, kettős fór. Bátori közeli lövését Nagy Viktor védi bravúrral. Ez a kapusok meccse, mint a kettő brillírozik.

Katonás centerezik, Steinmetz Ádámról kiküldik az embert. Katonás beadását Steinmetz közelről a rövidre húzza, Szécsi újabb nagy bravúrt mutat be.

Nagy Viktor rutinból védi a következőt.

A kapufa menti meg Szécsit. Rossz indítás Grahamnek, aki ziccerben úszhatott volna. Steinmetz Ádám üresen marad a túloldalon, neki jó passz megy. Átveszi, egy az egyben néz farkasszemet Szécsivel. A csapatkapitány ejt, Szécsi számít rá, leszedi.

Nagy Viktor is villan, három perc telt el a negyedből.

Szécsi újabb bravúrja a túloldalon.

Graham észreveszi, hogy kint van a kapus, senki sem figyel rá. Belövi. Először vezet az Eger (3:4).

Emberelőny a Vasasnak, Bundschuh a kiállított. Vámos elvállalja rosszkéz szélről, a bal alsót célozza, Szécsi bravúrral odaér.

Hosnyánszky rálövi szabaddobásból, blokkolják. Utána Kiss Gergőt kiállítják, az előnyt Biros belövi, fej-fej mellett a két csapat (3:3).

Kiss Gergely nem tud kapura lőni, nem adnak neki szabaddobást sem.

Biros beadásást Kiss Gergely elsodorja Bátori elől.

Az Eger megnyeri a harmadik ráúszást is.

Vörös vállát maszírozzák a szünetben.

NAGYSZÜNET

Biros ejt középre, Kovács Gáborról kiállítás. Kevés az idő, lőni kell. Kivédekezik a hazaiak.

Az utolsó perc kezdődik, kontra, jöhet a Vasas. Steinmetz Barna bemutatja a figurát. Boskovics két lóba után a szokásos helyéről, bal szélről rálövi, Szécsi hóna alatt beakad (3:2).

Binder váratlanul rálövi, a lövés meglepi Nagy Viktort, az utolsó pillanatban kotor bele, így lesz szöglet.

Katonás beadását Kovács Gábor levadássza.

A két szurkolótábor remek hangulatot teremt.

Graham gyenge lövése megakad a blokkban.

Kontra Vörös ellen.

Az időkérés után Graham hosszasan lóbál, keresi a helyet. Elsőre nem találja, kényszerítőzik, utána megleli a helyet a jobb alsó sarokba (2:2).

Takácsot kiállítják az egri kapu előtt, Gerendás György kikéri első idejét.

Bundschuh Eriket kiállítják, Vámos leviszi az alapvonalhoz a labdát, visszaadja, passzolnak párat, majd Drasko Brguljan rázúzza, felső léc.

Emberelőnyt kap az Eger a negyed közepén, Decker a második hibáját szedi össze. Mezei értékesíti a fórt, 12 perc után szerez gólt a vendég gárda (2:1).

Graham a jobb szélről vállalkozik, Nagy Viktor szögletre ment.

Szécsi teljesen kijön a kapujából, hagyja birkózni Hosnyánszkyt és Steinmetz Ádámot a kapu előtt.

Három perc telt el. Bundschuh szerez labdát.

Graham nagyon kemény lövése laposan érkezik, Nagy Viktor azonban megfogja.

Decker Ádám kap egy taslit, fór. Még egy embert kiállítanak Steinmetz Ádámről. Kiss Gergely kihagyja, nagy lehetőség volt.

Gerritse elöl szerez labdát a hazai védelem.

Drasko Brguljannak lőnie kell az időhiány miatt, rendesen mellé.

"Nagy Viktor! Nagy Viktor!" - skandálja a Vasas-tábor az akció végén.

Az Eger nyeri a második ráúszást is.

Fórt kap a Vasas, 25 másodperc van a negyedből. Végig is adogatják az időt, végül Drasko Brguljan bepattintja a felső léc alá a bal szélről (2:0).

Hosnyánszky ütemtelen, de erős lövését Nagy Viktor szögletre üti.

Szécsi bravúrjával fordulunk a negyed utolsó percére.

Kovács Gábor lőne, de kontrát fújnak ellene.

Szoros emberfogásban kiszorul a Vasas. Katonás centerben, repül neki a beadás, lesodorják a kezéről a labdát.

Nagy Viktor a végállomása a hevesi akciónak.

Brusztos meccs, komoly fizikai harc megy a kezdetek óta.

