Honvéd-Partizan Belgrád - élő közvetítés

hozzászólás, 2010.02.14.

Mindenekelőtt egy oroszországi hír: Kiszelly Gábor, a meccs egyik játékvezetője sms-ben "jelentette" a VLV-nek: "Kazany-Recco 8:15 Madaras 5 gól". (A pontos eredmény: Sintez Kazany-Pro Recco 8:15 [1:4,4:3,0:6,3:2].) Ez azt jelenti, hogy a ZF-Egernek az utolsó fordulóban elég egyetlen góllal legyőznie otthon a Kazanyt és a klub történetének legnagyobb sikerét éri el: negyeddöntőbe kerül az Euroligában. Most pedig vigyázó szemünket a Kőér utcára vetjük.

A találkozó 17.15-kor kezdődik. Sajnos a mis szempontunkból tétje már nincs, hiszen a Budva tegnap megverte a görögöket, így 9 pontos, a T-Mobile Honvéd pedig mostani 3 pontja mellé akkor gyűjthetne további hatot, ha ma megverné a Partizant, majd az utolsó fordulóban idegenben az Olympiakoszt. Ám ez sem elég, hiszen a Budvát már csak behozni lehet, pontegyenlőség esetén viszont az egymás elleni eredmény dönt, azt pedig jó lenne mielőbb elfelejteni...

Mielőtt nekifutunk a meccsnek, még egy "szolgálati közlemény": Ferihegyen megkaptuk Halmos R. Péter egri szakosztályigazgatótól a dvd-n hazahozott Csehov-ZF-Eger meccset, így az este során valamennyi gólt kitesszük majd.

A Honvéd hozza el a labdát az első ráúszásnál. Gór-Nagy lövése a blokkról kipattan.

Lefordulnak rólunk, szépen végigjátsszák és a balszélen Prlainovics átlövi Gergelyt - 0:1.

Szivós lövését védi Soro.

Az első előny, a szerbek kapják. Gocsics lövése a kapufán hal el.

Pijetlovics lövését védi Gergely.

Bátori betör Szivós labdájával, Vujasinovics csak ötméteres árán tudja őt szerelni. A büntetőt Marnitz belövi - 1:1.

Alekszics mellé lőtt.

Honvéd-előny, Székely a kapufa külső szélét találja el, kényszerlövés volt.

Prlainovics viszont simán belövi előnyös helyzetben a labdát - 1:2.

Vujasinovics sok lóba után a kapufa mellett, a vízre pattintva beteszi - 1:3.

Mezei szépen belövi emberelőnyben - 2:3.

Ismét sikerül elhozni a labdát, de aztán kontra.

Gergely szögletre védi Vujasinovics ziccerben leadott kövését.

Szerb előny, Pijetlovics behúzza középről - 2:4.

Szivós kiharcolja a lövőhelyzetet és betalál - 3:4.

Kimarad egy előny, viszont az ellentámadásnál sikerül labdát szereznünk. Három perc még félidőig.

Újabb magyar előny megy el gól nélkül.

Megúsztunk egy emberhátrányt, de Szivóst sajnos végleg kiállították.

Gór-Nagy lövése a blokkról megy ki.

Prlainovics nagy gólt lő - 3:5.

FÉLIDŐ

Megint a Honvéd hozza el. Míg azonban ezt a támadást nem tudjuk sikerrel befejezni, Avramovics felúszik és belövi - 3:6.

Prlainovics lövését most sikerül blokkolni, visszaúszásnál előnyt kapunk, Vad Lajos időt kér.

A fór Gór-Nagy felső kapufás góljával ér véget - 4:6.

Marnitz egy szép csel után fölé lő.

Vujasinovics a kapufát találja el, jöhetnénk, de Székely ellen kontra. Időkérés.

Gyorsan jön a fór is, Vujasinovics fölteszi, Cuk pedig középről begyötri valahogy - 4:7.

Mezei emberelőnyt harcol ki, Marnitz lövése vagy a vízről, vagy blokkoló kézről vágódik fölé.

Az ellentámadás végén Vujasinovics elég messziről belövi - 4:8. Két és fél perc a negyedből.

Szerb előny, előbb kapufa, majd Székely szerel, de a labda a vendégeknél marad, végül Gergely véd.

Előnyt kap a Honvéd, majd ketős fór lesz belőle, de már csak négy másodperc marad. Bátori ellövi, Soro véd.

Most a szerbek hozzák el.

A negyed első fórját is ők kapják, Prlainovics bedobja - 4:9.

Radjen - kapufa.

Gór-Nagy hatalmas gólt lő a kapufa mellé - 5:9.

Gór-Nagy megint, labdája valahogy kikerüli a blokkoló kezeket és a kapus fejét is - 6:9.

A negyed felénél vagyunk.

Előnyt védekezünk ki, viszont a kiállított játékos Gór-Nagy volt, akinek ez a harmadik hibája.

9 régi hozzászólás

Zsoci hozzászólása
Zsoci27905
2010.02.15. 19:54

Bocsi, csak néztem a meccset, és nem sokat gondolkozva sikerült leírnom...Pedig még ecseteltük is, hogy nem a bírótól 1merre kellett volna csinálnia :P

sibajnok hozzászólása
2010.02.15. 07:28

remeljuk ;]

Daret hozzászólása
Daret27893
2010.02.15. 00:55

sibajnok, örülünk, hogy az eltévedt bárány megkerült! :) De nem kell minden kommentet magadra venni, 'Zsoci' korábbi kommentjére volt válasz, hogy nem kipontozódott, hanem végleg cserével... Nem baj, hamar bele fogsz rázódni! ;)

2010.02.14. 23:55

es hol van olyan irva, hogy kipontozodott?

stanchi hozzászólása
stanchi27884
2010.02.14. 21:22

Marci nem kipontozódott, hanem cserével kiállították, a saját hülyesége miatt és még egy ötöst is kellett volna a bíróknak ítélni annál az esetnél, csak ezt nem tették meg. Az Egernek is csak azért van esélye bejutni a nyolc közé, mert a két orosz csapat kiszúrt egymással. Szerencsére... :-)) Szerintem be is jut az Eger a nyolc közé! Ezt a Kazanyt otthon meg kell verni! A VASAS már neccesebb, mert ha jól is állnak majd és jól is játszanak Dubrovnikban, ott lesznek a bírók is... Kotorban is nekik fújtak, akkor mi lesz majd, ha otthon játszanak... :-(

Socio hozzászólása
Socio27883
2010.02.14. 20:36

Nah,Madaras megtette,amit egy egrinek meg kell tennie a szülővárosa csapatáért ilyen helyzetben. :) Így két magyar csapatnak még van sansza továbbjutni,ez is valami.

matehun hozzászólása
matehun27882
2010.02.14. 19:32

Szörnyű, hogy a magyar klubcsapatok képtelenek kreatívan játszani. Csak előny vagy szabaddobás gól. Ennél több kell az euroligában!

Zsoci27881
2010.02.14. 18:42

Szép volt ez az eredmény a Honvédtól úgy, hogy a Marci kipontozódott. Persze azt is meg kell hagyni, hogy a Partizan sem teljes erőbedobással játszott. Azért ha bemegy az utolsó támadás, akkor 7-9 nagyon szép lett volna. Gór-Nagy végre elkezdett játszani, ezt is megértük.

cowk hozzászólása
cowk27880
2010.02.14. 18:24

azert a kazany meccsen a 4:3, 0:6-os ket negyed nem lehetett semmi.. kar a honvedert :/