hozzászólás, 2010.12.13.

Tíz forduló után két veretlen csapat maradt a magyar bajnokságban. Ők csapnak ma össze a Komjádi uszodában. A címvédő és a tavalyi ezüstérmes párharca igazi pólócsemegének ígérkezik.

VASAS-EGER 5:9

Előnyt kap a Vasas az utolsó perc kezdetén, megjáratják, Powers éles szögből tudja csak rálőni, Szécsi jól fogja a rövidet.

Kotsidis is betalál, rögtön a következő akciónál (5:9).

Powers kerül ziccerbe másfél perccel a meccs vége előtt, be is lövi (5:8).

Egy Vasas-ejtés landol a kapu tetején.

Deckert kiállítják, végigjátsza az idejét az Eger, érhető. Biros Péter a befejezőember, nincs előtte blokk, simán átlövi a védelmet (4:8). Biros ötödik gólját lőtte!

Gerendás György is kikéri második idejét.

Katonáson megint nincs sapka. Vámos kapásból lő el egy asszisztot, most Hegedüs blokkol.

Steinmetz Barna is bevállal egy lövést, Földi László fogja a fejét.

Négy perc van még a mérkőzésből.

Biros blokkolja mellé az időkérés utáni lövést.

Kiállítanak egy egrit, Földi kikéri második idejét.

Boskovics lövésébe Szecska beleér, a labda megáll a gólvonalon.

Nagy Viktor egy távoli lövést fölüt, a labda az alapvonalon túl megy ki, szöglet. Sőt, Varga II. Zsoltról kiállítják Kiss Gergőt, ráadásul végleg, cserével.

Fogy az idő, lemegy egy újabb támadás úgy, hogy nem tud jó lövést elengedni a Vasas.

Büntetőt fújnak az Egernek, ezzel eldőlhet a meccs. Biros szépen kényelmesen elmegy a labdáért, megvárja a sípszót és magabiztosan belövi (4:7).

Katonásnak megy a centerbejátszás, szereli az embere.

Varga II. Zsolt erősen rálövi, melléblokkolja a védelem.

Graham megnyeri az utolsó ráúszást.

Varga II. Zsoltot a következő akciónál kiállítják, Kovács Róbert lóbál középen hosszasan, ellövi a negyed vége előtti másodpercben, a lövés nem talál kaput.

Varga II. Zsolt kap szabaddobást Kovács Róbertről, kapura lövi, nem megy be.

Biros lóbál vagy hármat-négyet, rálövi, a labda kicsivel a bal alsó mellett megy ki.

Fülöp közelről belebikázza a labdát Feltham blokkoló kezébe, jöhet az Eger.

Kovács Gábor lő, Katonás blokkol. Kemény lövés volt.

Két és fél perc van a harmadik negyedből.

Kétszer is körbejár a labda, Graham lövi el a jobb szélről, a pattintott labda a gólvonalon landol, kellett hozzá Nagy Viktor is.

Fülöpöt kiküldik a ketrecbe, Gerendás György is kikéri első idejét.

Szerencsétlen gólt kap az Eger, a labda tulajdonképpen beszédül Szécsi kapujába Kiss Gergely lövése nyomán (4:6).

Binder távoli bombáját Nagy Viktor tornássza szögletre.

Fórt kap a Vasas, Decker ziccerbe kerül, de telibelövi a bal kapufát!

Biros egyedül marad, nyugodtan kilövi a hosszú alsót a bal szélről (3:6).

Fülöp távolról pár lóba után rálövi, mellé.

Powersről kiállítják az emberét, Szécsi nagyot véd.

Földi László kap egy sárgát reklamálásért.

Előnyt kapnak a vendégek, Kis Gábor belepöccint egy beadásba, mellé.

Megtörik a hazaiak gólcsendje, Kiss Gergely betalál az időkérés után (3:5).

Lejár a támadóidő, nem sikerül akciót kialakítani. Kis Gábort a visszaúszáskor kiállítják Takácsról, Földi László időt kér.

Az Eger nyeri a harmadik labdára úszást.

NAGYSZÜNET

A Vasas játékosai nem figyelnek arra, hogy a negyed vége van, így nem lövik rá...

Hegedüs lő, a labda megpattan a blokkon, végül Nagy Viktoré lesz.

Kontra miatt szól a bírók sípja, ekkor lövi rá egy hazai játékos, kapufa.

Binder távolról elenged egy bikaerős lövést, a labda a lécek találkozásánál éri a fákat, onnan pattan a gólvonal mögé (2:5).

Egy perc van hátra. Kis túlzással nincs olyan támadás, amikor valakiről nem kerül le a sapka. Most Boskovics van csupasz fejjel.

Szécsi szögletre tol egy távoli lövést. A sarokdobás után Bundschuh Eriket kiállítják, a megjátszott figura végén Katonás lő középről, mellé.

Nagy Viktor véd szépen nem sokkal később.

Na, azért az Eger is tud rossz bejátszást mutatni.

Katonás elől Kovács Gábor megszerzi a passzt.

Boskovics pocsékul ad be, gyakorlatilag odaadja az Egernek a labdát. Ez már a sokadik eladott Vasas-labda ma.

Öt perc van még a félidőig.

Fórt kap az Eger, Hosnyánszky ad vissza Birosnak, aki középről lő egy kapufás gólt (2:4).

Rossz bejátszás a Vasas támadásánál.

Kis Gábornak adnak be, Nagy Viktor megszerzi a labdát, amíg Kicsi a védőjével küzd.

Kemény a mérkőzés, nagyon brusztos.

Fórt kap a Vasas, hamar rálövik, kimarad!

Labdát szerez a Vasas, előre adják Powersnak, akire jó ütembe jön ki Szécsi, és megszerzi a labdát előle.

Boskovics pattint hat méterről, kapufa.

A Vasas nyeri a második ráúszást.

Powers kap labdát Binder és Kis Gábor szorításában, kapura ível, a labda a felső lécről jön ki.

Büntetőt kap az Eger. Biros úszik oda, könnyedén belövi (2:3).

Vámos messziről rálövi, mert a támadóidő lejárt volna. A labda nem talál kaput.

Egy perc még az első játékrészből.

Feltham pontatlanul ad be Kis Gábornak, a kirobbanó védő labdát szerez.

Vörös Viktor harcol ki büntetőt centerben. Az ötöshöz Boskovics áll oda, kőkeményen bevarrja (2:2).

Varga II. Zsolt a jobb szélen van, bearaszol balra pár métert, váratlanul ellövi, a labda a rövid sarokban landol (1:2).

Három perc van hátra a negyedből.

Labdát szerez hátul az Eger.

Boskovics lövi rá, a labda kijön a kapufáról. Nem sokkal utána előnybe kerül a Vasas, amit Boskovics átlövésből értékesít (1:1).

Takácsot kiküldik, nagyon gyorsan ellövi a szeged, Nagy Viktor véd.

Hosnyánszky úgy tűnik, hogy rálövi, de nem. Hegedüsnek passzol, aki ejt, Nagy Viktor begyűjti a labdát.

Katonás ad be a sarokból Powersnek, nem kap ítéletet az amerikai.

Powers célozza meg a hosszú sarkot, a labda elmegy keresztbe a kapu előtt.

Deckert kiállítják, alaposan megjáratják a labdát, végül Graham beadja Bundschuhnak, aki kiemelkedik és behúzza (0:1).

Labdát szerez a Vasas az első támadás végén, majd ugyanígy az Eger is.

Az Eger nyeri az első ráúszást, egészen pontosan Graham.