Drasko Brguljan középre ejt, sikertelenül.

Hátul passzolgat a Vasas hosszasan, végül Kiss Gergely ellövi középről, beakad a bal alsó sarokba (1:0).

Steinmetz Ádámról lecsúszik a sapka, megigazítja, folytatódik a játék.

Kiss Gergely bivalyerős lövését Szécsi fölétolja.

Steinmetz Ádámnak megy a centerpassz, az utolsó pillanatban lesodorják a kezéről a labdát.

Fór az Egernek a sarokdobás után, Decker a kiállított. Bátori pattint, kapufa. Utána Bátori lő, ez is kapufa. Aztuán még egy sarokdobás az Egernek, a beadást levadásszák a védők.

Meggyógyították, az első támadás végén Hosnyánzsky bombáját Nagy Viktor szögletre tolja.

Az Eger nyeri az első ráúszást. Rögtön az elején megállítják a játékot, nem indult el az óra.

Kezdődik a mérkőzés!

Tíz perccel a meccs előtt még kígyóznak a sorok a pénztárnál. Telt ház lesz.

A találkozó 18.30-kor kezdődik.

15 régi hozzászólás

balzs hozzászólása
balzs35493
2012.04.25. 11:25

A vlv szöveges közvetítésben sosem írják le az összes kiállítást, ezzel nem azt mondom hogy hazudnak, csak lehet hogy amelyikből nem lesz gól azt nem tartják fontosnak leírni vagy ilyesmi, ezt ők tudják. A sportklubos közvetítés pedig a felét se mutatja az eseményeknek, az mvlsz jegyzőkönyvet pedig sajnos meghamisítják, pedig annak tényleg hitelesnek és hivatalosnak kellene lennie. De amiben nagyon remélem hogy egyetérthetünk mind a két oldal szurkolói és a játékosok is hogy a medencében dőljön el hogy ki lesz a bajnok, győzzön a jobbik, és ne a bírók döntsék el. Nyilván itt jön a szubjektív része hogy én azért szurkolok és azt remélem hogy az Eger lesz az.

jozsi47 hozzászólása
jozsi4735488
2012.04.24. 16:45

Tudod mit balzs.Legyen neked igazad.Biztosan úgy volt a kiállítási arány ahogyan azt te állítod.Valószínüleg,mind a vlv,mind az nso tudósítói hazudnak,sőt mi több összebeszéltek egymással,hogy ugyanazt a hazugságot írják le.Tovább megyek ugyanazt a hazugságot írta le a szövetség hivatalos jegyzőkönyvének a készítője is. Sőt még tovább megyek hazudtak a sport klub közvetítésében is a képek és nekem is hazudott a szemem.Csak Te nem hazudtál.Te és csak te láttad jól a kiállítási arányt és senki más.

turkics hozzászólása
turkics35485
2012.04.24. 12:01

Vitya. Senkinek nem szóltam be, se egernek, se vasasnak, se osc-nek, csak a komolytalanságról írtam. Az Eger csinálja jól a formábahozást. Mert a Szeged mit ért el a jó ősszel a bajnokság szempontjából

balzs35484
2012.04.24. 11:15

jozsi47, kint voltál a meccsen? Az első negyedre gondoltam, az 1:1-es kiállítási arány amit írsz enyhén szólva vicces... A félidőben 5:2-es kiállítási arányt mutatott az eredményjelző, ami Fecsó bá mondása szerint nem hazudik, tehát a 3:3 is elég távol áll a valóságtól. Az utolsó negyedben valóban kozmetikáztak rajta.

jozsi4735483
2012.04.24. 09:35

balzs! Nem kéne szánalmas és átlátszó hazugságokkal szítani itt a hangulatot. A kiállítási arányok negyedekre lebontva: 1 negyed: Vasas 1: Eger1 2.negyed:Vasas 3 (ebből 1 kettős előny): Eger 3 3.negyed.Vasas 4: Eger 3 (ebből 1 kettős előny) 4.negyed: Vasas 2:Eger:4 Szóval hol és mikor volt az a negyed amikor 6:0-ás kiállítási arány volt a Vasas javára? Azt hiszem ide passzol a mondás,hogy a hazug embert hamarabb utolérik,mint a sánta kutyát.Te tényleg képes voltál ilyen könnyen leellenőrizhető ,átlátszó hazugságot leírni? Most már kíváncsi vagyok,tudsz-e még ennél is lejjebb süllyedni?

