FACEBOOK

Eurokupa - eredmények szerte Európából

Eurokupa - eredmények szerte Európából
hozzászólás, 2014.11.02.

A hétvégén kialakult az Eurokupa negyeddöntőinek mezőnye. Az Európa négy városában rendezett tornák összes eredménye.

Diapolo

Az egykori LEN Kupa utódjának versenysorozatában idén sem indult magyar klub. A legutóbbi kiírást a szerb Radnicski Kragujevác nyerte, amely idén a Bajnokok Ligájában próbált szerencsét és a számára kedvező sorsolás eredményeként jó eséllyel várja a főtáblára jutásért következő páros mérkőzést a Nagyvárad csapatával.

Az Eurokupában a hétvégi csoportok első két helyezettje jutott tovább, a negyeddöntők sorsolása kedden lesz, csoportelsőt csoportmásodikhoz párosítanak. A párharcok időpontja: november 29. és december 17.

Eurokupa, 2. selejtezőkör

A csoport, Athén (Görögország)

Október 30., csütörtök

UZSC (holland)-Sintez Kazany (orosz) 7:11 (2:2, 0:2, 2:3, 3:4)

Acquachiara (olasz)-Jadran Herceg Novi (montenegrói) 9:9 (1:2, 1:3, 3:1, 4:3)

Vouliagmeni (görög)-Esslingen (német) 14:3 (1:1, 5:1, 1:0, 7:1)

Október 31., péntek

Jadran Herceg Novi-Sintez Kazany 7:11 (1:3, 3:2, 1:5, 2:1)

Esslingen-UZSC 6:9 (2:3, 1:1, 1:3, 2:2)

Vouliagmeni-Acquachiara 7:11 (4:1, 0:3, 0:3, 3:4)

November 1., szombat

Jadran Herceg Novi-Esslingen 22:9 (4:3, 8:0, 6:4, 4:2)

Vouliagmeni-UZSC 14:10 (5:3, 5:4, 2:1, 2:2)

Sintez Kazany-Acquachiara 14:11 (5:2, 3:5, 3:3, 3:1)

UZSC-Jadran Herceg Novi 3:14 (1:3, 2:4, 0:2, 0:5)

Vouliagmeni-Sintez Kazany 11:8 (2:3, 3:1, 2:2, 4:2)

Acquachiara-Esslingen 26:9 (8:2, 6:4, 4:1, 8:2)

November 2., vasárnap

UZSC-Acquachiara 8:17 (3:4, 1:4, 2:5, 2:4)

Esslingen-Sintez Kazany 9:23 (2:7, 2:5, 2:5, 3:6)

Vouliagmeni-Jadran Herceg Novi 6:6 (2:2, 0:1, 1:1, 3:2)

A csoport végeredménye:

1. Sintez Kazany 12,
2. Acquachiara 10,
3. Vouliagmeni 10,
4. Jadran Herceg Novi 8,
5. UZSC 3,
6. Esslingen 0 pont


B csoport, Gzira (Málta)

Október 30., csütörtök

Mornar (horvát)-Steaua Bukarest (román) 12:8 (1:3, 3:1, 4:1, 4:3)

Valletta (máltai)-Primorac Kotor (montenegrói) 8:12 (2:2, 2:3, 1:3, 3:4)

Október 31., péntek

Montpellier Waterpolo (francia)-Mornar 9:11 (1:2, 2:3, 3:4, 2:2) (A franciáknál Jászberényi Gábor védett, Heinrich Dávid három gólt lőtt)

Steaua Bukarest-Primorac Kotor 8:6 (1:1, 1:1, 5:2, 1:2)

Montpellier-Valletta 18:5 (4:4, 4:0, 6:0, 4:1) (a franciáknál, Jászberényi Gábor védett, Heinrich Dávid egyszer volt eredményes)

Mornar-Primorac Kotor 18:5 (3:0, 6:1, 4:1, 5:3)

November 1., szombat

Valletta-Mornar 5:23 (3:4, 1:6, 0:9, 1:4)

