Szeged-Honvéd - élő közvetítés

hozzászólás, 2008.03.09.

A bajnokság rangadójáról élőben tudósítjuk olvasóinkat. A Szeged-Honvéd mérkőzés tétje a jobb pozíció elérése a bajnoki rájátszásban.

Ahogy az várható volt, megtelt az uszoda a kezdésre. Kovács István nem nevezte Hárai Balázst, aki még épült fel száz százalékosan, helyette Cseh Attila a Honvéd kezdő csapatában. A szegedi csapatban nincs meglepetés.

Az egri Kiss Csaba és a vasasos Nagy Viktor is eljött, hogy megnézze a rangadót.

Elkezdődött a találkozó: Balatoni Máté picivel, de lemaradt a ráúszásnál, Vindisch hozta el a labdát.

0:1 - harminc másodperc elteltével Vindisch beköszön.

Bárányt játszották meg középen, az egyik szegedi védő szorításában fölé durrant.

Emberelőnyhöz jut a Szeged. Varga Tamás addig lóbál, míg kicsúszik a labda a kezéből. Második próbálkozását Gergely védi.

Kontra a Szeged ellen, majd kontra a Honvéd ellen is. Három perc telt el.

Kiss Gergő próbálkozott hat méterről, fölé.

1:1 - Sapkaigazítás után szegedi fór (Vári már két hibánál tart), melynek végén Balatoni Máté jobbról kilövi a jobb alsó sarkot.

1:2 - Komlósi Péter kiállítása után Kiss Gergő a gólszerző, középről, nagy erővel lőtt labdájánál Baksának nem sok esélye volt.

Kovács Olivér szépen szerez labdát, az akció végén Molnárhoz ívelnek középre, Papesz azonban víz alá viszi a labdát, kontra.

Székely Bulcsúnak el kellett lőnie, mielőtt lejárt volna a támadóidő, a labda a blokkról megy fölé.

1:3 - Fodor szerez vissza egy már-már elveszett labdát, Molnárhoz passzol, akiről kiállítják a védőt. Az emberelőny végén Molnár Tamás a bal alsóba bombázza a labdát.

2:3 - gyorsan érkezik a válasz: Monostori Attila gólja akcióból.

Szünet

A második ráúszást a Szeged nyeri.

Kiss Gergő ejtése a felső lécre pottyan.

3:3 - Vári megkapja harmadik kiállítását is, amely után Varga Tamás lő nagy gólt.

Az előbbi kiállítás miatt hevesen reklamál a Honvéd, élen Kovács István vezetőedzővel, aki sárgalapos figyelmeztetésben részesül.

3:4 - fél perc sem telik el, ismét a vendégek kerülnek lépéselőnybe. Vindisch lövésébe beleér Baksa, de a labda átcsorog a képzeletbeli gólvonalon. Öt perc van a nagyszünetig.

3:5 - elég sok a kiállítás a rangadón. Ezúttal Weszelovszkynak kell elhagynia a medencét 20 másodpercre, az előnyből pedig Gór-Nagy eredményes, aki Szivós beadását húzza a kapuba.

Balatoni Máté próbálkozik éles szögből, Gergely magabiztosan véd.

Szivós Márton megúszhatott volna, Molnár Péter azonban visszahúzta. A bírói síp most néma maradt.

Varga Tamás lövése bemegy ugyan, de a bírók érvénytelenítik, mert a szegedi játékos eltolta magától védőjét, úgy csinált helyet a lövéshez.

3:6 - Fodor távolról kísérletezik, Baksa némi "segítsége" kell a gólhoz.

Szegedi támadás végén Gergely kétszer is bravúrral hárít. Két perc a félidőig.

4:6 - Komlósi Péter gyönyörű gól lő: öt-hat méterről kipókhálózza a bal felső sarkot.

4:7 - Fodor veszi észre a kapu előterébe remek ütemben érkező Székely Bulcsút. A passz pontos, akárcsak a lövés, Baksa ezúttal is tehetetlen volt.

Nagyszünet.

A mérkőzés rangadóhoz méltó: küzdelmes, eseménydús a játék.

