Posillipo-Domino-BHSE: 10-13

hozzászólás, 2007.03.04.

Szenzációs játékkal, 3 góllal verte a Domino-BHSE idegenben (!!) az olasz Posillipo gárdját. Az első félidő még kiegyensúlyozott volt a gólok tekintetében, de már ekkor is megmutatkozott melyik is a jobb csapat, hiszen a honvédosok rendre hatástalanították az olaszok támadásait. A győzelem kulcsa a nagyszerű kapusteljesítmény és a remek emberhátrányos védekezés volt.

Már az első negyedet jól kezdtük, Molnár Tamás révén szereztük meg a vezetést, amit Janovic pattintott lövésével egalizált. Majd Szivós Márton lőtt gólt ziccerből, őt ismét Janovic követte. Benedek és Hárai révén már 4-2-re is vezettünk, ám ekkor még talpraálltak az olaszok Mattiello és Gallo góljainak köszönhetően. Ekkor már 6-3 volt a kiállítási arány, az olaszoknak. Első negyed: 4-4.

A második negyed is kiegyensúlyozott volt, mármint a gólok tekintetében (2-2), ám folyamatosan szórták ki a mieinket. Bárány, Vári, Kovács és Szivós már a félidőben begyűjtötte 2 hibáját. Benedek Tibor és Biros Péter góljait követően ismét két gólos volt az előnyünk, ezt Udovicic és Postiglione semmisítette meg. Félidei kiállítási arány 11-5. Félidőben: 6-6.

A fordulást követően kezdte leszakítani magáról a csapat a hazaiakat: a negyed-kezdet kicsit hasonlított az előzőre, csak fordított szereposztásban, ezúttal Biros lőtt először, azt követte Benedek találata. Di Costanzo két gólja közt még Vári Attila is betalált, ami azt jelentette, hogy az utolsó negyedre egy gólos előnnyel fordulhattunk. A negyed végére már kipontozódott Bárány és Vári is. Kiállítási arány 15-8!!! Harmadik negyedben: 8-9.

A zárófelvonás fantasztikus, a csapat végig remekül védekezett egész meccsen, Gergely parádézik a kapuban, Benedek pedig a másik kapu előtt. Noha Buonocore egyenlítő góljánál egy kicsit elállt a lélegzet, Hárai és Molnár gondoskodott az ismét két gólos előnyről. Benedek csapatkapitányhoz méltón ismét fővezére volt a gárdának, negyedik gólját belőve először vezettünk három góllal. Udovicic még próbált szépíteni a helyzeten, ám a meccs zárómomentuma mégiscsak egy honvédgól lett, Kiss Gergő ötméterese. Végeredmény: 10-13.

Posillipo-Honvéd: 10-13 (4-4, 2-2, 2-3, 2-4)
Játékvezetők: Brguljan, Teule
Nézők: 700
Posillipo: Violetti - Postiglione 1, Bencivenga, Buonocore 1, Scotti Galletta, Janovic 2, Galasso, Gallo 1, Udovicic 2, Zlokovic, Di Costanzo 2, Mattiello 1,
Edző: Paolo De Crescenzo
Domino-BHSE: Gergely - Hárai 2, Kovács, Szivós 1, Fodor, Bárány, Kiss 1, Benedek 4, Molnár 2, Vári 1, Paján, Biros 2
Edző: Kovács István
Emberelőny/gól: 19/8, 9/8
Kipontozódott: Janovic (21 p.), Kovács (23 p.), Bárány (24 p.), Vári (28 p.), Paján (29 p.) és Szivós (31 p.)

Marci a meccsről:
"Nagyon fontos volt nekünk ez a mérkőzés, hiszen ezzel nagy lépést tettünk a csoportelsőség felé. Igazi csapatként tudtunk nyerni, volt egy-két kiemelkedő egyéni teljesítmény (Gergely Pista és Benedek Tibi), de ez a siker az egész csapaté. Úgy gondolom tudunk ennél még jobbat is, de most ez is elég volt. Az olaszok elég nehezen viselték, hogy az erős bírói támogatás ellenére sem tudtak ellépni, egyre durvábban játszottak, de minket sem kellett félteni...
Itthon is hasonló meccset várok, szerintem csak akkor tudnának minket megverni, ha ők nagyon jól, mi pedig nagyon-nagyon rosszul játszunk.
De most megmutatkozott, melyik is a jobb csapat..."