Eger-Sibenik - élő közvetítés

hozzászólás, 2008.10.18.

Az eddig pont nélküli Kassa meglepetésre megverte a Nagyváradot, így az Euroliga második kvalifikációs körében, az egri tornán abszolút szuperdöntő lesz az Eger-Sibenik párharc, amelyet 19.30-tól közvetítünk élőben. Addig nézzük, mi mindent történt ma.

Az Eger délelőtt nagy gólkülönbségű győzelmet aratott a Kassa ellen. Élő közvetítésünk sok videóval.

A Honvéd Herceg Noviban megemberelte magát és simán hozta a kötelezőt az ukrán Mariupol legyőzésével.

Honvéd-Mariupol 16:4 (3:1, 3:1, 5:1, 5:1) - tudósítás a mérkőzésről.

A LEN Kupában az UTE már biztosította a továbbjutást:

UTE - Montpellier (francia) 13:9 (3:2, 3:3, 2:1, 5:3)

A Szeged 18.30-kor játszik a Dinamo Bukaresttel.

Az Euroliga duisburgi selejtezőcsoportjában:
Budva-Posillipo 14:11 (3:4, 5:3, 5:2, 1:2) - A Budvában Gór-Nagy Miklós, a nápolyiaknál Varga I. Zsolt egyszer volt eredményes. A Budva ezzel nagy lépést tett a halálcsoportból való továbbjutás felé, de ma este még le kellene győzniük az orosz Sintez Kazanyt is.

Olaszországban a Pro Recco számára is megkezdődött a nemzeti bajnokság. A címvédő a Partizan Belgrád múlt heti tornája miatt halasztott. A bemutatkozás jól sikerült, a Recco a sori új uszodában 19:5-re győzte le a Civitavecchiát.Madaras Norbert egyszer volt eredményes.

Egerben a csapatok melegítenek, várjuk a meccset.

A bemutatást követően ünnepélyes külsőségek között köszöntötték a csapat háromszoros olimpiai bajnokait, Biros Pétert és Szécsi Zoltánt.

Az Eger hozza el a labdát a ráúszásnál. Az első tánadásunk során kétszer is a kapufa ment.

Nyéki passza után Bárányról ötméteres. Varga II. Zsolt a vízre pattintva biztosan értékesíti (1:0).

Varga Zsolt ziccerből elengedett lövését védi a kapus.

A túloldalon először megadnak egy gólt, majd visszavonják. Csaknem félpályás ejtés volt, Szécsi beengedte, mert szabaddobás volt és "dadogó kézzel" lőtték el.

Az Eger kivédekezik egy hátrányt.

Decker Attila lövését szépe tolja szögletre Moses, az amerikai válogatott olimpiai ezüstérmes kapusa.

Egri előny, Nyéki lő, a kapus már verve, de a labda a kapufáról jön vissza.

Feltham ellen büntető, épphogy befér a kapufa mellé Brkics lövése (1:1). Két perc még az első negyedből.

Az Eger támadásából fordul a Sibenik, ráadásul előnyben, - Vuleta lövi be (1:2).

Szécsi óriásit véd. Öt másodperc van még a negyedből, amikor kiállítás - nem az ellenféltől. Az eredmény nem változik, de rendkívül fontos lesz a labdaelhozatal.

Szünet.

Erdélyi elhozza!

Szécsi úgy kap le egy lövést, mintha lepke volna a labda.

Keményedik a meccs, egyre több az ütök-kapok a szoros párharcokban. Előbb páros kiállítás, majd annak lejártakor csak Bindert küldik ki. A sokat reklamáló horvát edző időt kér. A fór úgy végződik, hogy a horvát center abszolút gólhelyzetben, egy méterről a kapufára húzza a labdát!

Bárány ötméterest harcol ki, Varga II. Zsolt belövi (2:2). Három perc még a félidőig.

Letica megüti Nyékit, csak sima kiállítás. Varga II. Zsolt belövi! (3:2)

Nyéki mellé lő.

Kontra Bárány ellen.

Újabb nagy Szécsi-védés, Szecska extázisban, eltorzult arccal üvölt a lövő játékos felé.

Félidő

Az Eger hozza el a labdát.

Binder a támadás végén óriási gólt lő, gyakorlatilag beviszi a kapus kezét a labda... (4:2).

