FACEBOOK

BELGRÁD

BELGRÁD
hozzászólás, 2016.01.08.

A belgrádi Eb férfi tornájának teljes programja, a magyar csapat bemutatása. Anyagunk a torna során folyamatosan frissül az aktuális eredményekkel.


Az Eb-n készülő vlv-fotók minőségét a Camera Kft-nek köszönhetjük.



Canon Webáruház

Európa-bajnokság, Belgrád (Szerbia), Kombank Aréna

A magyar válogatott játékosai (az adatlaphoz klikkelni kell a névre):

Bisztritsányi Dávid,  Nagy Viktor (kapusok)
Bátori Bence, Decker ÁdámErdélyi Balázs, Gór-Nagy Miklós, Hárai Balázs, Hosnyánszky Norbert, Kis Gábor, Manhercz Krisztián, Varga Dániel, Varga Dénes, Vámos Márton (mezőnyjátékosok).


A stáb:

Benedek Tibor szövetségi kapitány, Gerendás György másodedző, Egressy János úszóedző, Gergely István kapusedző, csapatvezető, dr. Gábor Antal csapatorvos, Horváth Tamás erőnléti edző, Illés Roland masszőr, Imre Tóvári Zsuzsanna pszichológus, Fritz Péter dietetológus és Katona Norbert videóelemző.


A férfi torna csoportjai:

A csoport: Montenegró, Spanyolország, Hollandia, Szlovákia

B csoport: Szerbia, Horvátország, Franciaország, Málta

C csoport: Olaszország, Románia, Németország, Grúzia

D csoport: Magyarország, Görögország, Oroszország, Törökország

A tornán az A és a B csoport, valamint a C és a D csoport "van összekötve", vagyis a keresztbe játszások e szerint zajlanak. Az új szabály szerint a csoportelsőnek is játszania kell a nyolcaddöntőben, nincs jutalom-pihenőnap.

Az Európa-bajnokság győztese részvételi jogot szerez a nyári riói olimpiára. Mivel Szerbiának, Horvátországnak és Görögországnak már van kvalifikációja, az a válogatott juthat ki Belgrádból az olimpiára, amelyet a fenti csapatokon kívül más nem előz meg.


A program (időeltolódás nincs):

Csoportkör

Január 10., vasárnap

Spanyolország-Szlovákia 13:4 (4:0, 6:2, 2:1, 1:1) - jegyzőkönyv - pdf

Franciaország-Málta 17:7 (3:0, 7:4, 5:1, 2:2) - jegyzőkönyv - pdf

Montenegró-Hollandia 13:6 (5:0, 3:1, 3:2, 2:3) (az egyik játékvezető Kun György volt) - jegyzőkönyv - pdf

