FACEBOOK

BL - OSC-Szolnok a főtábláért!

BL - OSC-Szolnok a főtábláért!
hozzászólás, 2014.10.21.

Összesorsolták a két magyar csapatot a BL-ben. Így az Eger mellett biztosan lesz még egy magyar csapat a BL-ben, de az is megváltoztathatatlan tény, hogy vagy az OSC vagy a Szolnok búcsúzni kényszerül.


TUDÓSÍTÁSUNK A BL-HÉTVÉGE ELSŐ NAPJÁRÓL

TUDÓSÍTÁSUNK A BL-HÉTVÉGE MÁSODIK NAPJÁRÓL

TUDÓSÍTÁSUNK A BL-HÉTVÉGE HARMADIK NAPJÁRÓL


A BL főtáblára jutásért:

OSC-SZOLNOK
Recco-Mladost Zágráb
Crvena Zvezda-Rijeka
Radnicki Kragujevac-Nagyvárad

A páros meccseket október 29-én és november 12-én rendezik meg.

Azt követően kezdődik meg a főtábla küzdelemsorozata, amelybe már a ZF-Eger is bekapcsolódik.


NYILATKOZATOK



A főtábla csoportbeosztását már korábban elkészítették:

A csoport

- CN Atletic-Barceloneta (spanyol)
- AN Brescia (olasz)
- Olympiakos Pireusz (görög)
- ZF-Eger
- a Pro Recco-Maldost Zágráb selejtező győztese
- a Radnicski Kragujevác-Nagyvárad selejtező győztese

B csoport

- Jug Dubrovnik (horvát)
- Partizan Belgrád (szerb)
- Galatasaray (török)
- Wasserfreunde Spandau 04 Berlin (német)
- az OSC-Szolnok selejtező győztese
- a Crvena Zvezda-Prinorje Rijeka selejtező győztese

A két csoporton belül mindenki kétszer játszik mindenkivel (oda-vissza), s 3-3 csapat jut be a final sixbe. A címvédő Barcelona a rendező jogán biztos részvevő, így az A csoport többi tagja csak két továbbjutó helyért küzd.

A főtábla játéknapjai:

November 29.,
December 17.,
2015
Január 14.,
Január 28.,
Február 11.,
Március 4.,
Március 25.,
Április 4.,
Április 18.
Május 2.

A Final sixnek ezúttal is Barcelona ad majd otthont, az időpont: 2015. május 28-30. A főtábla két csoportjának győztese közvetlenül a FS elődöntőjébe kerül, ellenfelük kiléte a csoportmásodik-csoportharmadik ki-ki meccsén dől el, ami azt jelenti, hogy már a főtábla során nyújtott teljesítmény kihat a végső küzdelemsorozat kimenetelére is.


Az Eurokupa menetrendje (magyar csapat nem indult)

Második selejtezőkör, október 31.-november 2.

A csoport, Athén (Görögország)

Jadran Herceg Novi (montenegrói)
Sintez Kazany (orosz)
UZSC (holland)
Acquachiara (olasz)
Esslingen (német)
Vouliagmeni (görög)

B csoport, Málta

Montpellier (francia)
Mornar Split (horvát)
Primorac Kotor (montenegrói)
Valletta (máltai)
Steaua Bukarest (román)

C csoport, Nizza (Franciaország)

Posillipo (olasz)
Kinef Kirishi (orosz)
Dauphins Séte (francia)
Olympic Nice (francia)
White Sharks Hannover (német)

D csoport, Savona (Olaszország)

Ligamus Tbiliszi (német)
Waspo 98 Hannover (német)
Savona (olasz)
Vojvodina (szerb)
Dinamo Asztrahány (orosz)

A csoportok első két helyezettje jut tovább.

Negyeddöntők: november 29. és december 17.

Elődöntők: 2015. február 11. és március 4.

Döntő: március 28. és április 11.

Címkék:
sorsolás BL