Sutalo páros kiállítás alatt gólt lő Szécsinek, utána iszonyúan örül, mintha vb-döntőben lőtte volna (4:3).

Moses kétszer is szögletre véd.

Decker-passz, Hárai már befordult, de csak kiállítás. Varga II. Zsolt középről leadott lövését védi a kapus.

Hegedüs elenged egy lövést leghátsó emberként, labdája puskagolyóként vágódik a hosszúba (5:3).

A negyed második felébe lépünk, amikor Letica betalál (5:4).

Bárányról kiállítás, Hegedüs lövése most nem olyan, mint az előbb.

Sutics a vízre pattint - fölé.

Egri fór, Moses megint véd.

Brkics távoli lövéssel kiegyenlít (5:5).

Kiss Csaba fölé lő, a negyed utolsó perce kezdődik, amikor a Sibenik előnybe kerül. Az Eger most jól védekezik, a vége fölé lövés.

Az ellentámadás végén Binder megint óriási gólt lő, 16 másodperccel a negyed vége előtt (6:5).

Még egy kiállításra sajnos jut idő, megint meg kell nyerni majd a ráúszást...

Szünet.

Közben egy hír Szegedről:

Szeged-Steaua Bukarest 10:8 (3:0, 3:4, 3:3, 1:1)

A szegediek is továbbjutottak a LEN Kupában.

Az Eger elhozta a labdát!

Egri előny, Gerendás György időt kér.

Varga Zsolt labdája a felső kapufa éléről pattan vissza, marad a labda, de kiegészültek.

Letica és Hárai "összekoccan", mindketten végleg, cserével állnak ki.

Varga II. Zsolt leválik két méteren a védőről, jön Hegedüs passza, Zsolt háromszor-négyszer felkínálja a vetődés lehetőségét a kapusnak, majd megalázó módon pöccint (7:5).

Feltham kipontozódik, Letica gólt lő (7:6).

Kiss Csaba lövése megpattan Brlecsics kezén és az eredeti irányhoz képest egész másfelé halad tovább a levegőben. A kapufa mellett esik a vízre és a lendület b is viszi (8:6).

A 13. hátrányt kapja az Eger. A baloldai lövés még csak kapufa, de a lapda a jobbszélsőhöz pattan, Szécsi pedig nem ér át, Brkics a gólszerző (8:7).

Varga II. Zsolt is kipontozódik. Időkérés horvát oldalon. 3:47 van hátra.

Az előnyt kegyetlenül értékesítik, ismét Brkics a jobbszélről (8:8).

Bárányt hárman szerelik, nincs előny, pedig lehetne...

A túloldalon egy az egynél megadják a fórt. Brlecsics behúzza középről (8:9). Még 2:24 van hátra.

Az Eger fárad éserősen hiányoznak a kipontozódott játékosok. Most kontra a Sibenik ellen.

Nyéki lövése a vízről mellé pattan.

A mérkőzés utolsó perce. Gerendás György időt kér, hogy megnyugodjanak a kedélyek és kitaláljanak még valamit.

A támadás kivédett lövéssel ér véget.

23 régi hozzászólás

én véleményem hozzászólása
2008.10.19. 00:37

Jaj szegény Gerendás... Szegény embert még az ág húzza...

croatia hozzászólása
croatia15678
2008.10.18. 23:11

érthetetlen Sibenik támogatáshoz: A Spandau 7-5-re vezett a 4. negyedben a Sibenik ellen. Az utolsó hat percben 5 kontra, a kapu felé se engedték a németeket. Persze hogy fordítottak, éppen csak gólt nem dobtak a bírók. Még a Kassa ellen is segítették őket, amikor anélkül is nyertek volna

2008.10.18. 21:46

... ezt a tornát a Sibenik rendezte Egerben , már a délelőtti meccsen is érthetetlenül támogatták a horvátokat a bírók a Barcelona ellen / pl: az utolsó negyedben kritikus pillanatokban még a spanyol kapust is " sikerült " kiállítaniuk , s az üres kapuba ugye nem nehéz betalálni /... most este az utolsó negyedben , kétgólos egri vezetésnél , zsinórban négy egymást követő támadásukat is emberelőnyben játszották , mintha az Eger csak emberhátrányban védekezhetett volna , s persze Varga Zsolt , Feltham és Binder is kipontozódott ezzel ... s az Eger egyet sem kapott vissza ... ... miért olyan menők ezek a horvátok , én nem értem ...