Magyarország-Horvátország - élő közvetítés

hozzászólás, 2014.04.15.

A Világliga-csoportból már továbbjutottunk, így a horvátoktól ötméterespárbajban elszenvedett vereségnek nem volt jelentősége. Helyszíni riportunk gólokkal, nyilatkozatokkal, fotókkal késő éjszaka, a hazaérkezés után.

MAGYARORSZÁG-HORVÁTORSZÁG 9:10 (7:7 után ötméteresekkel)
G.: Vámos, Hosnyánszky 3-3, Angyal, Bátori, Tóth Márton, ill. Jokovics 4, Bukics, Zovics, Krapics, Muslim, Loncsar, Viskovics

A meccs góljai, nyilatkozatok és fotók éjszaka, a hazaérkezés után.

BENEDEK TIBOR szövetségi kapitány közvetlenül a lefújás után a vlv-nek:

- Majdnem eltaláltam, hogy mi lesz, csak fordított előjellel. :-) Lehet, hogy a végén tényleg nem volt bent a labda, nem tudom... Örülök így is az eredménynek. A játék nagyon rossz volt, de ebben én is bűnös vagyok, mert az első két negyedben túl nagy káoszt csináltunk, és sajnos közben nem úgy működtek a dolgaink, ahogy szerettem volna.

VÉGE!

Madaras lövését nem adják meg a játékvezetők, szerintük nem ment át a gólvonalon teljes terjedelmében a labda.

Sajnos Madaras lövése kapufa.

A horvátoké az első lövés. Decker Attila hárítja Jokovics próbálkozását.

Nálunk Madaras, Hosnyánszky, Bátori, Vámos és Angyal lövi.

Vége a negyedik negyednek! Ötméteresek következnek.

Decker véd, visszapattan a labda a horvátokhoz. Maradhat végig a vendégeknél a labda. Jokovics fölé lövi.

Egy perc van hátra a negyedből. Döntetlen esetén egyből ötméteresek következnek.

7:7 - Bedő kiállítást harcol ki. Jár körbe a labda, bejátszás Tóth Mártonnak, aki hatalmas gólt lő.

Labdát szerzünk. 1.38 van hátra a mérkőzésből, Benedek Tibor időt kér.

Madaras lövése lepattan a magyar center elé, de nem kap ítéletet. A túloldalon Decker Attila véd és marad a horvátoknál a labda.

6:7 - Decker Ádámot kiállítják (aki ezzel kipontozódott), Krapics pedig védhetetlenül bevágja.

6:6 - Bátori Bence pimaszul bevágja.

Kiegészül a magyar csapat, eldobják a horvátok a szabaddobást, rosszul. Miénk a labda.

Hosnyánszkyt kiállítják, a horvátok időt kérnek.

Hosnyánszky lövése fölé pattan.

Madaras ejtéssel próbálkozik, erdménytelenül. A túloldalon ismét jó magyar védekezés.

Vámos elveszíti a labdát. Ezúttal is szép védekezés a magyar kapu előtt.

Sikertelen horvát támadás után jöhetünk. Angyal lövését könnyedén védi a horvát kapus. A túloldalon szépen szereljük a horvát centert.

A negyedik ráúszásnál is a horvátoké a labda.

Vége a harmadik negyednek!

Decker Ádámot kiállítják. Jokovics-kapufa. Majdnem megszerzik a horvátok a labdát, de a kiállításból visszaérkező magyar játékosé lesz.

Madaras labdát szerez. Másfél perc van hátra a negyedből. Sikertelen magyar támadás után a horvátok időt kérnek.

5:6 - Ötméterest harcolunk ki, Vámos Márton pedig belövi.

Sikertelen magyar bejátszás Decker Ádámnak. Kontra a horvátok ellen. Benedek Tibor pedig időt kér.

Kontra a magyar csapat ellen. Majd a túloldalon is.

4:6 - Újabb ötméterest kapnak a horvátok, amit ezúttal Viskovics belő.

Magyar emberelőny, a blokkról megy fölé.

Eredménytelen horvát próbálkozás után egyenlítésért támadhat a magyar csapat. A horvát edző sárga lapot kap.

A horvátok megszerzik a labdát Bedő Krisztián elől.

4:5 - Zovics kihasználja azt, hogy a magyar játékosok elváltották egymást védekezésben.

Horvát blokkon akad el a magyar próbálkozás.

