Honvéd-FTC 1:0

hozzászólás, 2009.05.15.

Megtette az első lépést a bronzérem megszerzése felé a Honvéd, amely péntek este magabiztosan győzött a Kőér utcában az FTC ellen. Visszavágó vasárnap 17 órakor a Népligetben. Babay Árpád, Jászberényi Gábor, Molnár Tamás, Szivós Márton és Gergely István nyilatkozata, valamint a meccs összes gólja.

Honvéd-FTC 11:6 (1:1, 4:1, 3:3, 3:1) (Hivatalosan: Domino Honvéd-Aprilia-FTC-Fisher Klíma)
Kőér utca. v.: Németh, Petik
Honvéd: Gergely – Székely 1, Iosep 2, Matajsz, Szivós 3, Molnár 2, Vári 2. Cserék: Jansik, Vindisch 1, Gergely Mihály, Paján, Borsós, Bátori. Edző: Vad Lajos
FTC: Jászberényi – Maklári, Babay, Balatoni 1, Regős, Marnitz 4, Mátyás. Cserék: Kincses, Qerritse 1, Bálint G., Császár. Edző: Somossy József
Gólok – emberelőnyből: 2/9, ill. 3/10
Gólok – ötméteresből: 2/2, ill. –

A két győzelemig tartó párharcban 1:0-ra vezet a Honvéd. A következő mérkőzés vasárnap 17 órakort lesz a Népligetben, a VLV-n nyomon követhetik majd olvasóink a fejleményeket.

Élő közvetítésünk a Kőér utcából.

A harc a Vodafone OB-1 harmadik helyéért folyik, ez az első mérkőzés. Aki kétszer nyer, bronzérmes és ősszel indulhat az Euroligában.

A találkozó 19.30-kor kezdődik.

A fiúk melegítenek, közben a hangosbemondó elmeséli, hogy mi történt a két csapattal eddig az idei bajnokságban.

Zajlik a bemutatás.

Kezdődik a mérkőzés!

Balatoni simán elhozza a labdát. Az első támadás egy gyenge beadással végződik.

A túloldalon egy rossz keresztpassz.

Mátyás lövi rá pontosan a félpályáról, Gergely csak szögletre tud menteni. Utána kontra.

Szivós adja be Matajsznak, de a vendég védők simán szerelik.

Molnár üldözi Marnitz, aki egyedül tör kapura. Papesz nem mer szabálytalankodni, nehogy ötös legyen, Marnitz pedig magabiztosan belövi a ziccert (0:1).

A következő támadásnál ötöst lőhet a Honvéd. Szivós vállalja és lövi be, a bal alsóba (1:1).

Két perc telt el.

Vári próbál ejteni, de a kapu tetején landol a labda.

Szivós és Kincses gyűrik egymást, végül egy hazai védő besegít Marcinak és szerelik a centert.

Addig passzolgatnak a zöld-fehérek, amíg lejár a támadóidő.

Vári laposan, nagy erővel kapura lövi, Jászberényi azonban jól fogja a rövid sarkot.

Matajsz majdnem rálövi, de az utolsó pillanatban valahol centerben befújnak egy kontrát, így jöhet az FTC.

Két perc a negyedből.

Kontra a túloldalt is.

Matajsz van középen, de nem bír a rámozduló védőkkel, így szerelik.

Babay telibe trafálja a felső lécet, jó messziről.

Úgy fújnak kontrát Matajsz ellen, hogy egyúttal ki is állítják.

A fór végén Császár fölé lövi.

Gyakorlatilag ugyanaz történik: Paján ellen kontra, és kiküldik a Honvéd játékosát.

Most Vindisch úszik rá a hazaiak részéről, amott ismét Balatoni. Vindisch elhozza. Fontos volt, mert így megmaradt az előző negyed legvégén kapott előny.

Vindisch be is lövi az előnyt, átlövésből talál be (2:1).

Papesz elöl Mátyás az utolsó pillanatban hátrakotorja Jászberényinek.

Vindisch addig lóbál, amíg lejár a támadóidő. Már nullát mutat a támadóidőt jelző óra, amikor fórt kap a hazai csapat, de nem tud élni vele.

A Fradi elhamarkodja a soros támadását.

Vári ad be, nagyon pontatlanul.

Mátyás passza keresi a centerbe mozduló Regőst, de megszerzik a Honvéd bekkjei.

Marnitz úszik a jobb oldalon, beforgatja Vindisch-t, majd éles szögből a hosszúba lő. Szép gól volt (2:2).

A negyed közepén járunk.

Iosep révén ismét előnyben a hazaiak (3:2).

Gergelyt megmenti a kapufa.

Fórban van a Honvéd (5:2 a személyi hibák aránya). Passzolgatnak, majd egy pillanatra úgy tűnik, hogy megszerzik a hazai védők. Azonban nem értik meg egymást, elhagyják a labdát, Vári pedig négy méterről becsavarja (4:2).

