Cattaro-Savona - élő közvetítés

hozzászólás, 2010.04.14.

A LEN Kupa döntőjének visszavágója. A Varga Tamással felálló Cattarónak kétgólos hátrányt kell behoznia ahhoz, hogy meccsnull, vagyis hosszabbítás legyen, ennél nagyobb arányú győzelem kupát ér. Élő közvetítésünk a montenegrói televízió adása alapján.

Messze nincs telt ház az uszodában - a Primorac szurkolói elmentek ünnepelni...

Ez a meccs is gyászszünettel kezdődik.

A hazaiak első támadása mellélövéssel ér véget.

Kontra, a túloldalon rossz centerbejátszás, megint a Savona jöhet.

Az első fór az övék, Smodlakát küldik ki. Angelini lövése után egy blokkoló kézről mellé pattan a labda.

A túloldalon felső kapufa.

Varga labdát szerez, a parfton pompomlányok ugrálnak.

Cattaro-előny. Djogas belövi, de két méter - nem adják meg.

Mladan Janovics lövése a vízről fölé pattan.

Varellas kimegy, majd kettős előny a hazaiaknak, de kimarad!

Előbb a Cattaro kapusa véd szépen, majd a túloldalon Pastorino hárítja Zsanetics lövését.

Rizzo lökete is elhal a kapus testén. Másfél perc még a negyedből.

Nastran ellövi - rosszul, fordulásnál pedig kiállítják. Rizzo szemből megtalálja a rést a kapufa mellett - 0:1.

Varga szabaddobásból lő - fölé megy. Egy támadásnyi idő még.

Pijetlovics véd.

Szünet

Elhozza a Savona. Kontra Aicardi ellen.

(Közben friss hír: a Pro Recco 12:10-re nyert Budvában és két győzelemmel jutott az FF-be. Madaras kétszer, Benedek egyszer volt eredményes.)

A Cattaro támadásai egyelőre eredménytelenek, sem a lövések, sem a bejátszások nem sikerülnek. Szerencsére a Savona sem tudott eközben elhúzni.

Hazai előny, Varga kiteszi jobbra Djogasnak, aki belövi - 1:1.

Fór a túloldalon is, Varellas a hosszúba lő - 1:2.

Újabb hazai előny marad ki, nem lesz ennek jó vége!

Pijetlovics szögletre véd. Aztáán kontra.

Varga megpróbálja becselezni magát, mintha sikerülne is, de aztán eltűnik a vízben és nincs sípszó.

Mladan Janovics szabaddobásból betalál - 1:3.

Kontra Smodlaka ellen. Két perc még térfélcseréig.

Másfél percnél előnybe kerül a Cattaro - időkérés.

Körbe megy a labda és Vukcsevics rosszkézről szépen bevágja - 2:3.

Angelini lövése után szöglet.

Egy-egy kivédett lövés fér még bele.

FÉLIDŐ

A hazaiak hozzák el. Gyorsan jön az előny, Varga jobbra teszi, Kunac átlő - 3:3.

Óriási olasz helyzet marad ki, a túloldalon rossz ejtés.

Nastrant küldik ki, az olaszok a felső kapufát találják el.

Mindkét oldalon rossz lövések.

Kunacot kiküldik, olasz időkérés.

Az előny kimarad, a húzás kapufa.

Varga ellen kontra.

Fiorentini belöbböli Angelini passzát - 3:4.

Három perc még a negyedből.

Újabb hazai előny marad ki.

Véleményes ötméteres a Cattarónak - Djogas mindenesetre belövi - 4:4.

Szünet.

Varellas hozza el. Az oloaszok láthatóan minden támadóidőt végigjátszanának.

A hazaiak részéről egyre nagyobb felelősség minden ellőtt labda.

Angelini megúszik és be is dobja - 4:5.

Négy és fél perc van még, de sajnos erőtlenek a Cattaro-támadások.

Vargáról kiállítják Janovicsot, na!

Djogas a kapus feje fölött belövi, ez a harmadik gólja - 5:5. Még kettő kellene a hosszabbításhoz.

Kontra.

Varga szabaddobásból lő - blokkolják.

Elhibázott olasz ejtés, majd fordulás után kiállítás. Időt kér a Cattaro. 2:42 van hátra.

Varga Tamás adja a gólpasszt, felteszi a falba, Dzsordzse Filipovicsnak, aki behúzza! 6:5 - először vezet a Cattaro!

Megúsznak a hazaiak, Filipovics ziccerben, végül ejt - 7:5!!!

1:37-nél mellé lőnek az olaszok. A centerpassz viszont rossz, Janovics a Savonának szerez labdát.

Az utolsó perc.

Véd a kapus. Még 50 másodperc, a Cattarónál a labda.

Kontra a center ellen, még 19 másodperc.

Mladan Janovics lő, fölé!!!

HOSSZABBÍTÁS KÖVETKEZIK

Az olaszok hozzák el. Varga kontrát "csináltat".

Nagyon óvatos mindkét csapat, kemény harc van a vízben és senki nem kockáztat.

Az első lövéssel egy féligmeddig megúszás után a Savona próbálkozik, de a kapus véd.

Filipovics lesz a nyerőember??? Borzasztó messziről megjátssza, hogy centerpasszt ad, de ehelyett ejt - 8:5!

Mintha összezuhantak volna az olaszok, elvesztik a labdát. Még egy hazai kapufa és vége a hosszabbítás első félidejének.

Szünet.

A Savona hozza el. Olasz előny. Mistrangelo edző időt kér.

Sikerül kivédekezni a hátrányt, de a labda a Savonánál marad.

Újabb hátrány, de ezt is megússza a Cattaro!

58 másodperc még.

Kontra!! A parton már ugrál mindenki, 21 másodperc van még, amikor a Cattaro edzője időt kér. (A támadásból már csak 9 másodperc lesz hátra.)

Hoppá!

Juhász György játékvezető kiállít egy olaszt, de utána már szinte nincs is rendes folytatás, a labda az égben, a közönség tombol, a zsűrinél pedig az olaszok elkezdenek vehemensen reklamálni.