Horvátország-Magyarország - élő közvetítés

hozzászólás, 2014.01.14.

A Világliga, s egyáltalán: a mai nemzetközi vízilabdaélet legkiemelkedőbb rangadója, az olimpiai bajnok és a világbajnok összecsapása Dalmáciában, Sibenikben. Kövesse a vlv helyszíni szöveges élő közvetítését!

F E L H Í V Á S

A vlv szponzort keres a magyar válogatott következő, kulcsfontosságúnak ígérkező Világliga-selejtezőjének helyszíni tudósításához.

A meccs Görögországban lesz, február 11-én (tévéközvetítésben nem nagyon bízhatunk). A pontos költség még nem ismert, egy-kétszázezer forint körüli összeg előteremtéséhez kérjük támogató(k) segítségét.

info_kukac_vlv_pont_hu

BENEDEK TIBOR a vlv-nek:

- Izgalmas mérkőzés volt, ilyenek kellenek, tétmeccsek, amikor egy gól dönt a végén. Jó is, hogy nincs döntetlen, ilyenkor inkább az ötméteresek döntsenek, lesz még ilyen. Nagyon örülök, mert ez egy nagy meccs volt. A horvátok borzalmasan keményen játszottak. Tudtuk, hogy sokat fogunk hibázni, de ennek ellenére mentünk előre, pörögtünk, nagyon jók voltunk.

Horvátország-Magyarország 7:8 (3:1 ,0:1, 1:1, 2:3 - 1:2,
ötméteresekkel) - Nagy Viktor két ötméterest védett ki.
G.: Obradovics 2, Sukno 2, Buslje, Dobud, Milakovics ill., Varga Dénes 2, Vámos 2, Madaras, Hárai, Varga Dániel, Szivós

VÉGE!

Viskovics jön. Kihagyta. Nyertünk!

7:8 - Varga Dániel belövi.

Dobud lövését kivédi Nagy Viktor.

7:7 - Szivós jön, és ő szépen belövi.

7:6 - Milakovics a következő. És az első gól.

Madaras jön. Ezt is kivédte Bijac.

Obradovics következik. Nagy Viktor véd.

Vámos lövését kivédi Bijac.

A horvát büntető is kimarad. Ebből a szögből nem lehetett látni, hogy Nagy Viktor hozzáért-e.

Varga Dénes az első lövő. Kivédi a kapus.

Ötméteresek következnek, a magyar csapat már mindenképp pontszerző, ha győz, akkor 2, ha kikap, akkor 1 pontot kap.

6:6 - És sikerül! És sikerül! És sikerül! Varga Dániel 8 méterről küldött előre nyílegyenes lőtt passzt, amibe Varga Dénes belepaskolt. Ismerős szituáció...

A támadás végén Nagy Viktor véd, 13 másodperc van hátra és cserével, végleg kiállítottak Muslimot. Benedek Tibor időt kért. 13 másodpercünk lesz az egyenlítésre. Amennyiben ez sikerül, azonnal ötméteresekkel dől el a mérkőzés sorsa, nincs hosszabbítás.

Szerel a horvát védelem, és a horvát szövetségi kapitány időt kér. 41 másodperc van hátra.

Pezseg a víz a magyar kapu előtt, de nincs kiállítás, a lövést pedig Nagy Viktor szögletre védi. Megszerezzük a Dobudnak beadott passzt. 1.09 van hátra.

6:5 - A fór Vámos újabb nagy góljával ér véget. 2.00 van az órán.

Előnyt kapunk. Háraira ketten rávetődnek, pedig holtidő volt, nem sok hiányzott a verekedéshez.

6:4 - Dobud villámgyorsan behúzza a kapuba a labdát a vízből. 2.40 van hátra.

Jön az előny, most kell megnyugodni. Hosnyánszky lövését blokkolják. 3 perc van a meccsből.

A közönség fújolásba kezd a magyar támadásnál.

5:4 - Nagy Viktor megint óriásit véd, de a labda Buslje elé pattan, aki bepöcköli.

