FACEBOOK

Itt a Világliga szuperdöntőjének programja!

Itt a Világliga szuperdöntőjének programja!
hozzászólás, 2014.06.02.

Miután kialakult a Világliga két hét múlva kezdődő szuperdöntőjének mezőnye, a versenykiírás alapján elkészítettük a dubaji torna programját. (Nem hivatalos, változás lehetséges!) Eszerint Magyarország-Ausztrália lesz a torna első meccse. A teljes menetrend:

A Világliga szuperdöntője a világversenyek szokásos tornarendszerű lebonyolítása szerint zajlik majd Dubajban, június 16. és 21. között.

A hagyományos Világliga-szabályok szerint döntetlen a csoportkörben sincs, ha egy mérkőzés így végződik, akkor hosszabbítás nélkül, azonnal ötmétereseket dobnak a csapatok. Ez esetben a győztes két pontot kap, a vesztes pedig egyet.

A torna pénzdíjas, az első helyezett 100 ezer dollárral gazdagodik, s az utolsó is kap 15 ezer dollárt - ugyanannyit, amennyit a szuperdöntőbe nem kijutott csapatoknak térítenek vissza a 25 ezer dolláros kötelező nevezési díjból.

Az európai csoportselejtezők már tavasszal véget értek, a három csoportgyőztes jutott ki Dubajba: Magyarország, Montenegró és Szerbia. (A tavalyi tornát - Cseljabinszkban - Szerbia nyerte, a döntőben Magyarországot győzte le.)

A napokban Sanghajban lezajlott interkontinentális selejtezőtornáról öt csapat, az Egyesült Államok, Brazília, Ausztrália, Kína és Kanada kvalifikálta magát a dubaji tornára.

Előzetes információk szerint a Szuperdöntő valamennyi magyar mérkőzését közvetíti a DIGIsport televízió. A vlv végig a helyszínről tudósít.

A versenykiírás tartalmából kiindulva elkészítettük a szuperdöntő menetrendjét, majd ezt "visszaigazolta" a torna hivatalos facebook-oldalán megjelent menetrend, amely már a kezdési időpontokat is tartalmazza.

Világliga szuperdöntő, június 16-21., Dubaj (időpontok helyi idő szerint, Dubajban hozzánk képest két órával előbbre jár az óra mutatója)

A csoport
Brazília,
Szerbia,
Kína,
Montenegró

B csoport
Egyesült Államok,
MAGYARORSZÁG,
Ausztrália,
Kanada

A torna menetrendje

Csoportkör

Első nap (június 16., hétfő)

14,35 Magyarország-Ausztrália

15.50 Szerbia-Kína
17.10 USA-Kanada
18.30 Brazília-Montenegró

Második nap (június 17., kedd)

14.30 Brazília-Kína
15.50 Magyarország-Kanada
17.10 Szerbia-Montenegró
18.30 USA-Ausztrália

Harmadik nap (június 18., szerda)

14.30 USA-Magyarország

15.50 Szerbia-Brazília
17.10 Ausztrália-Kanada
18.30 Kína-Montenegró

Negyedik nap (június 19., csütörtök)

14.30 - az A csoport 2. helyezettje-a B csoport harmadik helyezettje - 13.
15.50 - az A csoport 3. helyezettje-a B csoport 2. helyezettje - 14.
17.10 - az A csoport 1. helyezettje- a B csoport 4. helyezettje - 15.
18.30 - az A csoport 4. helyezettje-a B csoport 1. helyezettje - 16.

Ötödik nap (június 20., péntek)
14.30 - 13. vesztese-16. vesztese - 17.
15.50 - 14. vesztese-15. vesztese - 18.
17.10 - 13. győztese-16. győztese (elődöntő) - 19.
18.30 - 14 győztese-15. győztese (elődöntő) - 20

Hatodik nap (június 21., szombat)
14.30 - 17 vesztese-18. vesztese (a 7-8. helyért)
15.50 - 17. győztese-18. győztese (az 5-6,. helyért)
17.10 - 19. vesztese-20. vesztese (a 3-4. helyért)
18.30 - 19. győztese-20 győztese (döntő)


Az interkontinentális selejtező eredményei (Sanghaj, május 27-június 1.)

(Kína második csapatának eredményei nem számítottak be a versenybe.)

Első nap

Kína II.-Brazília 4:11
Kazahsztán-Japán 10:7
Kína-USA 4:14
Kanada-Ausztrália 10:11

Második nap

Kína II.-USA 14:7
Kanada-Japán 12:10
Kína-Brazílial 8:11
Kazahsztán-Ausztrália 7:11

Harmadik nap

Brazília-USA 10:11
Kazahsztán-Kanada 6:8
Kína II.-Kína 5:14
Japán-Ausztrália 9-16

Negyedik nap

Kazahsztán-Brazília 7:8
Ausztrália-Kína II. 16:6
Kanada-Kína 17-18 (13:13 után ötméteresekkel)
Japán-USA 8:10

Ötödik nap

Kanada-Japán 11:8
Kazahsztán-Kína II. 14:4
Kína-USA 6:13
Brazília-Ausztália 9:6

Hatodik nap

Japán-Kína II. 18:5 (am 7-8. helyért)
Kanada-Kazahsztán 9:8 (az 5-6. helyért)
Kína-Ausztrália 8:16 (bronzmérkőzés)
USA-Brazília 11:7 (döntő)

A torna végeredménye:


1. USA
2. Brazília
3. Ausztrália
4. Kína
5. Kanada

6.Kazahsztán
7. Japán
8. Kína II.