A harmadik ráúszásnál a vendégeké a labda. A támadás végén Baksa szép mozdulattal megfogja Bárány ejtését.

5:7 - Gór-Nagy Miklós áll ki. Az előny végén Varga Tamás keze sül el, az elemi erővel meglőtt labda a bal alsóban köt ki.

5:8 - Tartja előnyét a Honvéd. Szivós lövését még védeni tudja Baksa, de a kipattanóra érkező Gór-Nagy közelijét már nem.

6:8 - Potyognak a gólok, Varga Péter.

Három perc telt el a negyedből.

Rengeteg a kiállítás, kezd egyre indulatosabb lenni a meccs. Kimarad egy Honvéd-fór.

7:8 - Varga Tamás, előnyből

7:9 - Szivós Márton addig küzd, amíg lövőhelyzetbe kerül. Jobb napjain Baksa megfogna ilyen lövést, ezúttal nem jött össze...

Három perc van hátra a harmadik negyedből.

Pajánt kiállítják, Kásás Zoltán időt kér.

8:9 - az időkérés után a szegediek szerb centere, Korolija húzza a kapuba a labdát.

Egy perc van a negyedből, Monostori lövése fél méterrel mellé megy.

Gergely bravúros mozdulattal véd, így a negyed végét jelző sípszóra megmarad az egygólos különbség.

Szünet.

Az utolsó ráúszást a Szeged nyeri. Kásás Zoltán csapata lendületben van, ha gyors gólt tudnának szerezni, itt még bármi történhet...

9:9 - Íme! Varga Péter, a szegediek csapatkapitánya nagyjából hét méterről ereszt el egy bombát, Gergely lemarad.

9:10 - Bárány Attila húz be egy centerben kapott labdát. Hét perc még a mérkőzésből.

Varga Péter lövése a blokkról megy fölé.

Molnár Péternek el kell lőnie a támadóidő lejárta előtt. Gergelynek csemege.

Kásás Zoltán kikéri második idejét - 4:51 van hátra a rangadóból. (Természetesen emberelőnyben folytathatja a játékot a Szeged - Bárány állt ki.)

Gergely brilliáns mozdulattal tolja fölé Weszelovszky lövését.

Ismét Weszelovszky, ismét Gergely.

9:11 - Kiss Gergely két védő szorításában betalál. Két és fél perc van hátra.

Labdát szerez a Honvéd, nem kapkodnak a támadással. De miért is tennék, amikor két perc van csak hátra és kétgólos az előny.

Molnár Tamás áll ki, a Szeged azonban nem tudott belekapaszkodni az utolsó szalmaszálba, kimaradt az előny.

Az utolsó perc kezdődik, már eldőlt.

Az utolsó támadást a Szeged vezetheti, Balatoni lövését Gergely védi.

Szeged-Honvéd 9:11 (2:3, 2:4, 4:2, 1:2) G.: Varga T. 3, Varga P. 2, Balatoni, Monostori, Komlósi, Korolija, ill. Kiss G.,  Vindisch, Gór-Nagy 2-2, Molnár, Fodor, Székely, Szivós, Bárány

2008.03.09. 19:56

Lányok, az egótokon már senki sem segít... Gratulálok a Honvédnak, de jobban örültem volna Szeged győzelmének!

Brigi hozzászólása
Brigi5424
2008.03.09. 19:48

Szép volt fiúk!!! HAJRÁ HONVÉD!!! Becsülöm bennük, hogy nem sakkoztak, és nem választottak "könnyebb utat"!!! Csak így tovább!!! Rakjatok meg Mindenkit srácok, aki az utatokba kerül!!!;)

Brigi5423
2008.03.09. 19:42

Pisti!!! Pisti!!! Pisti!!!:D:D:D Beszélgethetnénk a dologról, hogy vajon Őt miért hívták meg a keretbe, és Jasut miért nem...:P

2008.03.09. 19:07

Hajrá Honvéd! De mégis a Szeged nyerjen mert akkor Eger a Vasassal játszik 4-0 ás előnnyel!!!