Dél-Afrika kipipálva - várni kell a csoport végeredményére

hozzászólás, 2009.07.24.

Magyarország magabiztos játékkal, szép gólokat lőve teljesítette a kötelezőt és 10 góllal verte Dél-Afrikát. A meccsen többen megszerezték első VB-góljukat, s néhány hibától eltekintve igazán elégedettek lehettünk a játékkal is. A csoport végeredménye a 17 órakor kezdődő kanadai-német meccs végén alakul ki. Részletek, videók, fotók, élő közvetítésünk:

Dél-Afrika-Magyarország 5:15 (1:6, 1:3, 1:4, 2:2)
Róma, v.: Sadekov (orosz), Wengenroth (svájci)
Dél-Afrika: Flatscher - Etienne le Roux 1, Ridley 1, O'Brien 1, Bohata, Kyte, Brown, Bell, Diesel, Pierre le Roux 1, Kajee, Woods 1. Szövetségi kapitány: Vladimir Trninic
Magyarország: Gergely - Szivós 1, Madaras 1, Varga Dénes 4, Gór-Nagy 1, Hosnyánszky 1, Kiss G., Varga II. Zsolt 3, Varga Dániel 1, Biros 2, Kis G., Hárai 1, Nagy V. (kapus). Szövetségi kapitány: Kemény Dénes

Nagy Viktor nyilatkozata

17.00 órakor élőben közvetítjük a csoportelsőséget eldöntő Kanada-Németország találkozót.

ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÜNK A DÉL-AFRIKA-MAGYARORSZÁG MÉRKŐZÉSRŐL:

Előzetesünkben minden eshetőséget felvázoltunk. Így most már nincs más dolgunk, mint hogy süttessük a fejünket a napon és érdeklődéssel figyeljük a várható magyar gólesőt. De előbb hallgassuk meg mai kommentátorunkat, Mátyás Zoltánt, az FTC védőjét, aki az Unicum Kupa végéig a keret tagja volt:

- Köszöntöm a VLV olvasóit! úgy gondolom, hogy a németek elleni döntetlen kicsit meglepett mindenkit, de nem szabad temetni a csapatot, szerintem ez csak egy apró kisiklás volt, ami talán a figyelmet is felébresztheti még időben. Úgy gondolom, hogy Dél-Afrika ellen mindenképpen arra fognak törekedni a srácok, hogy kiköszörüljék ezt a csorbát, úgyhogy szerintem nagyarányú, magabiztos győzelmet fogunk aratni.

A mérkőzést az orosz Sadekov és svájci Ursula(!) Wengenroth vezeti.

Délelőtt lejátszották a "C" jelű kvartett utolsó két csoportmérkőzését. A spanyolok nyugodt, csendes meccsen, a papírformának megfelelően legyőzték Kazahsztánt. A szerbek az auszikkal mérkőztek, és a spanyolok elleni elveszített meccsük után újabb meglepetéssel tudtak szolgálni: ikszeltek!

A C csoport 3. fordulójának eredményei:

Kazahsztán-Spanyolország 5:11 (1:4, 0:2, 1:2, 3:3)
Szerbia-Ausztrália 8:8 (2:1, 1:2, 3:4, 2:1)

A C csoportot ezzel Spanyolország nyerte, a második helyen Szerbia végzett, az ausztrálok harmadikok lettek. Szerbia és Ausztrália csoportbeli helyezését az általunk is ismertetett FINA szabályzat döntette el (tehát a szerbek csak a Kazahsztán ellen elért jobb eredményük miatt végeztek előrébb a csoportban).

A fiúk is itt vannak már a Foro Italicoban.

Melegít a boldog apuka...

...és a szülinapos kapus

A magyar találkozó előtt USA és Románia mérkőzött egymással, az amerikaiak 7:5-re nyertek, így megnyerték a D csoportot (második Románia).

Egy kígyót találtak az uszodában, amit a himnuszok alatt kivittek és útjára engedtek. A VB férfi önkéntesei szerint egy teljesen szelíd példányról van szó, a VB női önkéntesei egyenesen vadállatnak nevezték a hüllőt.

A szelíd "vadállat"

Kezdődik a mérkőzés!

Elhozzuk a labdát, egészen pontosan Varga Dumi.

Az első támadásunk végén a dél-afrikai kapusnál köt ki a labda.

Gyorsan visszaszerezzük a labdát, felúszunk, két passzt vált a csapat és Varga Dénes megszerzi az első magyar gólt (0:1).

A kapuban egyébként Nagy Viktor kezdett.