Kontra a horvátok ellen.

4:4 - Hosnyánszky Madaras tökéletes passza után egyenlít.

Tóth Márton labdát szerez.

Madarast kiállítják. Megszerezzük a labdát a horvát center elől. Ugyanez történik pepitában a magyar kapu előtt.

A harmadik ráúszásnál is a horvátoké a labda.

NAGYSZÜNET!

Labdát szerzünk a horvát center ellen.

Újabb ötméterest kapnak a horvátok. Decker Attila azonban védi azt. Marad a horvátoknál a labda.

Madaras lövését blokkolják és a horvátok elé pattan a labda.

Benedek Tibor időt kér. 1.25 van a negyedből.

Decker védi a horvát próbálkozást.

Rossz passz centerbe nálunk. Támadhatnak a horvátok.

2 perc 16 másodperc van hátra a második negyedből.

3:4 - Loncsar ötméterest harcol ki, Jokovics pedig belövi.

Angyalt kiállítják, Decker Attila pedig fejjel hárít. Marad a horvátoknál a labda, de kontra ellenük. A túloldalon sikertelen magyar támadás.

3:3 - Tóth Márton emberelőnyt harcol ki, Vámos pedig ismét a szélről eredményes.

Vukicsevics lövése elszáll a kapu mellett.

Kontra Tóth Márton ellen.

Hazai labdaszerzés a magyar kapu előtt.

Tóth Márton kiállítást harcol ki, rögtön megkapja a labdát, azonban fölé megy.

Jokovics középről jócskán fölé lövi.

Sikertelen magyar támadás után visszaúszás közben kiállítják Bedőt, a horvátok időt kérnek.

Jokovics lövését ezúttal hárítja Decker Attila.

Bedő újabb emberelőnyt harcol ki. Madaras lövése elhal a horvát blokkokban.

Kontrával ér véget az első horvát támadás.

A második ráúszásnál a horvátok hozzák el a labdát egy apró incidens után, a síp alig volt hallható.

Vége az első negyednek!

Nem sikerül ezt a 3 másodpercet kihasználni.

Távoli próbálkozás a horvátoktól, blokkról megy ki. 3 másodperc van a negyedből, Benedek Tibor időt kér.

Labdát szereznek a horvátok a magyar center elől.

2:3 - Ismét Jokovics vágja be.

Horvát időkérés.

Török Béla a támadóidő lejárta előtt csavarral próbálkozik, sajnos eredménytelenül.

2:2 - Jokovics messziről hatalmas gólt lő.

2:1 - Magyar emberelőny, jár körbe a labda, Vámos Márton pedig védhetetlenül bevágja a szélről.

Decker Attila bravúrral hárítja a horvát próbálkozást.

Rossz passz miatt utolsó másodpercben lövik el a horvátok a labdát, Decker Attila könnyedén véd. A túloldalon labdaszerzés Bedő Krisztián elől.

1:1 - Bedő Krisztián ötméterest harcol ki, Hosnyánszky Norbert pedig gólra is váltja azt.

A horvát próbálkozás elszáll a kapu mellett.

Ismét szerelik Tóth Mártont.

Madaras lövése megpattan a horvát blokkon és a kapus könnyedén hárít. A túloldalon újabb víz alá vitt labda.

Víz alá vitt labda miatt ismét mi támadhatunk.

Tóth Márton megúszik, de ziccerben a kapufára lövi a labdát.

Tóth Mártont ismét szerelik a horvát kapu előtt. Jansik kontrát harcol ki.

Labdát szerzünk a horvát center elől.

Eredménytelen az első magyar támadás.

0:1 - Loncsar emberelőnyt harcol ki és be is lövi.

Az első ráúszásnál a horvátok hozzák el a labdát.

Megtörtént a csapatok bemutatása, hamarosan kezdődik a mérkőzés!

Német és szlovák bíró lesz. Megkérdeztük Gergely Pistát, aki ismeri a szlovák játékvezetőt, hogy az illető beszél-e magyarul. A válasz nemleges, így legalább magyarul elengedhetik magukat a fiúk, ha minden kötél szakad.

A találkozó 19 órakor kezdődik, a DIGIsport1 közvetíti, mi a szokásos szöveges élővel jelentkezünk.

A délelőtti edzésen készült fotóink.

A csapat jó hangulatban várja a találkozót. A kapuban Decker Attila kezdi majd a meccset.