Huszonnégy órás vízilabda a szigeten

hozzászólás, 2009.08.14.

A Guinness-rekordok sorába illő rendezvényt tartanak péntek 16 óra óta a Margitszigeten. Gyakorlatilag szünet nélkül, egymásután 24 mérkőzést rendeznek, s a maratoni pólóderbi szombat 16 órakor ér véget. Áttekintettük a programot, s ajánljuk olvasóink figyelmébe az Úrfik II.-Aranyhalak II. rangadót, amelynek kezdési időpontja szombatra virradó hajnali 3.00 óra.

A különleges rendezvény apropója az, hogy pénteken sajtótájékoztatón bejelentették: önálló sportegyesületként, UVSE néven tevékenykedik tovább az Újpesti TE utánpótlásnevelő bázisa. Háromszátz gyerek válik ki az UTE-ból, s mint Kis József, az utánpótlásnevelés irányítója, az UVSE elnökhelyettese a sajtótájékoztatón fogalmazott, a péntek-szombati monstre rendezvénnyel azt a szándékot szeretnék demonstrálni, hogy nem az utánpótlásból, hanem az utánpótlásért kell élni. A szakember egyúttal felhívta a figyelemt az utánpótlásképzés sanyarú helyzetére.

A sajtótájékoztatón részt vett Varga Dénes olimpiai bajnok, aki szintén az UTE-ben kezdte pályafutását.

- Az UVSE szakosztálya úgy döntött, hogy megpróbálja népszerűsíteni a vízilabdát. Szerintem ez nagyon jó ötlet, igazán maradandó emlék lesz mind a részvevő gyerekeknek, mind pedig a szüleiknek - mondta Dumi a VLV-nek péntek délután. - Nagyon örültem, hogy megkerestek és elhívtak a sajtótájékoztatóra, mert nagyon sokat köszönhetek annak a klubnak, amiből most az UVSE lett és az ott tevékenykedő edzőknek. Bár azóta sokkal több szakember dolgozik azon, hogy a gyerekekből érett játékos legyen. Örvendetes, hogy az UVSE-be több mint 300 gyerek jár sportolni ilyen-olyan szándékkal. De hát én emlékszem, régen is volt, aki csak hobbiből csinálta, azért, hogy valamilyen különleges környezetben nőjjön fel, illetve volt, aki komoly sportolói ambíciókkal járt le. Ha a 300-ból csak olyan arányban kerülnek ki később élsportolók, mint régen, akkor számos jó vízipólósunk lehet majd csupán ebből a klubból is.

A mérkőzések a margitszigeti Hajós Alfréd Sportuszoda uszoda, 33-as nyitott medencéjében folynak. A csapatok, korosztálytól függően, felnőtt pályán,  5-ös labdával vagy női, kispálya, kiskapukkal, 3-as labdával játszanak. A mobil időmérő berendezés a lelátóról jól látható. A nap házigazdája, minden mérkőzés előtt bemutatja a csapatokat.

A részvevők az UVSE (Újpest Vízilabda Utánpótlás Sportegyesület) sportolói, 6-tól 19 éves játékosok. A kialakított csapatokat minden mérkőzésen saját edzőik vezetik, akik a „hagyományos” mérkőzésekhez hasonlóan végzik feladatukat. A résztvevők a külön erre a célra felállított sátorban öltöznek át, az éjszaka folyamán szintén az erre a célra felállított sátrakban pihennek.

A játékvezetőket, versenybírókat a Budapesti Vízilabda Szövetség delegálja. Minden mérkőzést egy játékvezető vezet és egy jegyzőkönyvvezető valamint egy időmérő segíti a szabályos lebonyolítást.

Minden mérkőzésen jelen van orvos, az éjszaka folyamán (21.00 – 07.00 óráig) két orvos kétóránként váltja egymást a medencénél.