Sapkaigazítás következik. A hátrányunkból már csak 1 másodperc van hátra. A mérkőzésből 3.49.

Decker Ádámot kiállítják. Nagy Viktor újabb szép védése, szöglet.

Rendkívül hektikus lett a játék, aki megnyugszik, nyer.

Végigjátsszuk a támadóidőt, és a legvégén sikerül elérni egy szögletet, igaz hogy utána elveszik tőlünk a labdát.

Nagy Viktor kiugrik egy centerpasszra, és nyer!

4:4 - Vámos hatalmas gólt lő akcióban.

Kontra Dobud ellen.

Most mi rontunk el egy passzt, jöhetnek a horvátok.

Madarast kiállítják. Az első lövés kimarad, utána ziccerben kapufa, majd kiküldik Bedőt is. Elrontják a horvátok, megszerezzük a labdát. Nagy Viktor meg is puszilja. 6.30 van hátra.

Sukno nyeri a ráúszást és hozza el a labdát.

Vége a harmadik negyednek!

Hosnyánszky csavargólt lő, de nem adják meg.

Nagy Viktor véd. Utána felmutatja az öklét, hogy mindenki lássa.

Gór-Nagyot kiküldik, horvát időkérés. 51 másodperc van hátra a szünetig.

4:3 - Magyar emberelőny, már úgy tűnt hogy kimarad, amikor Hárai a balszélről, éles szögből a víz fölött bekanyarítja.

Milakovics lövését blokkoljuk, miénk a labda.

Rossz passz, megszerzik a horvátok.

Eldobják a  labdát a horvátok, mert Varga Dénes elindul a kapujuk felé.

Vámos lő, Bijac véd. 3 perc még a szünetig.

Viskovicst kiállítják, Hosnyánszky megpróbálja egyből, de blokkolják, tovább játszunk, de közben Benedek Tibor már hosszú másodpercek óta szeretne időt kérni.

Óriási horvát helyzet marad ki ziccerben, kapufa! Túl vagyunk a negyed felén.

Dumi szabaddobásból fölé lő.

Jön is az újabb kiállítás, de Nagy Viktor hatalmasat véd.

Nagy Viktorról szöglet. A közönség ütemes tapsba kezd.

Bedőről fórt kapunk. Megint kijátszuk ziccerig, de csak kapufa.

4:2 - Hárait kiküldik. A fór végén Sukno nagy gólt lő.

Madaras lövését blokkolják.

Szereljük a horvát centert.

A támadóidő végén leadott lövést (Dumi) védi a kapus.

Varga Dániel nyeri a ráúszást.

Jobban kezdtek a horvátok, de 3:1 után jelentősen feljavult a védekezésünk, úgyhogy nyugodtan reménykedhetünk továbbra is a jó eredményben.

Félidő.

Nagy Viktor hatalmasat véd megint. Kiegészültünk.

Decker Ádámot kiküldik.

Az első lövést védi a kapus, de a kipattanó Háraié, akiről kiállítják a védőt. Ziccerig játszuk a fórt, de Hárai közeli húzását kivédi a kapus.

Horvát kapufa, megint megpróbálunk megúszni.

3:2 - Madaras megúszik, de a nyakán vannak, ennek ellenére belövi. 1.56 van a negyedből.

Varga Dumit gyanús helyzetben szerelték a horvát kapu előtt, nincs ítélet. A túloldalon fölé lövés.

Jön Bátori a vízbe. Gólig, Bence!

Benedek Tibor kikéri idejét. Nincs előny.

Nagy Viktor véd, Varga Dénes pedig megszerzi a labdát. Ezekben a percekben nagyon jól védekeztünk.

Kontrát fújnak Bedő ellen.

Vukicsevics mellé lő.

Bedő befordul, sajnos a kezén a labda, így nincs ötméteres amikor szerelik.

Vámos volt a kiállított, helyette Bedő jött vissza, a hátrányt pedig kivédekeztük. A negyed felénél járunk.

Magyar kiállítás, utána labdát szerzünk, de rövid, éles vita után kiderül, hogy a horvátok már előbb időt kértek...

