FACEBOOK

A Világliga-selejtezők teljes európai programja

A Világliga-selejtezők teljes európai programja
hozzászólás, 2014.11.05.

Itt a három európai VL-selejtezőcsoport részletes menetrendje.

Diapolo

Világliga, 2014-15, európai csoportselejtezők:

A csoport:
MAGYARORSZÁG, Görögország, Románia, Szlovákia.

B csoport:
Szerbia, Oroszország, Németország, Spanyolország

C csoport:
Montenegró, Olaszország, Horvátország, Törökország, Franciaország


A csoportokból csak az első helyezett jut a szuperdöntőbe, amelynek Olaszország, várhatóan Bergamo ad otthont jövő nyáron (június 23-28.), így az olaszok eleve részvevők (tehát  C csoportból két szuperdöntős lesz).  A végső győztes a jelentős pénzdíj és a nagy presztízst jelentő trófea mellett akkreditációt szerez a riói olimpiára.

1. FORDULÓ

November 18., kedd


A csoport

Görögország-Románia

Magyarország-Szlovákia (Debrecen, DigiSport, vlv - szöveges élő)

B csoport

Szerbia-Spanyolország

Oroszország-Németország

C csoport

Franciaország-Olaszország

Horvátország-Törökország


2. FORDULÓ

December 9-10.

A csoport


December 10., szerda

Magyarország-Románia (Miskolc)

December 9., kedd

Szlovákia-Görögország

B csoport

Németország-Szerbia

Spanyolország-Oroszország

C csoport

Montenegró-Olaszország

Franciaország-Horvátország


3. FORDULÓ

C csoport

December 29., hétfő

Horvátország-Montenegró

2015. január 13., kedd

Törökország-Franciaország


4. FORDULÓ

Január 20., kedd

A csoport


Görögország-Magyarország

Románia-Szlovákia

B csoport

Oroszország-Szerbia

Németország-Spanyolország

C csoport

Montenegró-Törökország

Olaszország-Horvátország


5. FORDULÓ

Február 17., kedd

A csoport


Románia-Görögország

Szlovákia-Magyarország

B csoport

Spanyolország-Szerbia

Németország-Oroszország

C csoport

Törökország-Olaszország

Montenegró-Franciaország


6. FORDULÓ

Február 20., péntek

C csoport


Olaszország-Franciaország

Törökország-Horvátország


7. FORDULÓ

Március 17., kedd

A csoport


Románia-Magyarország

Görögország-Szlovákia

B csoport

Szerbia-Németország

Oroszország-Spanyolország

C csoport

Olaszország-Montenegró

Horvátország-Franciaország


8. FORDULÓ

Március 20., péntek

C csoport

Franciaország-Törökország

Montenegró-Horvátország


9. FORDULÓ

Március 31., kedd


C csoport

Olaszország-Törökország

Franciaország-Montenegró


10. FORDULÓ

Április 14., kedd


A csoport

Magyarország-Görögország (Győr)

Szlovákia-Románia

B csoport

Szerbia-Oroszország

Spanyolország-Németország

C csoport

Törökország-Montenegró

Horvátország-Olaszország


Az interkontinentális selejtezőket ezúttal is tornarendszerben bonyolítják le, 2015 májusában, ezeken dől el az amerikai kontinensről, Ázsiából és Óceániából, valamint (esetleg) Afrikából érkező szuperdöntősök kiléte.