(Bocs, hülyeséget írtam, Gergely kezd a kapuban.)

Szivós küzd centerben, a két dél-afrikaival ő sem bír. Biros beköszön, egy szokásos Biros-féle ejtéssel (0:2).

Szivóst kiállítják, a hátrány végén nagyon-nagyon fölé lő le Roux.

Négy perc van még hátra.

Varga Dénes önmaga második, a csapat harmadik gólját szerzi (0:3).

Hoppá. Dél-Afrika gól szerez, Pierre le Roux - aki az előbb fórból csúnyán fölé lőtt, most betalál (1:3).

"Woooow!" - ezt mondja az egész stadion, s máris 1:4 az állás Gór-Nagy gólja után.

Két perc van még hátra az első negyedből, amikor elveszítjük elöl a labdát.

Gergely mutat be egy parádés védést.

Varga II. Zsolt akciógóljával 1:5.

Az ellenfél egyik játékosa kapura akar lőni. Ez úgy sikerül, hogy majdnem kilövi a magyarkispadon ülőket.

Biros adja be a középre berobbanó Varga II. Zsoltnak, ő átveszi, és belövi (1:6).

Hárai harcol ki szabaddobást centerben másodpercekkel a negyed vége előtt. Hátrapasszol, Biros lövi kapura, hatalmas kapufa.

Mátyás Zoltán: Úgy kezdődött a mérkőzés, ahogy vártam. Simán, könnyed játékkal elhúztunk 3 góllal és a most bekapott gól sem törte meg a lendületünket. Ha nem engedünk ki, nagy arányú győzelem lesz a vége.

A magyar szinkronúszó lányok is kijöttek a fiúk meccsére

Ismét gyarapodott a magyar gólok száma, immár 1:7 az állás, Varga II. Zsolt a gól szerzője.

Egy picit nyomnak a dél-afrikaiak. Dobnak egy kapufát, majd Gergelynek kell bravúrral védenie.

A mi támadásunk ismét egy kapufával végződik.

Hosi kap egy passzt a bal szélen, lazán továbbpöcköli Varga Dénesnek. Dumi megpróbálja beforgatni a védőjét, aki büntetőt érően szabálytalankodik vele szemben. Az ötöst Hosnyánszky értékesíti (1:8).

Hosnyánszky büntetője

Kevéssel később megszületik a második dél-afrikai gól (2:8).

Biros emelkedik ki a kapás hátsónál, lóbál kettőt és iszonyatos erővel bevarrja (2:9.)

Labdát szerzünk hátul.

Gór-Nagy próbálkozik, beleér az ellenfél kapusa, szöglet. A sarokdobás után mellédobjuk.

A negyed utolsó támadását mi vezethetjük. Varga II. Zsolt adja be centerbe, a bírók kontrát ítélnek.

Már nincs idő felúszni sem.

NAGYSZÜNET

Mátyás Zoltán: Szerencsére ott folytattuk, ahol az első negyed végén abbahagytuk. A kevesebb lőtt gól annak is köszönhető, hogy az ellenfél tudatosan igyekszik lassítani a játékot és nagyon figyelnek arra, hogy ne tudjunk lefordulni.

A harmadik ráúszást Dél-Afrika nyeri, a maroknyi drukker ujjong, örül.

Kiss Gergő ad be egy szögletet, kevés labdajáratás után Dumi ellövi a jobb alsó felé, a kapus mellétolja, sarokdobás ismét. Kis Gábornak megy a centerbejátszás, a védők szerelnek.

Ursula Wengenroth, a svájci bírónő

A magyar védelem megint jól szuperál.

Kis Gábort három védő gyilkolja középen, a magyar center azonban így is kapura tudja ívelni, a kapus azonban megfogja.

Könnyed passzolgatás után Varga Dániel lő gólt (2:10).

Flatscher véd egyet.

Kontra Dél-Afrika ellen.

Gór-Nagy passzát Kiss Gergő lövi rá lóba nélkül, a labda az ellenfél blokkjáról hagyja el a játékteret.

Kemény Dénes időt kér.

Az időkérés után pillanatokon belül ötméterest fúj a svájci bírónő. Hárai lövi, magabiztosan (2:11).

Fórba kerülnek az afrikaiak, most ők kérnek időt.

Hosszasan passzolgatnak az időkérés után, majd az egyik afrikai kiemelkedik és közelről behúzza a labdát (3:11).

(Még mindig lehet 14:4)

Madaras kap egy hosszú keresztpasszt a jobb szélen, kapásból ellövi a rövidre. A hangosbemondó ezt mondja: "Goal by Norbi Madaras" (3:12).

