Honvéd-Mariupol - közvetítés Herceg Noviból

hozzászólás, 2008.10.18.

Mindenképpen kötelező győzelem volt és a tartalékosan felálló Honvéd hozta a kötelezőt. A tét sajnos már csak a LEN Kupában való részvétel jogát jelentő harmadik-negyedik hely megszerzése volt.

Az információkat a helyszínről kapjuk.

Az ukrán csapat szerezte meg a labdát a ráúszásnál és vezethette a negyed első támadását, amely gól nélkül ért véget.

Ezt követően kimaradt helyzetek itt is, ott is, majd Tsupryk talált be először a negyed 3. percében (0:1).

A válasz az 5. percben érkezett: Vindisch átadását középen Szivós kapta, aki egyenlített (1:1).

A 7. percben ismét Vindisch-Szivós a labda útja, utóbbi távoli lövése a kapuban köt ki (2:1).

A következő támadás során Borsos harcol ki büntetőt, amelyet Vindisch értékesít (3:1).

Szünet

(Érdekesség, hogy a mérkőzésre kilátogatott a Kotor két játékosa, Steinmetz Ádám és Kiss Gergely.)

A Honvéd hozza el a labdát, de a támadás eredménytelenül ér véget. A lefordulást követően Shylin szépít (3:2).

A negyed 3. percében a magyar csapat újabb ötméterest harcol ki, amelyet Vindisch biztos kézzel értékesíti (4:2).

Egy lefordulás után Székely, majd az üresen maradt Vindisch a labda útja, utóbbi belövi (5:2).

Egy ukrán támadás során kiállítják Székelyt, a Mariupol időt kér. A fór kimarad, a kontratámadás viszont eredményesen végződik, Molnár doktor a gól szerzője (6:2).

Egy-egy helyzet kimarad.

NAGYSZÜNET

A ráúszást követően a Honvéd vezethetett támadást, amely egy emberelőnyös helyzetből elért találattal ért véget (Szivós, 7:2).

Vári szabalytalansága után ötmétereshez jut a Mariupol. A büntetőt Gergely kivédi.

Egy ukrán támadás góllal ér véget, Piperko a gól szerzője (7:3).

A válasz sem várat sokat magára, Vindisch talál be (8:3).

Szivós megúszása után 9:3.

Székely a félpályáról jól veszi észre Vári kapu elé való betörését, melyből egy újabb Honvéd gól születik (10:3).

A negyed végén Jansik Dávid talál be az ukránok kapujába (11:3).

Szünet

A negyed elején egy emberelőnyös helyzetből Vindisch talál a kapuba (12:3).

Egy újabb fór, Vári eredményes (13:3).

Obedinskyy szépít (13:4).

A negyed közepén járunk, Szivós lő gólt, ismét közte tíz (14:4).

Vindisch és Molnár úsznak meg, az ukrán védő Papeszra lép ki, Szivós passza így ziccerben találja Vindischt, aki ezúttal sem hibázik (15:4).

Molnár villanása a meccs utolsó momentuma (16:4).

VÉGE

Honvéd-Mariupol 16:4 (3:1, 3:1, 5:1, 5:1)

A mérkőzésen nem szerepelt Matajsz és Andrei, pénteken sérültek meg és mindkettőjükre hosszabb pihenő vár.

Nyilatkozat a meccsről még az este során.