Siracusai BL-selejtezőtorna: CN Barcelona-Szolnok 6:14

hozzászólás, 2020.11.15.

Utolsó meccsét megnyerte a Szolnok és a siracusai BL-selejtezőtorna harmadik helyén végzett. Az Ortigia jutott a BL-főtáblájára. Eredmények, nyilatkozatok, gólok:

BL-selejtező, Siracusa (Olaszország)

A SZOLNOK ELSŐ MÉRKŐZÉSE

A SZOLNOK MÁSODIK MÉRKŐZÉSE

CN Barcelona-Szolnok 6:14 (1:4, 1:4, 1:1, 3:5)
G.: Delgado 3, Gyurik, Estrany Esforzado, Esteller Sotes, ill. Angyal, Konarik, Filipovics 3-3, Nagy Á. 2, Szeghalmi, Kovács Gergő, Drasovics

A Szolnok ezzel a BL-selejtezőtorna 3. helyét szerezte meg és az Eurokupában folytathatja nemzetközi szereplését.

ZSIVKO GOCICS (Szolnoki Dózsa) vezetőedző a vlv-nek:

- Jól játszottunk. Elsősorban a védekezésre ügyeltünk és főleg az első két negyedben nyilvánvaló volt, hogy sokkal jobban koncentrálunk, mint a spanyol csapat. Jól ment ma a támadás is.

​Veretlenek maradtunk, de ez sajnos nem elegendő ahhoz, hogy játszhassunk a BL főtábláján. A mai győzelemmel elégedett vagyok, az egész tornával természetesen nem, mert tovább akartunk jutni. Ez van, mostantól az Eurokupára kell koncentálnunk.

ANGYAL DÁNIEL (Szolnoki Dózsa) a vlv-nek:

- Örülök, hogy a mai meccsen viszonylag simán tudtunk nyerni, de nem az volt a célunk, hogy ezen a napon az utolsóelőtti mérkőzést játsszuk... Sajnálom, hogy így alakult, mindenki nagyon csalódott, a BL-főtábla elérése volt a cél, még ha tudtuk is, hogy ez nem könnyű feladat.

Ami az egész tornát illeti: kicsit döcögősen kezdtünk a franciák ellen, ott kellett volna nagyobb arányú győzelmet elérnünk, egyrészt, hogy kellő önbizalmat szerezzünk, másrészt pedig, ugye, utólag kiderült, hogy a gólkülönbségnek milyen nagy jelentősége van. Nem számolgattunk, nem akartunk döntetlent játszani a Mladosttal (főleg nem akartunk 18 gólt kapni...), sajnos így sikerült.

Ki merem jelenteni, hogy az Eurokupa megnyerésének mi vagyunk a legnagyobb esélyesei. Ez kell, hogy motiváljon minket, a trófea elnyerésével vígasztalódhatunk.

A nap további eredményei:

Jadran Split-Pays D'Aix 11:5 (5:2, 3:1, 1:1, 2:1)
- az egyik játékvezető Marjay Zsolt volt - az 5. helyért.
G.: Milardovics 3, Marinics Kragics, Setka 2-2, Bego, Butics, Pejkovics, Delics, ill. Gagulics, Gluhaics 2-2, Dino

Ortigia-Mladost Zágráb 9:8 (3:2, 2:3, 0:1, 4:2) (az 1. helyért)
G.: Gallo 3, Giacoppo, Rossi 2-2, Ferrero, Mirarchi, ill. Bajics, Harkov 2-2, Radu, Milos, Buslje, Vrlics

Az Ortigia jutott a BL-főtáblára, a többiek az Eurokupában folytathatják.