Horvátország-Szerbia 6:13 (1:3, 2:4, 1:5, 2:1) - jegyzőkönyv -pdf

Január 11., hétfő

Grúzia-Románia 6:12 (1:2, 3:2, 1:5, 1:3) - jegyzőkönyv - pdf

Oroszország-Törökország 17:8 (4:3, 4:0, 3:3, 6:2) - jegyzőkönyv - pdf

Németország-Olaszország 5:16 (0:2, 1:6, 3:4, 1:4) - jegyzőkönyv -pdf

Magyarország-Görögország - 8:8 (3:2, 2:3, 2:1, 1:2) - jegyzőkönyv -pdf

Január 12., kedd

Szlovákia-Hollandia 5:6 (1:2, 1:2, 1:0, 2:2) - jegyzőkönyv - pdf

Franciaország-Horvátország 5:20 (0:7, 1:1, 2:8, 2:4) - jegyzőkönyv - pdf

Montenegró-Spanyolország 8:8 (3:3, 1:2, 2:2, 2:1) - jegyzőkönyv - pdf

Szerbia-Málta 20:2 (6:0, 5:1, 4:1, 5:0) - jegyzőkönyv - pdf

Január 13, szerda

Németország-Grúzia 11:9 (1:3, 4:3, 3:2, 3:1) - jegyzőkönyv - pdf

Törökország-Görögország 6:21 (1:2, 3:6, 1:6, 1:7) - jegyzőkönyv - pdf

Románia-Olaszország 5:11 (0:2, 1:4, 1:3, 3:2) - jegyzőkönyv - pdf


Magyarország-Oroszország 12:6 (1:4, 3:1, 3:0, 5:1) - jegyzőkönyv - pdf

Január 14., csütörtök

Horvátország-Málta 22:2 (7:1, 5:1, 5:0, 5:0) - jegyzőkönyv - pdf (
az egyik játékvezető Kun György volt)

Spanyolország-Hollandia 15:4 (5:0, 2:1, 3:2, 5:1) - jegyzőkönyv - pdf

Montenegró-Szlovákia 15:6 (6:3, 6:0, 1:2, 2:1) - jegyzőkönyv - pdf

Franciaország-Szerbia 8:16 (4:3, 2:4, 1:3, 1:6) - jegyzőkönyv - pdf

Január 15., péntek


Magyarország-Törökország 20:5 (4:0, 4:1, 5:1, 7:3) - jegyzőkönyv - pdf

Grúzia-Olaszország 1:21 (1:5, 0:6, 0:6, 0:4) - jegyzőkönyv - pdf

Németország-Románia 13:14 (:3, 2:3, 5:5, 3:3) - jegyzőkönyv - pdf

Oroszország-Görögország 9:8 (2:2, 2:3, 2:4, 3:0) - jegyzőkönyv - pdf


Az A csoport végeredménye:

1. Spanyolország 7 (+20),
2. Montenegró (+16),
3. Hollandia 3,
4. Szlovákia 0 pont

A B csoport végeredménye:

1. Szerbia 9,
2. Horvátország 6.
3. Franciaország 3,
4. Málta 0 pont

A C csoport végeredménye:

1. Olaszország 9,
2. Románia 6,
3. Németország 3,
4. Grúzia 0 pont

A D csoport végeredménye:

1. Magyarország 7,
2. Oroszország 6,
3. Görögország 4,
4. Törökország 0 pont

Január 16., szombat

Spanyolország (A1)-Málta (B4) 14:3 (3:1, 3:0, 7:1, 1:1) - jegyzőkönyv - pdf (25)

Montenegró (A2)-Franciaország (B3) 11:6 (6:3, 1:0, 2:1, 2:2) - jegyzőkönyv - pdf (26)

Szerbia (B1)-Szlovákia
(A4) 10:5 (3:3, 3:1, 2:1, 2:0) - jegyzőkönyv - pdf (27) (Az egyik játékvezető Kun György volt.)

Horvátország (B2)-Hollandia (A3) 16:9 (4:1, 3:2, 4:3, 5:3) - jegyzőkönyv - pdf (28)

Január 17., vasárnap

Olaszország (C1)-Törökország (D4) 16:2 (4:0, 3:0, 5:1, 4:1) - jegyzőkönyv - pdf (29)

Magyarország (D1)- Grúzia (C4) 14:3 (4:1, 4:1, 3:1, 3:0) - jegyzőkönyv - pdf (31)

Románia (C2)-Görögország (D3) 9:15 (3:5, 3:5, 1:4, 2:1) - jegyzőkönyv - pdf (30)

Oroszország (D2)-Németország (C3) 9:6 (2:2, 3:1, 2:1, 2:2) - jegyzőkönyv (32) (az egyik játékvezető Kun György volt)

Január 18., hétfő

Málta-Románia 7:12 (2:4, 2:5, 1:1, 2:2) - jegyzőkönyv - pdf (33)

Szlovákia-Németország 15:16 (3:1, 1:1, 2:4, 2:4 - 7:8) - ötméteresekkel - jegyzőkönyv - pdf (34)

Spanyolország-Görögország 2:6 (0:2, 1:1, 1:2, 0:1) - jegyzőkönyv - pdf (az egyik játékvzető Kun György volt) (35)

