Vodafone OB-1: az elődöntők programja - jegyárak

hozzászólás, 2010.04.15.

Bár egy csonka forduló még hátravan az alapszakaszból, az olvasók érdeklődése miatt közöljük az elődöntők lebonyolítási rendjét és programját (az alsóbb régiók rájátszásának menetrendjét csak a jövő héten készíti el a szövetség). A döntőbe jutásért jövő szombaton kezdődnek el a csaták, s már biztos, hogy a SportKlub közvetíti az első Eger-FTC-meccset (április 24. szombat), valamint a Vasas első szegedi "fellépését" (április 28., szerda). Közöljük a jegyárakat.

Vodafone OB-1 alapszakasz, utolsó forduló

Szeged-BVSC 11:7 (4:2, 2:3, 3:1, 2:1) - szerdán játszották
G.: Molnár T. 3, Török B., Komlósi 2-2, Kayes, Kuncz, Juhász Zs., Lehmann, ill. Simon A., Nagy S., Szabó P. 2-2, Ambrus F.

Szeged-BVSC bajnoki - Telesport-összefoglaló (2010.4.14.)

2010.4.17., szombat

18.00 Honvéd-Pécs

18.00 UTE-Szentes

19.00 Eger-OSC

19.30 Vasas-Szolnok (Hajós)

(Az FTC szabadnapos)

A Vodafone OB-1 elődöntőjébe jutott csapatok (az alapszakaszban elért helyezés sorrendjében):

ZF-Eger

TEVA-VasasPlaket

Szeged Beton VE

Aprilia FTC-Fisher Klíma

A versenykiírás szerint a rájátszás első fordulójában az alapszakasz 1. és 4., valamint a 2. és 3. helyén végzett csapatok egymás közötti párharcban döntik el a rájátszás döntőjébe kerülés jogát. A rájátszás első, harmadik és ötödik mérkőzésének pályaválasztója az alapszakaszban jobb helyezést elért csapat.

A csapatok az alapszakasz egymás elleni két meccsén megszerzett pontokat magukkal viszik a rájátszásba (a döntőbe már nem, de ott is az lehet először házigazda, aki az alapszakaszban magasabb helyen végzett). A párharc megnyeréséhez, a rájátszás döntőjébe kerüléshez a hozott pontokat is beleszámítva, minimum tíz pontot kell elérni.

Az elődöntőkben a rájátszás meccsein döntetlen eredmény nem születhet. Döntetlen esetén a csapatok 2x3 perces hosszabbítást játszanak. Amennyiben nem születetik döntés, 5-5 büntetődobás következik. Egyenlő eredmény esetén a csapatok az első gólig folytatják párban a büntetők dobását.

A fentieknek megfelelően az elődöntők párosítása:

Eger-FTC - 4:1-es állásról indul, és a párharc Egerben kezdődik.

Vasas-Szeged - 1:4-es állásról indul és a Szőnyi úton kezdődik.

A program:

Első mérkőzések: április 24., szombat

Eger-FTC (Eger) - 16.15 (SportKlub)

Vasas-Szeged (Szőnyi út)

Második mérkőzések: április 28., szerda

FTC-Eger (Népliget)

Szeged-Vasas (Szeged) - várhatóan 18.00 (SportKlub)

Harmadik mérkőzések (amennyiben szükséges): május 1., szombat

Eger-FTC (Eger)

Negyedik mérkőzések (amennyiben szükséges): május 5., szerda

A SportKlub Televízió több elődöntőt is közvetít, elsőként az április 24-i Eger-Fradit, amely várhatóan 16.15-kor kezdődik.

Jó hír, hogy az első szegedi mérkőzésre már lekerül az uszodáról a sátortető, így a Vasas első szegedi vendégszereplése is szerepel a SportKlub műsortervében.

Érdeklődtünk a kluboknál a hazai meccseikre alkalmazott jegyárak felől. Ezt tudtuk meg:

Eger: 1.000.- forint a "rendes" jegy, 600.- Ft. a nyugdíjasoknak és a diákoknak szóló jegy ára, de ez csak az első hazai találkozóra vonatkozik, a jegyárat meccsenként határozzák majd meg.

Vasas: 1.500.- Ft. a jegy ára, diákoknak 800 Ft-os belépőt is árulnak

Szeged: a jegyek ára egységesen 2000.- Ft.

FTC: egységesen 1.000.- Ft. a belépő ára.

7 régi hozzászólás

balzs hozzászólása
balzs28899
2010.04.17. 22:21

Egy fedett uszodát mindenesetre megérdemelne Szeged és a szegedi vízilabda!

2010.04.17. 09:28

Azért az szép,hogy pont a szeged hazai meccseire a legdrágábbak a jegyek!Vajon miért?