A BL főtábláján vagyunk, mégiscsak jó lenne nyerni egy meccset idegenben...

Olympiakosz-Eger 13:5 (4:1, 3:1, 3:1, 3:2)
G.: Funtulisz 6, Vlahopulosz 5, Delakasz, Kolomvosz, ill. Biros, Kovács G., Lőrincz, Varga II. Zs., Bátori

Bisztritsányi szögletre véd. Fél perc van még.

13:5 - görög előny, Funtulisz megint

12:5 - Előny is van, Bátori szépen belövi.

Egri időkérés.

12:4 - Kovácsot kiállítják. Vlahopulosz belövi.

Jó védekezés miatt eredménytelen támadások mindkét oldalon. A görög edző kikéri idejét (egyenlő létszámnál), 4.20 van hátra a meccsből.

11:4 - Görög előny. Már kiegészülünk, amikor Kolomvosz belövi.

10:4 - Labdát szerzünk, felúszunk és Varga II. Zsolt szép gólt lő hátulról.

A görögöké a labda.

Hárai ellen kontra - miközben látszott a visszajátszásnál, hogy őt vágták agyon.

Véd a görög kapus.

Végre jól védekezünk, Lőrincz blokkol.

Kevesebb, mint két perc a negyedből.

Magyar előny, Lőrincz kényszerből lő, oldalháló.

10:3 - Funtulisz értékesíti a fórt a bal szélről, ez volt az ötödik gólja.

Birost kiállítják, görög időkérés.

Zalánki fölé lő.

Hárairól előny, szép a megjátszás húzásra, de valahogy odaér a kapus.

Fel-le úsznak a csapatok.

9:3 - Labdát szerzünk a centertől, de kiálíltást ítélnek a bírók. Funtulisz lövi be.

8:3 - az ötödik egri fór végre bemegy, Lőrincz Bálint.

8:2
- Vlahopulosz akciógólt lő.

Most a ráúszást sem nyerjük meg.

Sajnos nem megy a csapatnak. Biros váratlan taktikai húzásként a rosszkéz hátsó poszton játszik, gyakran is vállalkozik, de egyelőre nem sok eredménnyel.

FÉLIDŐ

Dabrowski Norbert kikéri az idejét.

7:2 - Delakasz nagy gólt lő a pipába 5 másodperccel a dudaszó előtt.

Biros bepasszolja Hárainak, Pufi csavar, de nem elég erős és el is találja a kapust.

Bisztro szépet véd.

6:2 - Kovács Gábor jó sokszor centerpasszt mímel, de aztán inkább belövi.

Kovács Gábort kiküldik. Megússzuk az előnyt.

Két és fél perc még a negyedből. Véd a görög kapus.

6:1 - Varga II. Zsoltot kiküldik (labda nélkül), szépen passzolnak minket körbe, Funtulisz lövi be balról.

Időt kérnek a görögök.

Biros lövését védi a kapus.

Bedőről kiállítást kapunk - Salamon-kapufa.

Varga II. Zsolttal szerencsére minden rendben, vízben van, most éppen labdát szerzett.

Elöl megint simán labdát vesztünk.

Bisztritsányi véd.

5:1 - Bundschuh védekezését nagyon durvának ítélik. Az ötméterest Funtulisz lövi, Bisztro gyakorlatilag véd, a jobb kezénél lelassuló labda azonban nem áll meg, hanem becsurog a gólvonal mögé.

Bedőről fór, Salamon lő, a kapus véd.

Megint mi támadhatunk először.

Kontra a görögök ellen.

Magyar előny, Biros kapufájával ér véget. 13 másodperc maradt a negyedből, görög időkérés.

4:1 - Sok a hiba támadásban, megint eladtuk a labdát, Vlahopulosz megúszik és belövi.

3:1 - Kolomvosz fórt harcol ki. Vlahopulosz ugyanúgy lövi be, mint az előbb.

2:1 - görög előny, Vlahopulosz-gól.

Az a gyanúm, hogy Varga II. Zsolt megsérült, az imént a képernyő alján mintha őt lehetett volna látni oldalirányban ballagni, miközben ment a játék.

A fór kimaradt.

Hárai előnyt arcol ki, Dabrowski kikéri e negyedbeli idejét. 3.14 van a negyedből.

Görög lövés - mellé.

1:1 - Biros hátulról hatalmas gólt lő.

Elöl elveszítjük a labdát pedig előnyt kaptunk.

Murikisz ziccerben, Bisztritsányi nagyot véd.

Jó egri lövés, de véd a kapus.

Sikerül kivédekezni a görög támadást.

Kontra az Eger ellen.

1:0 - Az első görög támadás előnnyel, az pedig Funtulisz góljával végződik.

Elhoztuk a labdát, de mire a görög kapu elé érünk, el is veszítjük.

A bemutatásnál jól látszik, hogy a magyar játékosok fürdőköpenyét kokárda díszíti.

A magyar idő szerint 16.00 órakor kezdődő találkozót a DIGIsport 2 adja élőben, mi a szokásos szöveges tudósításban követjük az eseményeket.

Nem lesz könnyű meccs, mert a horvát válogatottat legyőző görög csapat gerincét adó Olympiakosz elkapta a fonalat, sikerült Barcelonában is győznie, s nyilván hatalmas görögtűzre számíthatunk. Ugyanakkor higgadt, jó játékkal esély van a győzelemre - azért mégiscsak a magyar bajnok idegenbeli fellépéséről beszélünk!

Mint előzetesünkből és külön erről írt anyagunkból tudható, az egriek világbajnok védője, Gór-Nagy Miklós vállsérülés miatt nem utazott Athénba.