Lefordulunk, gyors passzok után Szivós ad középre, ahol Varga Dénes üresen érkezik és lendületből behúzza (3:13).

Mátyás Zoltán: Kicsit álmosan indult a mérkőzés második fele. Az ellenfél kapusa is magabiztosan hárította a kevésbé pontos lövéseket. Végülis 4:1-re magabiztosan hoztuk ezt a negyedet is.

A szünetben az egyik szervező megkért minket, hogy fotózzuk le :)

Varga Dénes lövi el jó messziről, keresztbe a hosszúba (3:14)

(és még mindig lehet 14:4 is a vége...)

Előnyben vannak a dél-afrikaiak, Nagy Viktor véd egy nagyot.

A víz alatti kamera visszajátszásban megmutatja, hogy mi zajlik a felszín alatt egy támadás során. Nem valószínű, hogy sokan lennének a dél-afrikai játékosok helyében.

Az afrikai csapat edzője kikéri a második idejét.

Az időkérés után Gór-Nagy kiállításából nem tudnak érdemi helyzetet kialakítani a fehér sapkások.

Három perc van hátra a mérkőzésből, amikor Etienne le Roux a jobb alsóba lő (4:14).

Szivós helyezkedik a rövid saroknál, leszakad védőitől. Érkezik Varga Dániel pontos passza, Marci pedig belövi a rövidre (5:14).

Birost állítják ki, az egyik afrikai nemes egyszerűséggel odapasszolja az egyik magyar játékosnak.

Két perc még.

Woods-ot állítják ki, az előny azonban kihasználatlanul marad.

Az utolsó perc kezdődött.

Kiszorított helyzetből lővünk kapura, Flatcher védeni tud.

Ridley lóbál középen, majd átlövi a magyar védelmet (5:15).

DÉL-AFRIKA-MAGYARORSZÁG 5:15

Mátyás Zoltán:
Jól indult a mérkőzés, hiszen 6:1-re nyertük az első negyedet, de utána sajnos kicsit szerintem megfogott minket az, hogy a dél-afrikai csapat nagyon odafigyelt arra, hogy ne tudjunk lefordulni. Biztonságra törekedtek, kijátszották a támadóidőt, lassították a játékot és ebbe egy kicsit mi is beleálmosodtunk. Végül persze magabiztos győzelem lett, és azt mondom, ennél rosszabb sose legyen, hogy tíz góllal nyerünk meccset a világbajnokságon. Annyit még talán, ami a korábbi meccsekre nézve is elmondható, hogy később bizonyos szituációkban pontosabb lövésekre lesz szükség, mert a kevésbé helyezett lövéseket a dél-afrikai kapus is magabiztosan hárította. Egy ilyen biztonsági játékot játszó csapat ellen nyilván nehéz brillírozni, de azért a 15 lőtt gól szép teljesítmény.

25 régi hozzászólás

Noemi hozzászólása
Noemi23805
2009.07.24. 22:25

Igen, tudom. De azért köszi. Azóta már sikerült megnéznem a videót.

BT hozzászólása
BT23803
2009.07.24. 22:07

Már nem úgy van.

Noemi23802
2009.07.24. 21:28

Miért van az, hogy ha rámegyek a Kicsis interjúra, akkor a Hárai interjút hozza ki?

Yoda hozzászólása
Yoda23780
2009.07.24. 17:57

Jah és az így hiányzó gól Kiss Gergelyé...elvileg:)

Yoda23772
2009.07.24. 17:47

Varga II. Zsolt 2 gólos...így +1 van...:)

Kriszti1 hozzászólása
2009.07.24. 16:52

Nekem ezek a videók nagyon nem jók zug sistereg, nem lehet érteni mit, mondanak a fiuk

Noemi23751
2009.07.24. 16:37

Gratulálok a győzelemhez! Csak így tovább!

Adri hozzászólása
Adri23746
2009.07.24. 15:56

Szép volt, fiúk! Így tovább! Gratulálok!

B (régi) hozzászólása
2009.07.24. 15:00

Nem tudom, írta-e már korábban bárki, de a szerbeknek lesz még egy meccse a házigazda olaszok ellen, mielőtt velünk (esetleg a németekkel) találkoznak a negyeddöntőben. Mivel az már egyeneskieséses meccs lesz, vagy a szerbek vagy a házigazda olaszok nem fognak bejutni a legjobb nyolc közé sem ezen a világbajnokságon... Azt nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy Kanada ellen a németek azért fognak kaparni, hogy a szerbekkel negyeddöntőzhessenek. A csoportelsőségben az egyetlen vonzó dolog számukra is csak az lehet, hogy plusz két nap pihenőt kapnak...

cowk hozzászólása
cowk23739
2009.07.24. 14:52

tudtommal LESZ kanada-nemetorszag kozvetites a VLV-n!

