Itt a VB-menetrend!

hozzászólás, 2011.05.10.

Véglegesítették a sanghaji férfi vízilabda-világbajnokság teljes menetrendjét. A torna összes meccsének időpontja, Kemény Dénes reflexiója.

Sanghaj, világbajnokság, 2011.július 18-30.

Egyesült Államok, Olaszország, Németország, Dél-Afrika

A torna első három helyezettje jogot szerez a londoni olimpián való részvételre.

A csoportkör (minden válogatott számára három mérkőzés) után a csoportok negyedik helyezettjei a 13-16 helyekért játszanak tovább.

A csoportmásodik a csoportharmadikok ellen vívnak ki-ki meccset, s a vesztesek a 9-12 helyért játszanak a tovább, a nyertesek az elődöntőbe jutásért küzdhetnek a csoportelsők ellen.

A csoportelsők és a csoportmásodik vs. csoportharmadik meccsek győztesei bejutnak a negyeddöntőbe, a vesztesek az 5-8 helyért játszanak tovább.

Ezután következik a két elődöntő, majd a bronzmeccs és a döntő.

A magyar válogatott valamennyi mérkőzését élőben közvetíti a Magyar Televízió.

A teljes menetrend azután alakult ki, hogy a sorsolásnál automatikusan létrejött besorolást módosították annak érdekében, hogy a csoportkörben minden este a kínai válogatott játszhassa a nap zárómérkőzését. (Ez a változtatás minket is érint: a kazahok elleni meccsünk az eredetileg tervezett 21 óra helyett 19.40-kor kezdődik.)

Sanghajban hat órával előbbre járnak, a magyar időpontokat zárójelben tüntettük fel.

43Gy-44Gy (döntő)

Megkérdeztük a szövetségi kapitányt, mit szól ahhoz, hogy az egész torna nyitómeccsét a legnehezebb csoportellenféllel, Montenegróval helyi idő szerint reggel 9.30-kor kezdjük...

KEMÉNY DÉNES a vlv-nek:

- Reggel 9.30-kor meccset játszani olyan, mint töltött káposztát reggelizni: lehet, de nem szokás. Megpróbálunk úgy felkészülni, hogy ez a tény ne befolyásolja negatívan a teljesítményünket.

8 régi hozzászólás

Csillmill hozzászólása
2011.06.01. 09:48

Hajrá Kemény Dénes! Hajrá fiúk, a ti csapatotok a legjobb! A magyar gyomor meg bírja a reggeli a töltött káposztát! :-)

sibajnok hozzászólása
2011.05.12. 09:19

thx balzs, javitva

kathleen hozzászólása
2011.05.11. 22:44

Nem írtam azt, hogy ez az időpont csak nekünk rossz, csupán megemlítettem, hogy durva.

balzs hozzászólása
balzs33067
2011.05.11. 21:39

Ez mind igaz, de annyit hozzáfűznék, hogy szerintem a cikkben az rosszul van írva hogy \"A csoportelsők és a csoportmásodik vs. csoportharmadik meccsek győztesei bejutnak az elődöntőbe\", mert nem az elődöntőbe, hanem a negyeddöntőbe jutnak, ahogy alatta a programban jól is van írva. Hajrá magyarok!

Ancsi hozzászólása
Ancsi33066
2011.05.11. 18:27

B(régi)-nek igaza van. A 9:30 nekünk is 9:30, meg az ellenfélnek is. És ha valaki visszaemlékszik, nem egész három éve is, ugyanígy Kínában, Montenegróval kezdtünk. Szintén egy délelőtti meccsen... Hajrá Magyarok! reggelire jó lesz Montenegró, ebédre meg jöhet a töltött káposzta :-)

B (régi) hozzászólása
2011.05.11. 14:43

Azért azt se felejtsük el, hogy az ellenfél is ugyanúgy 9.30-kor (3.30) fog játszani, ahogy mi... Valahogy ez az aspektus mindig kimarad, átsiklik felette mindenki. Montenegróban egyébként szerintem még jobban bosszankodnak az időpont miatt, mert ott 3.30-kor még általában buliznak az emberek, és a töltöttkáposztás poén is megvan náluk, csak éppen csevapcsicsával meg sült babbal. Úgyhogy nem kell egyből besz..ni. Az lesz a döntő, hogy ki tud jobban alkalmazkodni a helyzethez, és ebben szerintem inkább nekünk áll a zászló.

2011.05.11. 13:27

Azért kell majd idő akklimatizálódni, mert az a 9.30-as időpont is 3.30-as.Durva