Szerbia-Oroszország 15:5 (3:2, 4:1, 4:2, 4:0) - jegyzőkönyv - pdf (36)


Január 19., kedd

Törökország-Franciaország 9:14 (3:4, 3:4, 0:4, 3:2) - jegyzőkönyv - pdf (37)

Grúzia-Hollandia 15:16 (2:1, 3:4, 2:4, 2:0 - 6:7) - ötméteresekkel - jegyzőkönyv - pdf (38)

Olaszország-Montenegró 7:10 (2:3, 0:1, 3:4, 2:2) - jegyzőkönyv - pdf (39)

Magyarország-Horvátország 8:5 (2:1, 3:2, 1:1, 2:1) - jegyzőkönyv - pdf (40)

Január 20., szerda

Málta-Szlovákia 9:17 (1:4, 2:3, 4:5, 2:5) - jegyzőkönyv - pdf (41)

Románia-Németország 14:13 (5:2, 1:1, 0:4, 4:3 - 4:3) - ötméteresekkel - jegyzőkönyv - pdf (42)

Spanyolország-Oroszország 10:9 (2:1, 4:2, 2:2, 2:4) - jegyzőkönyv - pdf (43) (az egyik delegátus Martin György volt)


Görögország-Szerbia 7:13 (3:4, 0:2, 1:4,  3:3) - jegyzőkönyv - pdf (44)

Január 21., csütörtök

Törökország-Grúzia 11:12 (2:5, 2:3, 3:3, 4:1) - jegyzőkönyv - pdf (45) (az egyik játékvezető Kun György volt)

Franciaország-Hollandia 11:8 (5:1, 2:5, 3:1, 1:1) - jegyzőkönyv - pdf (46)

Olaszország-Horvátország 8:6 (6:1, 0:1, 2.1, 0:3) - jegyzőkönyv - pdf (47)

Montenegró-Magyarország 8:5 (2:2, 2:1, 1:1, 3:1) - jegyzőkönyv - pdf (48)

Január 22., péntek

Málta-Törökország 14:13 (3:3, 2:0, 3:5, 2:2 - 4:3) - ötméteresekkel - jegyzőkönyv - pdf (a 15-16. helyért)

Szlovákia-Grúzia 10:9 (2:2, 1:2, 4:4, 3:1) - jegyzőkönyv - pdf (a 13-14. helyért)

Január 23., szombat


Németország-Hollandia 9:7 (2:1, 3:4, 2:1, 2:1) - jegyzőkönyv - pdf (a 11-12. helyért)

Románia-Franciaország 6:12 (1:6, 1:2, 1:2, 3:2) - jegyzőkönyv - pdf (a 9-10. helyért) (az egyik játékvezető Kun György volt)

Oroszország-Horvátország 5:13 (0:2, 3:3, 1:4, 1:4) - jegyzőkönyv - pdf (a 7-8. helyért) (az egyik delegátus Martin György volt)

Spanyolország-Olaszország 8:7 (2:1, 4:2, 1:3, 1:1) - jegyzőkönyv - pdf (az 5-6. helyért)

Görögország-Magyarország 10:13 (2:4, 2:4, 1:2, 5:3) - a hivatalos jegyzőkönyv - pdf (a 3-4. helyért)

Szerbia-Montenegró 10:8 (1:3, 2:1, 3:2, 4:2) - jegyzőkönyv - pdf (döntő)

AZ EURÓPA-BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE:


1. Szerbia
2. Montenegró
3. Magyarország
4. Görögország
5. Spanyolország
6. Olaszország
7. Horvátország
8. Oroszország
9. Franciaország
10. Románia
11. Németország
12. Hollandia
12. Szlovákia
14. Grúzia
15. Málta
16. Törökország


A torna legértékesebb játékosa a szerb Andrija Prlainovics lett, a legjobb kapus Nagy Viktor, a gólkirály a máltai Steven Camilleri.

A VLV ÖSSZES BELGRÁDI FOTÓGALÉRIÁJA


Címkék:
EB Belgrád