jozsi4735482
2012.04.24. 09:16

balzs35479
2012.04.23. 23:17

demagistris hozzászólást nem látok, és nem is tudom ki az, de ha kapnánk egy 6-0á-ás negyedet kiállítási arányban hazai pályán mint ma a vasas azt hiszem nem lenne nehéz egy góllal nyerni... Remélem sikerül az Egernek a címvédés mert megérdemli! A komiban még nem voltunk bajnokok, remélem idén leszünk! Hajrá Eger!

cowk hozzászólása
cowk35478
2012.04.23. 21:46

demagistris: azt nem bannam, mert akkor a komiban furdene a foldi, nem a pocsolyaban :-)

qqcska hozzászólása
qqcska35477
2012.04.23. 21:35

ma a játék küzdő jellege domborodott ki - mert valljuk be, a 6 ill. 5 lőtt gólra egyik csapat sem lehet büszke. továbbra is vallom, hogy az ilyen \"bunyós\" meccsek hosszútávon nem tesznek jót a vízilbadának (ritkán volt 5 másodpercnél hosszabb játék sípszó nélkül). sajnos ha ez kell nemzetközi szinten, akkor csináljuk ezt, de ez (főleg a center-bekk viszonylatban) lassan ketercharcos jelleget ölt... sajnos. MÁS: a Komi \"akusztikája\" borzalmas az extra hangosítás ellenére. valamit magyarázott a műsorközlő a Final Four jegyekről, de nem értettem. le tudja fordítani valaki \"magyarra\"?

mikasa hozzászólása
mikasa35475
2012.04.23. 21:17

demagistris, emlékezz a tavalyi elcsalt bajnokságra, ahol sokkal több fórt kaptatok, mint a Vasas! Ebben a bajnoki idényben is megnyomták az Egert a Vasas ellen, ezt a közvetítés alatt is hallhattad! Arról nem is beszélve, hogy az utolsó támadásotoknál is kaptatok egy kiállítást! Szerencse? Igen az Egernek volt szerencséje, pl. a kipattanó labdáknál is. Nézd vissza, és rájössz, miről írtam. Ezen a meccsen nem jöttek be úgy a Vasas lövései, és így is tudott nyerni. Egerben remélem simább Vasas győzelem lesz. Csak a VASAS!

Vitya hozzászólása
Vitya35474
2012.04.23. 21:03

tessék, szamárhegy hozzászólása már tetszik :D még jobban fáj a mai munka idebenn... (bár a Vasas Jug elleni meccse volt nekem eddig az év eseménye...)

szamárhegy hozzászólása
2012.04.23. 20:53

Most értem haza a meccsről, életem egyik legjobb élőben látott póló meccse volt. Nagyon szigorú, fegyelmezett védekezés volt mindkét oldalon, az Eger lenyűgöző csapatmunkával fogta meg a Vasast, még lövésig is nehezen jutottak, emberelőnyben sem volt könnyű bevenni a kapukat. A magyar póló ünnepe volt, két nagyszerűen felkészített csapattal, szinte sajnáltam az Egert, hogy ezzel a játékkal nem sikerült győzniük. A bírók szerintem jó felfogásban vezették a meccset, hagyták brusztolni a csapatokat, volt persze pár vitatható ítélet, de döntő befolyással nem voltak a kimenetelre. Nagyon sportszerű és jó hangulatú volt a szurkolás, az Eger teljesítményét a Vasas kemény mag is elismerte, kölcsönös tapssal búcsúzott a két kemény mag.

dr.Kodaj Imre hozzászólása
2012.04.23. 20:29

demagistris talán dajcstomi bejegyzésein szocializálódott, a szerkesztőnek nem kellene ilyen hozzászólásokat megjelentetni, ez mégsem futballpálya!

Vitya35470
2012.04.23. 20:10

most nem tudom, hogy csak a bajnokság lebonyolításának vagy magának az egernek is be próbáltál szólni ezzel...? A magyar bajnokságban nem hiszem, hogy van más csapat, aki otthon a vasast 6 gólon tudja tartani, de a külföldi csapatok közül sem lehet sok ilyen, talán 1 ;-) Sajnálom, hogy dolgoznom kellett, és nem lehettem kinn a meccsen, biztos nagyon jó csata volt! Gratulálok mindkét csapatnak. És főleg mindkét kapusnak.

turkics35469
2012.04.23. 19:14

Eger példája mutatja az alapszakasz komolytalanságát. Felépíted tavaszra a csapatot, közben a hurkákat ütöd, rangadókon 1-1 pont néha, BL-be belexarni... a szezon végén mégis te örülsz. új rendszer kéne