FACEBOOK

BL-menetrend - Marseille-ben kezdi új nemzetközi életét az OSC

BL-menetrend - Marseille-ben kezdi új nemzetközi életét az OSC
hozzászólás, 2014.08.06.

A LEN-ben szerdán elkészítették a következő klubszezonra szóló Bajnokok Ligája-besorolást. Az OSC már szeptemberben kvalifikációs tornát játszik, a Szolnok később kapcsolódik be, az Eger pedig ismét eleve főtáblás. Íme, a teljes menetrend:

Bajnokok Ligája, 2014-15

Szeptember 25-28-án két hatos csoportban kezdik meg a kvalifikációs küzdelmet a csapatok.

A csoport, Marseille (Franciaország)

Radnicski Kragujevác (szerb)
Posillipo (olasz)
OSC
Szpartak Volgográd (orosz)
Marseille (francia)
Tbiliszi (grúz)

B csoport, Herceg Novi (Montenegró)

Mladost Zágráb (horvát)
Hannover (német)
Nagyvárad (román)
Montpellier (francia)
Sintez Kazany (orosz)
Jadran Herceg Novi (montenegrói)

A csoportok első öt helyezettje jutott tovább, a kiesők az Eurokupában folytathatják.


Az első selejtezőkörből továbbjutott csapatok:

OSC, Volgográd (orosz), Radnicski Kragujevác (szerb), Marseille (francia), Posillipo (Marseille-i csoport)
Mladost Zágráb (horvát), Sintez Kazany (orosz), Jadran Herceg Novi (montenegrói), Hannover (német), Nagyvárad (herceg novi csoport)


Ebben a fázisban kapcsolódbak be a küzdelembe a következő csapatok:

Primorje Rijeka (horvát)
Duisburg (német)
Szolnok
Pro Recco (olasz)
Crvena Zvezda (szerb)
Isztambul (török)

A selejtezőtornákat október 17-18-19-én rendezik meg.

A csoportbeosztás:

A csoport, Hannover (Németország)

- Pro Recco (olasz)
- Crvena Zvezda (szerb)
- Szpartak Volgográd (orosz)
- Waspo 98 Hannover (német)

B csoport, Budapest (Nyéki uszoda)

Duisburg (német)
OSC
Sintez Kazany (orosz)
Nagyvárad (román)

C csoport, Zágráb (Horvátország)

Primorje Rijeka (horvát)
Mladost Zágráb (horvát)
Jadran Herceg Novi (montenegrói)
CN Marseille (francia)

D csoport, Kragujevác (Szerbia)

Yuzme Isztambul (török)
Szolnok
Radnicski Kragujevác (szerb)
CN Posillipo (olasz)

A csoportok első két helyezettje jutott tovább a kvalifikáció harmadik körébe, ahol már egyenes kieséses páros mérkőzések lesznek (csoportelsőhöz csoportmásodikat sorsoltak).

A párosítás:

OSC-Szolnok
Pro Recco (olasz)-Maldost Zágráb (horvát)
Crvena Zvezda (szerb)-Primorje Rijeka (horvát)
Radnicski Kragujevác (szerb)-Nagyvárad (román)

A páros mérkőzések időpontja: október 29. és november 12.

E versenysorozat végén derül ki annak a négy csapatnak a kiléte, amely főtáblára kerül. Mint ismeretes, a főtáblán való szereplés jogát több klub három évre megvásárolhatta, ők természetesen itt kapcsolódnak majd be a küzdelemsorozatba. Név szerint:

Jug Dubrovnik (horvát)
CNA Barceloneta (spanyol)
Spandau Berlin (német)
Olympiakosz Pireusz (görög)
ZF-Eger
Brescia (olasz)
Partizan Belgrád (szerb)
Galatasaray Isztambul (török)

BL-főtábla, 2014-15

A csoport

November 29., szombat

Barceloneta (spanyol)-EGER
Radnicski Kragujevác (szerb)-Pro Recco (olasz)
Brescia (olasz)-Olympiakosz (görög)

December 17., szerda

EGER-Pro Recco
Olympiakosz-Radnicski Kragujevác
Barceloneta-Brescia

2015. január 14., szerda

Pro Recco-Olympiakosz
Brescia-EGER
Radnicski Kragujevác-Barceloneta

Január 28., szerda

Brescia-Radnicski Kragujevác
EGER-Olympiakosz
Barceloneta-Pro Recco

Február 11., szerda

Pro Recco-Brescia
Olympiakosz-Barceloneta
Radnicski Kragujevác-EGER

Március 4., szerda

Brescia-Pro Recco
Barceloneta-Olympiakosz
EGER-Radnicski Kragujevác

Március 25., szerda

Radnicski Kragujevác-Brescia
Olympiakosz-EGER
Pro Recco-Barceloneta

Április 8.,, szerda

Olympiakosz-Pro Recco
Barceloneta-Radnicski Kragujevác
EGER-Brescia

Április 18., szombat

Radnicski Kragujevác-Olympiakosz
Brescia-Barceloneta
Pro Recco-EGER

Május 2., szombat

Pro Recco-Radnicski Kragujevác
Olympiakosz-Brescia
EGER-Barceloneta


B csoport

November 29., szombat

Partizan Belgrád (szerb)-Galatasaray (török)
Spandau 04 (német)-Jug Dubrovnik (horvát)
Szolnok-Primorje Rijeka (horvát)

December 17., szerda

Partizan Belgrád-Jug Dubrovnik
Spandau 04-Szolnok
Galatasaray-Primorje Rijeka

2015. január 14., szerda

Szolnok-Partizan Belgrád
Primorje Rijeka-Spandau 04
Jug Dubrovnik-Galatasaray

Január 28., szerda

Partizan Belgrád-Primorje Rijeka
Galatasaray-Spandau 04
Jug Dubrovnik-Szolnok

Február 11., szerda

Szolnok-Galatasaray
Primorje Rijeka-Jug Dubrovnik
Spandau 04-Partizan Belgrád

Március 4., szerda

Partizan Belfgrád-Spandau 04
Jug Dubrovnik-Primorje Rijeka
Galatasaray-Szolnok

Március 25., szerda

Spandau 04-Galatasaray
Primorje Rijeka-Partizan Belgrád
Szolnok-Jug Dubrovnik

Április 8.,, szerda

Partizan Belgrád-Szolnok
Spandau 04-Primorje Rijeka
Galatasaray-Jug Dubrovnik

Április 18., szombat

Primorje Rijeka-Galatasaray
Szolnok-Spandau 04
Jug Dubrovnik-Partizan Belgrád

Május 2., szombat

Galatasaray-Partizan Belgrád
Dubrovnik-Spandau 04
Primorje Rijeka-Szolnok


Az B csoport első három helyezettje jut tovább, az A csoportban két továbbjutó hely van csak, mert az itt szereplő címvédő Barceloneta "hivatalból" tagja a végső döntőnek.

A Final sixnek ezúttal is Barcelona ad majd otthont, az időpont: 2015. május 28-30. A főtábla két csoportgyőztese közvetlenül az elődöntőbe kerül. A két csoportmásodik a másik csoport harmadikjával küzd meg ugyanezért a final six első napján.

Címkék:
sorsolás menetrend BL