Bajnok az Olympiakosz - Európai körkép

hozzászólás, 2014.04.28.

Görögországban vasárnap befejeződött a bajnoki döntő, s az európai pólós nagyhatalmak mindegyikében egy hónapon belül győztest avatnak a nemzeti bajnokságban. Körképünk a kontinensről.

GÖRÖGORSZÁG

Az Olympiakosz története során 28. alkalommal szerezte meg a bajnoki címet, miután a döntő harmadik mérkőzésén, vasárnap hazai pályán harmadszor is simán verte a Vouliagmenit. Az utolsó találkozót a pireusziak büntetése miatt zárt kapuk mellett játszották.

Döntő

1. mérkőzés

Olympiakosz-Vouliagmeni 13:7 (3:3, 3:2, 4:1, 3:1)
G.: Mallarach 4, Guvasz 3, Murikisz, Vlahopulosz 2-2, Funtulisz, Povikeasz, ill. Kriszosztpati, Trigkasz 2-2, Kopeliadisz, Afrudakisz, Miralisz

2. mérkőzés

Vouliagmeni-Olympiakosz 5:8
(1:2, 0:2 , 1:3 , 3:1)
G.:
Karuncosz 2, Tigkasz, Guvosz, Afrudakisz, ill. Mallarach 4, Funtulisz 3, Kolomvosz, Vlahopulosz 2-2,  Povikeasz

3. mérkőzés:

Olympiakosz-Vouliagmeni 11:6 (2:3, 4:1, 3:1 , 2:1)
G.: Guvasz 3, Funtulisz, Ntoszkasz, Mallarach 2-2, Szcizasz, Vlahopulosz, ill. Tigkasz 2, Milonakisz, Afrudakisz, Karuncosz, Miralisz

(Fotó: sport24.gr)

HORVÁTORSZÁG

A hétvégén lezajlott elődöntők eredményeként Primorje Rijeka-Mladost Zágráb döntő lesz, amely az egyik fél harmadik győzelméig tart, az alapszakasz(Jadranska Liga)-győztes Primorje pályaelőnyével.

Elődöntők

1. mérkőzés

Primorje Rijeka-Mornar 13:3 (3:1, 4:1, 2:1, 4:0)
Rijeka, Kantrida uszoda, v.: Tomics, Vlasics
Primorje Rijeka: Vican, Radu 1, Peros, Krapics 1, Varga Dénes 2, Sukno, Muslim 1, Petrovics 1, Varga Dániel 2, Mudrazija 1, Setka 1, X. Garcia 2, Jelovina (kapus), Buljubasics 1. Vezetőedző: Ivan Asics
Mornar: Bujas, Cagalj, Marinics Kragics, Corusics, Calics, Lusics, Letica, Djogas, Stipics 1, Burics 1, Lozina, Ban 1, Anics, Zovics. Vezetőedző: Zdeslav Vrdoljak.
Gól - emberelőnyből: 5/10, ill. 2/5
Gól - ötméteresből: -, ill. -

Jug Dubrovnik-Mladost Zágráb 10:11 (2:3, 5:3, 1:4, 2:1)
Dubrovnik, v.: Stampalija, Banovac
Dubrovnik: Bijac, Vranjes, Boskovics 4, N. Janovics 1, Sutalo, Benics, Markovics, Buslje, Viskovics, Dobud 1, Marelja 1, Macan 2, Nizics, Ivankovics. Vezetőedző: Miho Bobics
Mladost Zágráb: Pavics, Bukics 3, I. Milakovics 4, Loncsar, Martinics, Zsivkovics 2, Capan, K. Milakovics 1, Pavicsics, Zsivkovics, Vukicsevics, Gagulics, Marcelics, Joszipovics. Vezetőedző: Vjekoszlav Kobescsak

2. mérkőzés

Mornar-Primorje Rijeka 9:15 (2:4, 3:5, 2:3, 2:3)
Split, v.: Rak, Bura
Mornar: Bujas, Cagalj, Kragics 3, Duzevics, Calics, Lusics, Letica, Djogas 1, Stipics, Burics, Lozina, Ban 3, Anics, Zovics 2. Vezetőedző.: Zdeslav Vrdoljak.
Primorje Rijeka: Vican, Radu 4, Peros, Krapics, Varga Dénes 4, Sukno, Muslim 3, Petrovics, Varga Dániel 2, Vrlics, Setka, Rakovac, Jelovina (kapus), Buljubasics 2. Vezetőedző:: Ivan Asics.
Gól - emberelőnyből: 4/9, ill. 5/8
Gól - ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Rakovac (26. p.)

A Primorje Rijeka 2:0-as összesítéssel jutott a döntőbe.