Steaua Bukarest-Montpellier 7:6 (1:2, 2:3, 3:0, 1:1)

November 2., vasárnap


Primorac Kotor-Montpellier 7:13 (1:1, 1:6, 3:4, 2:2) (a franciáknál Jászberényi Gábor védett Heinrich Dávid három gólt lőtt)

Valletta-Steaua Bukarest 6:21 (0:5, 1:5, 2:5, 3:6)

A csoport végeredménye

1. Mornar 12,
2. Steaua Bukarest 9,

3. Montpellier 6,
4. Primorac Kotor 3,
5. Valletta 0 pont


C csoport, Nizza (Franciaország)

Október 31., csütörtök

Kinef Kirisi (orosz)-White Sharks Hannover (német) 19:6 (8:1, 4:2, 4:3, 3:0)

Nice (francia)-Sète (francia) 11:4 (5:0, 2:1, 2:2, 2:1) (az egyik játékvezető Németh András volt)

Október 31., péntek

White Sharks Hannover-Sète 10:10 (3:4, 2:2, 4:3, 1:1) (az egyik játékvezető Németh András volt)

Posillipo (olasz)-Kinef Kirisi 9:8 (2:2, 3:1, 1:2, 3:3)

Posillipo-White Sharks Hannover 14:9 (5:1, 2:1, 5:2, 2:5) (az egyik játékvezető Németh András volt)

Nice-Kinef Kirisi 9:7 (2:1, 3:1, 0:1, 4:4)

November 1., szombat

Nice-Posillipo 8:8 (1:2, 2:3, 3:3, 2:0) (az egyik játékvezető Németh András volt)

Sète-Kinef Kirisi 9:14 (2:2, 1:5, 3:4, 3:3)

November 2., vasárnap


Sète-Posillipo 9:17 (4:5, 1:4, 1:3, 3:5)

Nice-White Sharks Hannover 18:8 (6:2, 3:3, 4:1, 5:2) (az egyik játékvezető Németh András volt)

A csoport végeredménye

1. Nice 10,
2. Posillipo 10,

3. Kinef Kirisi 6,
4. Sète 1,
5. White Sharks Hannover 1 pont


D csoport, Savona (Olaszország)

Október 30., csütörtök

Savona (olasz)-Dinamo Asztrahány (orosz) 9:7 (0:2, 3:1, 2:2, 4:2)

Waspo 98 Hannover (német)-Ligamus Tbiliszi (georgiai) 15:5 (5:0, 4:0, 3:3, 3:2) (a németeknél szereplő Balatoni Máté és Tóth Bence egyaránt két gólt lőtt)


Október 31., péntek

Ligamus Tbiliszi-Vojvodina (szerb) 3:6 (0:1, 2:1, 0:2, 1:2)

Dinamo Asztrahány-Waspo 98 Hannover 4:6 (1:2, 1:1 2:2, 0:1)

Savona-Vojvodina 9:4 (1:0, 2:1, 5:2, 1:1)

Dinamo Asztrahány-Ligamus Tbiliszi 14:12 (5:3, 2:3, 5:3, 2:3)


November 1., szombat

Savona-Waspo 98 Hannover 10:10 (3:3, 2:4, 3:3, 2:0) (a németeknél Tóth Bence két gólt lőtt)

Dinamo Aszrahány-Vojvodina 7:7 (4:0, 0:2, 3:4, 0:1)


November 2., vasárnap

Vojvodina-Waspo 98 Hannover 5:16 (0:2, 0:6, 1:5, 4:3) (a németeknél Tóth Bence négy gólt lőtt)

Savona-Ligamus Tbiliszi 14:10 (3:0, 2:3, 5:4, 4:3)

A csoport végeredménye

1. Waspo 98 Hannover 10,
2. Savona 10,

3. Dinamo Asztrahány 4,
4. Vojvodina 4,
5. Ligamus Tbiliszi 0 pont

Címkék:
eredmények Eurokupa