Yoda23738
2009.07.24. 14:50

Köszönet a magyar szurkolóknak, akik ilyen melegben is kimentek és igen lelkesen szurkoltak a fiúknak! Tartsátok meg jó szokásotokat!!!:)

2009.07.24. 14:37

Szerintem a szerbek is úgy vannak ezzel az egész felvezetősdivel, hogy legyen már vége minél előbb, aztán az egyenes kieséses szakasszal kezdődhet a vb. Nem gyengék ők, csak fejben már előrébb vannak, mint a csoportküzdelmek. Remélem, így vannak ezzel a mieink is.

2009.07.24. 14:33

Minimális eredmény a csoportelsőséghez...

buvarnils hozzászólása
2009.07.24. 14:32

Jogos bocsesz

Róma2009 hozzászólása

17:00-kor kezdődik!:)

"Már most jelezzük olvasóinknak, hogy a csoportelsőségről döntő Kanada-Németország mérkőzés alakulását élőben követhetik majd nyomon honlapunkon."

2009.07.24. 14:30

Tisztelt Szerkesztok! A Kanada - Nemetorszag meccset nem kozvetitik itt a vlv-n, mar csak a meccs fontossaga miatt? Szerintem tobben orommel vennek. Ha lehetoseg van ra, elore is koszonet erte.

2009.07.24. 14:24

Egyetértek veled, mindössze annyi a véleményem, hogy ezen a vb-n bármi megtörténhet, még az is, hogy nyerünk. De ha nem, akkor is szerintem jobb érzés a fiúknak a bíztatást olvasni, mint az hogy milyen gyenge a csapat.

drama queen hozzászólása
2009.07.24. 13:51

Én úgy látom, hogy Gergely van a kapuban...

Daret hozzászólása
Daret23727
2009.07.24. 13:48

Tényleg Viktor kezdett a kapuban?

2009.07.24. 13:23

A szerbeknek ez a meccs alig számított, hisz ha kikapnak, akkor a horvátokkal negyeddöntőznek, ha nem kapnak ki, akkor velünk vagy a németekkel. Gyanítom, hogy a horvátok helyett (akiktől az utóbbi időben többször is kikaptak) inkább a mi csoportunkat szeretnék, ezért a mai meccsen egy dolog számított nekik: ne kapjanak ki. Ezt megtették. Ha a németek nem a szerbekkel akarnak negyeddöntőzni, hanem inkább a spanyolokkal, akkor ma nem verik meg legalább tízzel Kanadát. Gyanítom, így lesz, hisz a spanyol azért papíron mégiscsak valamivel gyengébb, mint a szerb. Ne felejtsük el, éles meccsről lesz szó a negyeddöntőben, egyenes kieséssel, vagyis a szerbek lényegesen komolyabban fogják venni, mint a csoportmeccset. Így szerintem nem kerüljük el a negyeddöntőben a szerbeket és bitang nehéz lesz ellenük. Ettől még sikerülhet, csak hát a mostaninál lényegesen jobb csapattal sem sikerült közel öt éven át, egy a mostaninál nem sokkal erősebb szerb válogatott ellen. Szóval nálam elég nagy meglepetés lenne ellenük a továbbjutás, de természetesen nem lehetetlen. Ami meg a szurkolói fogadkozásokat illeti, Athén és Peking között is tele volt vele a padlás, aztán mégis mindig keserű szájíz lett a vége. Mezei mellett talán a szurkolónak is ideje lenne megtanulni végre nyugtával dicsérni a ... válogatottat.

2009.07.24. 13:19

Szerbia Ausztralia 8-8 Ha tegnap ezt tippelem naivnak tartanak....

katica hozzászólása
katica23718
2009.07.24. 13:05

2009.07.24. 12:47

Svájci bírónő? Vicces! De reméljük a meccs is ilyen lesz és elgyepáljuk az afrikaiakat!:D Szerbia meg ikszelt az auszikkal? Húha. Nem lesz itt baj, a végén meg megnyerjük, és akik a csapatot szidják, majd foghatják a fejüket!!

szamóca hozzászólása
2009.07.24. 12:30

nem tudom, egy svájci női bírónak mennyi köze lehet a vízilabdához?! nem hiszem, hogy ez a jó irány. a jó irány Papesz.