Mladost Zágráb-Jug Dubrovnik 7:6 (2:3, 2:1, 3:1, 0:1)
Zágráb, v.: Peris, Franulovics
Mladost Zágráb: Pavics, Bukics 1, I. Milakovics 2, Loncsar 2, Martinics 1, D. Zsivkovics, Capan, K. Milakovics 1, Pavicsics, I. Zsivkovics, Vukicsevics, Gagulics, Marcelics, Dasics. Vezetőedző: Vjekoszlav Kobescsak
Jug Dubrovnik: Bijac, Vranjes, Boskovics, Janovics 2, Sutalo 2, Benics, Markovics, Buslje, Viskovics 1, Dobud 1, Marelja, Macan, Nizics, Ivankovics. Vezetőedző: Miho Bobics
Gól - emberelőnyből: 6/13, ill. 3/13
Gól - emberelőnyből: 1/1, ill. -

A Mladost Zágráb is 2:0-ra nyerte az elődöntőt.

A bajnoki döntő az egyik fél három győzelméig tart. A játéknapok: Május 7, 10, 14. (17. és 24.).

MONTENEGRÓ

A Jadran Herceg Novi már a döntőben, a másik ágon egyetlen meccsen (Budva-Kotor) dől el az ellenfél kiléte.

Elődöntők

1. mérkőzés

Budva-Primorac Kotor 12:8 (4:1, 4:2, 1:2, 3:3)
G.: Popovics, Paskvalin 3-3, Vukmirovics, Markovics 2-2, Gyurgyics, Lobov, ill. Macics, Murisics 2-2, Danilovics, Krivokapics, Tesanovics, Adzics

Jadran Herceg Novi-Cattaro 20:1 (2:1, 6:0, 6:0, 6:0)
G.: Giga, Pjesivac 4-4, Szekulics 3, Vidovics, Banicsevics, Porobics 2-2, Popadics, Kovacsics, Mijuskovics, ill. Scekics

2. mérkőzés

Primorac Kotor-Budva 7:5 (3:2, 2:1, 1:2, 1:0)
G.: Lucics, Danilovics 2-2, Kudaba, Murisics, Adzics, ill. Vukmirovics 2, Cetkovics, Markovics, Paskvalin

A küzdelem 1:1-re áll, a mindent eldöntő harmadik találkozó szerdán lesz Budbában.

Cattaro-Jadran Herceg Novi 3:13 (0:4, 1:2, 1:3, 1:4)
G.: Doncsics 3, ill. Pjesivac 5, Kovacsics 4, Hvica, Latinovics, Giga, Radovics

A Herceg Novi 2:0-ra nyert és döntőbe jutott.

OLASZORSZÁG

Elődöntők

1. mérkőzés

Pro Recco-Savona 9:3 (1:1, 1:0, 2:0, 5:2)
G.: Jokovics, Ivovics 2-2, Figlioli, Giorgetti, Felugo, Giacoppo, Aicardi, ill. Damonte, Bianco, Mistrangelo

Brescia-Posillipo 17:6 (4:0, 5:2, 5:2, 3:2)
G.: Molina, Presciutti, Rizzo, Bodegas, Di Fulvio 3-3, Valentina, Napolitano, ill. Bertoli 2-2, Renzuto Iodice, Gallo

A visszavágókat szerdán rendezik meg, a továbbjutáshoz két győzelem szükséges. Érdekesség, hogy az ezt követő bajnoki döntőben is elegendő az egyik fél második győzelme a bajnoki címhez.

SPANYOLORSZÁG

Itt még csak az alapszakasz zárult az elmúlt hétvégén. A bajnokság első szakaszát a Szirányi Balázst soraiban tudó CNA Barcelona nyerte, amely a május végi Euroliga final sixnek is részvevője.

A play off első szakaszában, az elődöntőkben két győzelem elég a továbbjutáshoz, a döntőben három kell majd.

Elődöntők (május 7., 10. és ha szükséges, 11.):

CNA Barceloneta-Mediterrani
Terrassa-Mataro

A döntő játéknapjai:

Május 14, 17, 21 (24, 25.)

SZERBIA

Déli szomszédunknál már a döntők kezdődtek meg a hétvégén. Természetesen a két, jelenlegi legerősebb szerb csapat vívja az egyik fél harmadik győzelméig tartó finálét, a megfiatalított Partizan Belgrád nincs köztük.

Az első mérkőzésen:

Crvena Zvezda-Radnicski Kragujevác 12:11 (3:3, 4:2, 1:4, 4:2)
G.: Prlainovics 3, S. Rasovics, V. Rasovics 2-2, Radjen, Ivosevics, Avramovics, Rangyelovics, Mann, ill. Vuksanovics 3, D. Filipovics 2, Burics, Cirkovics, Cirics, Basara, Zlokovics, F. Filipovics

A döntő az egyik fél harmadik győzelméig tart, a következő mérkőzés szerdán lesz.