FACEBOOK

OB1, 2015-16 - az alapszakasz programja

OB1, 2015-16 - az alapszakasz programja
hozzászólás, 2015.08.12.

Ismertetjük az új rendszerű OB1-es bajnokság szeptember 23-án induló alapszakaszának teljes menetrendjét.

Diapolo

Mint többször megírtuk: a soron következő OB1-es bajnokságot teljesen új rendszerben bonyolítják le. A mezőny létszáma 14-ről 16 tagúra emelkedett (nem volt kieső az előző bajnokság végén, s feljutott két csapat a másodosztályból), s a csapatokat két csoportra osztották.

AZ EREDETI CSOPORTBEOSZTÁS ÉS ENNEK ALAPJÁN AZ ALAPSZAKASZ MENETRENDJE MÓDOSUL

Az alábbiakban a már módosított, remélhetőleg végleges beosztás látható.

A csoport:

Szolnoki Dózsa-Közgép
ZF-Eger
Tiszavirág-Szeged-Diapolo
Kaposvári VK
BVSC-Wáberer Hungária-Zugló
Valdor-Szentes
Tatabányai Vízmű SE
Pannergy Miskolci VLC

B csoport:

A-Híd-OSC-Újbuda
Ferencváros
RacioNet-Honvéd
Vasas-Plaket
Debreceni VSE
UVSE-Hunguest Hotels
KSI SE
PVSK-Mecsek Füszért

A bajnokság első szakasza után a két csoport első négy helyezettje folytatja a felsőházban (a többiek a kiesés elkerüléséért küzdenek), az addig - egymással - szerzett pontjaikat magukkal viszik és a másik csoport tagjaival (oda-vissza) vívott körmérkőzések végén alakul ki a helyosztók párosítása. Az első a másodikkal az egyik fél harmadik győzelméig tartó csatát vív a bajnoki címért, a többi helyezés megszerzéséhez két győzelem elegendő lesz.

Fontos információ, hogy a januári belgrádi Európa-bajnokság miatt december 9. és január 30. között szünetelnek a bajnoki küzdelmek.

Az alapszakasz teljes menetrendje (a párosítás mostantól folyamatosan elérhető az "Események" menüpontra kattintva) :

1. forduló, szeptember 23., szerda

A csoport


Szolnok-Tatabánya
Eger-Miskolc
Szeged-Szentes
Kaposvár-BVSC

B csoport

Pécs-OSC
KSI-FTC
Honvéd-UVSE
Debrecen-Vasas

2. forduló, szeptember 26., szombat

A csoport

Kaposvár-Miskolc
Eger-Tatabánya
Szeged-Szolnok
BVSC-Szentes

B csoport

Debrecen-UVSE
KSI-Vasas
FTC-Pécs
Honvéd-OSC

3. forduló, október 8., csütörtök

A csoport


Miskolc-BVSC
Szolnok-Kaposvár
Eger-Szeged
Tatabánya-Szentes

B csoport

KSI-Debrecen
OSC-Vasas
FTC-Honvéd
Pécs-UVSE

4. forduló, október 10., szombat

A csoport


Kaposvár-Eger
Szeged-Tatabánya
Szentes-Miskoc
BVSC-Szolnok

B csoport

Vasas-FTC
Honvéd-Pécs
Debrecen-OSC
UVSE-KSI

5. forduló, október 24., szombat

A csoport


Szeged-Kaposvár
Tatabánya-Miskolc
Szolnok-Szentes
Eger-BVSC

B csoport

Honvéd-Vasas
Pécs-KSI
OSC-UVSE
FTC-Debrecen

6. forduló, november 4., szerda

A csoport


Miskolc-Szolnok
Szentes-Eger
Kaposvár-tatabánya
BVSC-Szeged

B csoport

KSI-OSC
UVSE-FTC
Debrecen-Honvéd
Pécs-Vasas

7. forduló, november 7., szombat

A csoport


Szolnok-Eger
Tatabánya-BVSC
Szentes-Kaposvár
Miskolc-Szeged

B csoport

OSC-FTC
Pécs-Debrecen
UVSE-Vasas
KSI-Honvéd

8. forduló, november 25., szerda

A csoport


Tatabánya-Szolnok
Miskolc-Eger
Szentes-Szeged
BVSC-Kaposvár

B csoport

OSC-Pécs
FTC-KSI
UVSE-Honvéd
Vasas-Debrecen

9. forduló, december 9., szerda

A csoport


Szentes-BVSC
Miskolc-Kaposvár
Tatabánya-Eger
Szolnok-Szeged

B csoport

UVSE-Debrecen
Vasas-KSI
Pécs-FTC
OSC-Honvéd

10. forduló, 2016. január 30., szombat

A csoport

BVSC-Miskolc
Kaposvár-Szolnok
Szeged-Eger
Szentes-Tatabánya

B csoport

Debrecen-KSI
Vasas-OSC
Honvéd-FTC
UVSE-Pécs

11. forduló, február 6., szombat

A csoport

Eger-Kaposvár
Tatabánya-Szeged
Szolnok-BVSC
Miskolc-Szentes

B csoport

FTC-Vasas
Pécs-Honvéd
OSC-Debrecen
KSI-UVSE

12. forduló, február 13., szombat

A csoport


Kaposvár-Szeged
Miskolc-Tatabánya
Szentes-Szolnok
BVSC-Eger

B csoport

Vasas-Honvéd
KSI-Pécs
UVSE-OSC
Debrecen-FTC

13. forduló, február 20., szombat

A csoport


Szolnok-Miskolc
Eger-Szentes
Szeged-BVSC
Tatabánya-Kaposvár

B csoport

OSC-KSI
FTC-UVSE
Honvéd-Debrecen
Vasas-Pécs

14. forduló, február 24., szerda

A csoport


Eger-Szolnok
BVSC-Tatabánya
Kaposvár-Szentes
Szeged-Miskolc

B csoport

FTC-OSC
Debrecen-Pécs
Vasas-UVSE
Honvéd-KSI


A fent leírtak szerint ezután a bajnokság középszakasza következik. Ennek játéknapjai:

Február 27., március 2., 5., 16., 19., 23., április 20., május 4.

A rájátszás (döntők, helyosztók) meccseinek naptári időpontja: május 14., 21., 23., 25., 28.

A bajnokság első három helyezettje jogot szerez a Bajnokok Ligája soron következő versenysorozatában való indulásra (ez a jog a LEN új szabálya szerint nem adható át más csapatnak). A 4. helyen végzett csapat az Eurokupában indulhat, miként a most kiírt Magyar Kupa győztese is. Az OB1-es bajnokság versenykiírása rögzíti, hogy ha a Magyar Kupa győztese a bajnokság első négy helyének valamelyikén végez, akkor a bajnokság 5. helyezettje indulhat az Eurokupában (tehát nem a kupadöntő vesztese).

A bajnokság 16. helyezettje kiesik az OB1-ből. A 15. helyezett csapat az egyik fél második győzelemig tartó osztályozót játszik az OB1/B második helyezettjével.

Címkék:
menetrend OB1