Honvéd: vereség a Volgográdtól

hozzászólás, 2008.10.17.

Kétgólos vereséget szenvedett a Honvéd csapata péntek délben Herceg Noviban, az Euroliga-csoportselejtező második napján. Az Eger este 19.30-kor játszik a Spandauval.

Honvéd-Spartak Volgográd 5:7 (0:1, 2:1, 1:3, 2:2)

MOLNÁR TAMÁS:

Szerintem jól játszott a csapat. Az emberelőnyös helyzetekben, amelyeket egyébként jól megjátszottunk, pontatlan volt a befejezés, nagyon nagy volt a "szórásunk". Ennek lett a következménye az, hogy alulmaradtunk. Megvolt a lehetőség a győzelemre, 3:2-re vezettünk, amikor kihagytunk egy fórt. Ezután kétszer is megtörtént, hogy kritikus helyzetben nem adták meg nekünk a szögletet, sőt, az ellenfél ebből lefordult és gólt kaptunk. Volt tehát egy-két érdekes ítélet, de igazából magunknak köszönhetjük az eredményt. Ennek ellenére úgy érzem, hogy a csapat jól játszott, küzdött végig, a vége sejnos az lett, hogy kikaptunk. Most majd este kell bizonyítanunk.

- Mire számíthatunk este a Herceg Novi ellen?

- Minden rendben lesz.

Részletek:

Molnár Tamás válik ki rögtön a mérkőzés az elején (kiállítás).

Vári is elhagyja a medencét rövid időre.

A Volgograd szerzi a mérkőzés első gólját három perc elteltével, Gaydukov a gólszerző (0:1).

Büntetőhöz jutnak a magyarok, ám a Khalturin ellen megítélt ötméteres kimarad.

A negyed hátralevő részében egy fór itt, egy fór ott, mindkettő eredménytelen.

Vége az első negyednek.

A Honvéd hozza el a labdát.

A negyed első támadása góllal ér véget, Vári talál be (1:1). Gólja után röviddel Vári második hibáját gyűjti be.

Ismét a Volgograd vezet, ezúttal Yurchik szerez gólt (1:2).

Rekechinsky áll ki a vendégektől, Vindisch pedig egyenlít (2:2).

Kimarad egy újabb Honvéd előny.

Nagyszünet.

Ismét Vindisch nyeri meg a ráúszást.

Először vezet a Honvéd, a kisebb hátfájással bajlódó Székely révén (3:2).

Egy előny itt, majd előny ott, mindkettő kimarad.

A harmadik negyed kellős közepén Yurchik egalizál (3:3).

Vindisch ellen büntető: Irishichev magabiztosan értékesíti (3:4).

Egy perccel a játékrész vége előtt Khalturin lövése köt ki a Honvéd kapujában, először van két gól különbség a mérkőzésen (3:5).

Szünet.

Vindisch a negyedik negyedben is gyorsabb ellenfelénél.

Másfél perc telik el a negyedből, időt kér a Volgográd. Az időkérés után Rekechinsky megszerzi önmaga második, csapata hatodik gólját (3:6).

Öt és fél perc van hátra, újra büntetőhöz jut a Honvéd, Rekechinsky pedig kipontozódik. Az ötöst Szivós értékesíti (4:6).

Bő négy perccel a vége előtt Irishichev révén ismét három gól a különbség, bajban a Honvéd (4:7).

Egymás után két emberelőnyt hagy ki a Honvéd.

50 másodperccel a vége előtt Molnár Papesz kozmetikázza az eredményt (5:7).

VÉGE.

A Honvéd legközelebb 18.30-kor lép színre, az ellenfél a hazai pályán játszó Herceg Novi.