Két perc a félidőig.

Székely Bulcsú is betalál (5:2).

A negyed utolsó támadását a Fradi vezeti, de az előző néhányhoz hasonlóan ez is veszélytelen.

NAGYSZÜNET

Vindisch megnyeri a harmadik ráúszást.

Iosep adja be húzásra a középen emelkedő csapatkapitánynak, Molnár Tamásnak, ő pedig rutinosan behúzza (6:2).

Lejárna a támadóidő, ezért Balatoni messziről kapura küldi, mellé.

Papesz kétszer is kapura tud lőni Marnitz mellől, Jászberényi mindkettőt fogja.

Újabb tanácstalan Fradi támadás. Most Mátyás lövi el messziről, ez sem találja el a kaput.

Támadások óta az megy, hogy felúsznak a csapatok, valaki rálövi messziről, és mellé megy.

Molnárt kiszórják, Somossy mester időt kér (4:42 van a negyedből).

Hosszú időn után talál be ismét a Fradi, Balatoni a gól szerzője (6:3).

Szivós ismét büntetőt lőhet. Most középre, magasan lövi, bemegy (7:3).

Wivo Qerritse a kettős emberelőny végén (7:4).

Tartja az előnyét a Honvéd, ezúttal Iosepet tapsolják meg a társak (8:4).

Marnitz bődületes erővel lövi el (fórból) kb. az ötös vonalától, Gergely tehetetlen (8:5).

Jászberényi jól mozdul ki egy bepasszra.

16 másodperc telik el az utolsó negyedből, amikor Vári ziccerbe kerül és nem is hibázik (9:5).

Ezúttal Szivós vezetheti rá Jászberényire magányosan, nem remeg meg a keze (10:5).

Vindisch majdnem a harmadik... De Marnitz odaér az utolsó pillanatban. Igaz, csak szabálytalanul tudja megállítani a hazai négyest, így kiállítják. Vad Lajos időt kér.

Az emberelőny kimarad, az ellentámadás sem jár sikerrel.

Öt perc van még, Jászberényit fejbelövik, néhány pillanatig azt sem tudja hol van.

Fórban van a Honvéd, Szivós beadja, Molnár Tamás emelkedik ki és húzza be (11:5).

Balatoni és Babay passzolgatnak hátul, közben Kincses ellen kontrát fújnak.

Négy perc van hátra az első bronzmeccsből.

A Honvéd érthetően már csak arra törekszik, hogy végigjátsza a támadóidőket.

Mátyás próbál meg centerezni, kevés sikerrel.

Vad Lajos kikéri a második idejét (nincs kiállítás).

Babay passzát Marnitz próbálja meg Gergely háta mögé juttatni, de a hazai kapus résen van.

Honvéd-előny, Jászberényi-védés.

Két perc van hátra.

Bátori áll ki, Marnitz megszerzi negyedik gólját (11:6).

Gergely Mihály úszik ki a ketrecbe. Még ki sem ér, Marnitz rálövi, de a lövés egy blokkoló kézről mellé megy.

Honvéd-FTC 11:6 (1:1, 4:1, 3:3, 3:1)

A két győzelemig tartó bronzcsatában a Honvéd csapata vezet 1:0-ra.

11 régi hozzászólás

RioF hozzászólása
RioF21793
2009.05.16. 22:21

Soma a király!!!!:) Gyerünk húzzatok bele!

brasil82 hozzászólása
2009.05.16. 08:00

Nem elsősorban a tegnapi teljesítménye miatt, de nagyon bízom benne, hogy Marnitz Gergő bekerül majd a 18-as készülő keretbe! Vagy ha oda még nem is, de a Dénes által említett + 2 egyikébe igen!

es koszi az elismerest!

nem is vettem ugy :) csak gondoltam beszelgetek veled, ha mar te vagy az egyetlen, akinek beszelgethetnekje van :)

cs hozzászólása
cs21787
2009.05.15. 20:28

Ezek a pöttyök! Egyébként tetszik a közvetítés, nem akartam kritizálni, mégha úgy is hangzott.

2009.05.15. 20:27

cs! a kedvedert megkerdeztem a masik forrast irogato sracot, hogy "mi volt a forarany a felidoben?": ezt valaszolta: "5:2". remelem teljesen megnyugtattalak :)

2009.05.15. 20:19

cs! raneztem a tablara, es ott ket hazai jatekos mellett szerepelt pottyocske. amott ot pottyocske volt.

cs21784
2009.05.15. 20:06

Az is szép statisztika, hogy ezek kihasználása 0:0

cs21783
2009.05.15. 20:03

Az előnyök arányát nem tudom hogy számolja a közvetítő. Félidőben 4:4 az előnyök aránya a hivatalos jegyzőkönyvben. (MVLSZ honlapján)