A Szolnok megnyerte az alapszakaszt, a Honvéd bukta a 4. helyet

hozzászólás, 2015.03.28.

Félidőben még a Fradi vezetett a Népligetben, de aztán beindult a szolnoki henger. A Honvéd nagy lehetőséget szalasztott el, hazai pályán elvesztette a BVSC számára már tét nélküli meccset. (Megmutatjuk a gólokat.)

Alapszakasz, 25. forduló

Csütörtökön játszották:

UVSE-OSC 5:12 (1:2, 0:2, 1:4, 3:4)

G.: Nagy Á., Korényi, Sélley Rauscher, Zentai, Keresztúri, ill. Bátori 4, Kovács G. 3, Gór-Nagy 2, Kayes, Bundschuh, Drasko Brguljan

Az OSC jól élt lehetőségeivel, végig vezetve, magabiztos játékkal nyert Vincze Balázs csapata. Bisztritsányi Dávid jól védett, 75 százalékos védési mutatóval zárt.

Szombat

FTC-Szolnok 7:14 (3:1, 1:2, 1:6, 2:5)
G.: Kolozsi M. 4, Marnitz G. 2, Vogel S., ill. Alekszics 4, Tóth M., Varga Dénes 3-3, Varga Dániel, S. Mitrovics 2-2

A harmadik negyedig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ám hét perc alatt négygólos előnyhöz jutott a Szolnok, amelyet már nem tudtak behozni a hazaiak.

Debrecen-Szeged 6:14 (2:5, 0:3, 3:2, 1:4)
G.: Kolarik 2, Hoppál, Kincses A., Tóth P., Kállay, ill. Manhercz K. 3, Varga II. Zs., Sánta D., Seman 2-2, Chilkó, Kiss Cs., Manhercz Á., Palotás, Kunac

Papírforma szerint alakult a mérkőzés, a Szeged hamar vezetést szerzett, az első negyedben négy perc alatt három góllal húztak el Varga Péter tanítványai. Manhercz Krisztián teljesítménye kiemelkedő volt.

Vasas-Pécs 15:7 (5:1, 2:3, 3:1, 5:2)
G.: Sedlmayer, Bóbis 4-4, Gyárfás T., Goreta 2-2, Burián, Hőna, Steinmetz Á., ill. Francsics, Cabrilo 2-2, De Blasio, Müller M., Opacau

A hazaiak végig magabiztosan vezetve nyerték meg a mérkőzést. A pécsiek helyzetét nehezítette, hogy a meccs alatt három játékosuk, Horváth Zsombor, Polovic Krisztián és Krizsán András is kipontozódott.

Szentes-Kaposvár 11:10 (2:2, 2:2, 4:3, 3:3)
G.: Weszelovszky 4, Nagy M., Lucas, Rakonjac 2-2, Dőry, ill. Parezanovics 5, Berta 4, Vindisch

Küzdelmes és kiállításokban bővelkedő mérkőzésen sikerült győzedelmeskednie Lukács Dénes csapatának. Weszelovszky László teljesítménye kiemelkedő volt, négy gólt lőtt a találkozón.

Eger-KSI 17:4 (2:1, 5:2, 6:0, 4:1)
G.: Bedő 4, Csuk 3, Biros P., Cuckovics, Erdélyi 2-2, Szivós, Hárai, Zalánki, Angyal, ill. Fejős 2, Kovács G., Miklós

Hamar kijött a két csapat közötti különbség, Dabrowski Norbert csapata jól élt meglévő lehetőségeivel. Bedő Krisztián négy góljából hármat centerből lőtt, százszázalékos mutatóval zárt.

Honvéd-BVSC 7:8 (1:2, 2:2, 2:2, 2:2)
G.: Kiss G. 2, Simon A., Illés S., Fülöp B., Steinmetz B., Sztojcsics, ill. Pásztor M. 3, Kovács P., Szabó Bence 2-2, Szabó Bendegúz

Még az első negyedben került egygólos hátrányba a Honvéd, amit a meccs végéig sem tudtak behozni. Mindkét csapat rosszul élt emberelőnyös helyzeteivel, a hazaiak hat lehetőségükből egyet sem tudtak értékesíteni, míg a BVSC hétből három alkalommal szerzett gólt fórból.

FTC-Honvéd 3:9 (0:2, 1:1, 1:5, 1:1)
G.: Nyéki, Kolozsi M., Katonás, ill. Simon A., Szőke Sz. 2-2, Simon R., Fazekas T., Fülöp B., Steinmetz B., Koji.