Megváltozott a rájátszás időrendje

hozzászólás, 2010.04.20.

Némi módosítás történt a bajnoki elődöntők programjában, s kijelölték a döntő játéknapjait. Közöljük az alsóbb régiók rájátszásbeli programját is.

A Vodafone OB-1 elődöntőjébe jutott csapatok (az alapszakaszban elért helyezés sorrendjében):

ZF-Eger

TEVA-VasasPlaket

Szeged Beton VE

Aprilia FTC-Fisher Klíma

A versenykiírás szerint a rájátszás első fordulójában az alapszakasz 1. és 4., valamint a 2. és 3. helyén végzett csapatok egymás közötti párharcban döntik el a rájátszás döntőjébe kerülés jogát. A rájátszás első, harmadik és ötödik mérkőzésének pályaválasztója az alapszakaszban jobb helyezést elért csapat.

A csapatok az alapszakasz egymás elleni két meccsén megszerzett pontokat magukkal viszik a rájátszásba (a döntőbe már nem, de ott is az lehet először házigazda, aki az alapszakaszban magasabb helyen végzett). A párharc megnyeréséhez, a rájátszás döntőjébe kerüléshez a hozott pontokat is beleszámítva, minimum tíz pontot kell elérni.

Az elődöntőkben a rájátszás meccsein döntetlen eredmény nem születhet. Döntetlen esetén a csapatok 2x3 perces hosszabbítást játszanak. Amennyiben nem születik döntés, 5-5 büntetődobás következik. Egyenlő eredmény esetén a csapatok az első gólig folytatják párban a büntetők dobását.

A fentieknek megfelelően az elődöntők párosítása:

Eger-FTC - 4:1-es állásról indul, és a párharc Egerben kezdődik.

Vasas-Szeged - 1:4-es állásról indul és a Szőnyi úton kezdődik.

Szeged-Vasas (Szeged)

A SportKlub Televízió több elődöntőt is közvetít, elsőként az április 24-i Eger-Fradit, amely várhatóan 16.15-kor kezdődik.

Jó hír, hogy az első szegedi mérkőzésre már lekerül az uszodáról a sátortető, így a Vasas első szegedi vendégszereplése is szerepel a SportKlub műsortervében.

Jegyárak:

Eger: 1.000.- forint a "rendes" jegy, 600.- Ft. a nyugdíjasoknak és a diákoknak szóló jegy ára, de ez csak az első hazai találkozóra vonatkozik, a jegyárat meccsenként határozzák majd meg.

Vasas: 1.500.- Ft. a jegy ára, diákoknak 800 Ft-os belépőt is árulnak

Szeged: a belépő ára egységesen 2000.- Ft.

FTC: egységesen 1.000.- Ft. a belépő ára.

A döntő tervezett játéknapjai: 2010. május 12., 15., 19., 22., 26. (ha mindkét elődöntő előbb fejeződik be, akkor a döntő már a következő, játékra kijelölt napon elkezdődik!)

2010.04.20. 07:10

A mai Délvilágban a VASAS-SZEGED meccs holnapra, azaz szerdára van kiírva 18.15-re a Szőnyi úton. Akkor melyik az igazi időpont?