újabb magyar győzelem a Volvo Kupán

hozzászólás, 2007.03.06.

A Debrecenben megrendezett Volvo Kupa második napján a magyar válogatott a románok legjobbjaival mérte össze erejét. A magyarok ismét jól védekeztek, akárcsak a görögök ellen, és a támadásokat is jobban kihasználták. A mérkőzés eleje kicsit nehezen indult, de végül magabiztosan nyertünk.Magyarország – Románia 12-5

A mérkőzés rögtön Radu Molnár Tamás elleni szabálytalanságával indult, amiért a játékvezetők ötméterest ítéltek, melyet Biros Péter értékesített. A büntetőt több sikertelen magyar támadás követte, valamint egy magyar emberhátrány, amit Matei használt ki. Az első játékrész utolsó percében Kiss Gergely emberelőnyből szerezte meg a magyarok vezető találatát. 2-1

A második negyedben a mieink figyelmetlenségét Radu használta ki egy ejtéssel. A következő gól Fodor Rajmund nevéhez fűződik, aki a magyarok harmadik gólját lőtte. Majd Benedek Tibor növelte két gólra a magyarok előnyét. 4-2

A harmadik játékrész egy román góllal indult, amit Matei távoli lövéssel szerzett. Molnár Tamás a magyar emberelőny végén talált a román kapus hálójába. Majd Dunca csavarta a labdát a magyar kapuba. Ezután a második magyar büntető következett, amit ezúttal Kiss Gergely dobott be az ellenfél kapujába. A magyarok hetedik gólját Molnár Tamás lőtte. A negyed utolsó találatát Szivós Márton szerezte, ezzel négy gólra növelte a magyarok előnyét. 8-4

Az utolsó negyedben csak Radunak sikerült Nagy Viktor kapujába találni. A román találat után Madaras Norbert és Kásás Tamás használta ki a magyarok emberelőnyét. A mérkőzés utolsó perceiben Madaras megúszásból megszerezte a magyarok tizenegyedik találatát. Biros Péter lőtte a mérkőzés utolsó gólját, ezzel hétgólos győzelmet arattak a fiúk a román válogatott ellen. Végeredmény: 12-5