Szeged-Vasas - élő közvetítés

hozzászólás, 2010.04.28.

Vodafone OB-1 elődöntő, második mérkőzés. Az összesített állás 4:4, amelyik csapat ma nyer, mindössze egyetlen győzelemnyire kerül a döntőbe jutáshoz. A meccsnek mindenképpen el kell dőlnie, döntetlen ma nem lehetséges.

A szegedi medence felett nincs sátortető, már gyülekezik a közönség.

A találkozó 18.00 órakor kezdődik.

Az első ráúszásnál a hazai csapat hozza el a labdát Vindisch Ferencnek köszönhetően.

Mindkét csapat támadásai egyelőre sikertelenek, még kapura lövések sem történnek.

Varga Dániel lőtt először kapura, azonban gól nem született belőle.

1:0 - Molnár Tamás centergóljával vezet a Szeged.

Vindisch megúszott, azonban a Vasas megállította. Molnár Tamás próbálkozását pedig Nagy Viktor védte.

Vörös Viktor kiállítást harcol ki (Somogyi), azonban Varga Dániel lövését védi Baksa.

1:1 - Varga Dénes akciógóljával egyenlített a Vasas.

Túloldalon Kayes lövését Nagy Viktor védi, aki egyelőre nagyon érzi a mérkőzést.

1:2 - Török Béla labdát veszít, Varga Dénes megúszásából szerzett góljával már a Vasas vezet.

Kiállítás a Vasasnál, Kayes azonban ellövi a Vasas kapu mellett a labdát.

Vége az első negyednek!

A második ráúszásnál megint a Szeged hozza el a labdát, ezúttal Török Béla.

1:3 - Újabb akciógól a Vasastól, ezúttal Kis Gábor volt eredményes.

Varga Dánielt kiállítják, azonban a lövést Nagy Viktor védi.

2:3 - Újabb Vasas kiállítás, ezt már Molnár Tamás gólra váltja.

2:4Varga Dániel Baksa mellett a rövid alsóba lövi a labdát.

Ezúttal Vöröst állítják ki, azonban ez a Szeged emberelőny is kimarad Nagy Viktor védésének köszönhetően. Továbbra is a Szeged támad, de már kiegészült a fővárosi csapat.

Megint kiállítják Vöröst, a centernek beadott labdát azonban szereli a Vasas.

Ezúttal a Vasas jut emberelőnyös helyzetbe, azonban Létay lövése elhal a kapufán.

2:5 - Újra akciógól, újra Varga Dániel.

A második negyed utolsó 1 perce főleg a kapusokról szólt, leginkább Nagy Viktor látványos védései jellemezték.

Nagyszünet!

A harmadik ráúszásnál ismét a Szeged hozza el a labdát. Mivel még az előző emberelőnyből volt 13 másodperc, így Kásás Zoltán időt kér és a Vasas kapuja előtt indulhat a játék.

Már kiegészült a Vasas mire lőtt a Szeged, azonban Nagy Viktor védte a lövést.

Újabb szegedi emberelőny, már a hetedik, ezúttal Hosnyánszkyt állítják ki. Molnár lövése azonban ezúttal is elhal Nagy Viktorban.

2:6 - A változatosság kedvéért újabb akciógól a Vasastól, ezúttal Kovács Robi volt eredményes.

2:7 - Katonás center pozícióból Varga Dániel beadását húzza be, természetesen akcióból.

Harmadik emberelőnyös szituációban a Vasas, azonban ez sem megy be. Úgy látszik ma csak akciógólt tud lőni a fővárosi alakulat.

Nagy Viktor nem könnyíti meg a Szeged játékosok helyzetét. Mindent kivéd.

Vasas emberelőny, Földi László időt kér.

2:8 - Takács Bálint lövi a Vasas újabb gólját, de ez sem emberelőnyből született, ugyanis már kiegészült a Szeged.

Vége a harmadik negyednek.

A negyedik ráúszásnál ezúttal a Vasasé a labda.

Páros kiállítás: Varga Dániel és Molnár Tamás pihen kicsit.

3:8 - Török Béla töri meg a Szeged gólnélküli időszakát.

Vasas továbbra sem eredményes emberelőnyös helyzetből, elhal a lövés a blokkban.

3:9 - Varga Dénes ötméterest harcol ki, Hosnyánszky pedig gólra váltja azt.

Vasas kiállítás, Molnár egyből rálövi azonban ismét Nagy Viktorban akad el a lövés.

A hatodik Vasas emberelőny is kimarad.

Hőnát kiállítják, a hazai játékos lövését blokkolják.

Földi László időt kér 1.37-el a 4. negyed vége előtt.

Visszaúszásnál Vasas kiállítás, ezúttal Kásás Zoltán kér időt. A lövésből nem születik gól.

3:10 - Vasas emberelőny.  Katonás Gergő ezúttal gólra váltja. 7-ből 1.

Szeged-Vasas 3:10 (1:2, 1:3, 0:3, 1:2)
Szeged, v.: Bátori, Székely
Szeged: Baksa - Török 1, Lehmann, Varga P., Vindisch, Ágner, Busila, Komlósi, Molnár T. 2, Juhász, Somogyi, Kayes. Edző: Kásás Zoltán
Vasas: Nagy V. - Decker, Fülöp, Katonás 2, Hosnyánszky 1, Vörös, Kovács R. 1, Létay, Varga Dániel 2, Varga Dénes 2, Kis G. 1, Takács 1. Edző: Földi László

2010.04.28. 19:56

Nehéz nekem most bármit is mondani. Ami biztos, a Szeged borzasztó gyenge volt, hit és alázat nélkül játszottak. A Vasasban Nagy Viktor extra volt, a mezőnyben pedig mindig volt egy-két játékos, aki a meccs azon szakaszában hozta azt, ami elvárható egy ilyen szintű csapattól. Ez elég is volt, és érvényesült a papírforma, bár ekkora különbség nincs a két csapat között. A Szeged továbbra is egyszemélyes csapat, csak míg tavaly Csuvi, idén Molnár az egyszemély. Baksa lenne még mellette, de ma semmi nem volt. A Vasas összeállni látszik (épp ideje voltmár), de az Eger ellen ennél több kell, és a szezon így sem lesz már az igazi.

2010.04.28. 19:06

az eger nem a szeged, sajnos =D razos donto lesz (ha bejutunk)

RioF hozzászólása
RioF29059
2010.04.28. 19:03

Miért az eger mindig belövi?Ma igy is jó volt,az Eger ellen majd belőjük!:))

cowk29058
2010.04.28. 19:01

tobbet, de 6/0-al menjunk neki az egernek?

2010.04.28. 18:56

Remélem ezek után szerényebbek lesznek a vidéki srácok??:))) És akkor most milyen kapus Nagy Viktor???:D:D Mint a bélyeget!!!!!!!!