hozzászólás, 2011.01.04.

Az olasz mezőnyből kiemelkedő két csapat kedd esti mérkőzését a Pro Recco nyerte. A meccset szinte végigjátszó Benedek a vállán vitte a csapatot. A győzelem fontos volt, mert szinte biztos, hogy ez a két klub játssza majd a döntőt, s az alapszakaszban elért jobb helyezés pályaválasztói előnyt ér.

Olasz bajnokság, alapszakasz, 11. forduló

Pro Recco-Savona 8:6 (3:0, 2:3, 0:2, 3:1)

Sori, v.: Caputi, Paoletti
Pro Recco: Tempesti, Lapenna, Figari, Washburn, Giorgetti, Felugo 1, Di Costanzo, Figlioli 1,  Benedek 2 (1 ötméteresből), Zlokovic, Ivovic 3 (1 ötméteresből), Gitto 1, Pastorino.  vezetőedző: Porzio
Savona: Volarevics, Astarita, Colombo, Giacoppo, Smith, Rizzo 2 (1 ötméteresből),  Janovics 1, Angelini, Lapenna 1, D. Fiorentini, Aicardi 1, G. Fiorentini 1, Antona.  Vezetőedző: Mistrangelo
Gól - emberelőnyből:  4/8, ill. 3/9
NGól - ötméteresből: 2/2, ill. 1/1

A meccs előtt mindkét csapat száz százalékos volt, s toronymagasan, 8 pont előnnyel vezették a tabellát a harmadik helyezett Posillipo előtt.

hazaiak erősen megnyomták az elejét, s az első negyed végére háromgólos előpnyre tettek szert. Ekkor úgy tűnt, hogy unalomba fullad a meccs, de aztán valahogy a semmiből "felszivárgott" a Savona. Egyre fogyatkozott az előny, egyre több lett a hiba hazai oldalon, s a harmadik negyed végére kiegyenlített a Ferencváros LEN Kupa-beli ellenfele. (Sőt, a negyed végén gólt lőttek, de az már dudaszó után esett, így nem vették át a vezetést.)

Az utolsó negyedben a legjobbkor talált magára a Recco, ismét elhúzott három góllal, s az egyre jobban elfáradó Savona-játékosok ezt a hátrányt már képtelenek voltak behozni.