Nagy Viktorról szöglet. Három perc telt el a második negyedből.

Magyar emberelőny. Hosnyánszky váratlanul rálövi passz helyett, de a kapust találja el. Félreugrani se lett volna ideje Bijacnak.

Gór-Nagy Miklós elveszi a labdát Milakovicstól.

Madaras újabb kényszerlövése, a támadóidő végén, mellé.

A támadóidőnk végén Szivós ráhúzza a kapura, de fölé megy. A túloldalon Sukno ejt, fölé.

Varga Danit kiállítják. Húzásra teszik be a fához, Nagy Viktor hatalmasat véd.

Setka nyeri a második ráúszást.

Vége az első negyednek!

Hárai még rálövi, a kapus véd.

Az órát visszatekerik 7 másodpercre, még ennyi van hátra a negyedből.

Varga Dani labdát szerez, Benedek Tibor időt kér, amit a bírók nem vesznek észre, csak későn.

Varga Dániel lövését védi Bijac. Egy támadásnyi idő maradt.

3:1 - Decker Ádámot kiállítják, Sukno azonnal belövi.

Egy perc van még a negyedből.

2:1 - Busljét kiállítják. Az emberelőny Varga Dénes góljával ér véget.

Decker Ádám kiharcol egy kontrát a kapunknál.

Hárai ellen szabaddobás. Rálövi, de nem megy be. A horvátok időt kérnek, de nincs emberhátrány. 2.14 van hátra az első negyedből.

Muslim kezéből kicsúszik a labda, Varga Dani elveszi.

Madaras vízre pattintva lő, a labda a kapufát érintve fölé megy.

Nagy Viktor kiúszva megszerez egy centerpasszt.

Hárai klasszikus csavarral próbálkozik, de csak zúgó kapufa. 4 perc telt el a negyedből.

Varga Dani úgy blokkol, hogy nála is marad a labda.

Szivós húzása a kapufáról a képzeletbeli gólvonalra pattan, nincs gól.

Hárairól megkapjuk az első előnyünket.

2:0 - Megszerezzük a horvátoktól a labdát, de azután el is vesztjük, Obradovics nem úszott vissza és értékesíti a ziccert.

Obradovics lövését tolja szögletre Nagy Viktor. Itt az első grimasz.

Madarasnak lőnie kell az első támadásunk végén, Bijac véd.

1:0 - A horvátok hozták el a labdát. Rögtön emberelőnyt kaptak, amit Obradovics be is lőtt.

Reméljük, mindenki érzi a maró gúnyt: tökéletes fényviszonyok közepette kezdődött el a mérkőzés.

A lelátó teljesen megtelt, 20 perc van még a kezdésig.

A magyar kapuban természetesen Nagy Viktor kezd.

A csapatok már a vízben melegítenek.

A találkozó 18.00-kor kezdődik, és akárhogy is, de megoldjuk a szöveges élő közvetítést.

A csapatunknál minden rendben, mindenki jól van és az ilyenkor szükséges önbizalommal/stresszel várja a kezdést. (Néhány fotó délelőttről.)

Délelőtt fakultatív edzés volt - mindenki azt csinált a vízben, amit akart, Benedek Tibor csendben nézte fiait a partról, egy szava sem volt. Az ebédet csendes pihenő követte, majd egyórás taktikai értekezleten emlékeztette a szövetségi kapitány a fiúkat, hogy milyen is szokott lenni a magyar válogatott pszichikai állapota egy ilyen nagy meccs előtt. Tényleg csak az emlékeket kellett előhívnia, hiszen egy az egyben ugyanez a társaság vívta meg a horvátokkal szembeni vb-elődöntőt augusztus 1-jén Barcelonában... Az ellenfélnél Pavics kapus helyett most Marcselics van nevezve, de valószínűbb, hogy Bijac véd. "Új fiú" a Varga testvérek csapattársa, Buljubasics, valamint Viskovics, Kristian Milakovics és Buha. A legérzékenyebb veszteség a horvátok számára a kézműtétből lábadozó Maro Jokovics hiánya.