FACEBOOK

BL - a selejtezők első köre befejeződött

BL - a selejtezők első köre befejeződött
hozzászólás, 2013.09.29.

A Bajnokok Ligája első selejtezőkörének összes eredménye, valamint a torna további programja.

Diapolo

Bajnokok Ligája, első selejtezőkör

A csoport, Nápoly, (Olaszország)


- Mladost Zágráb (horvát)
- CN Marseille (francia)
- Schuurman BZC (holland)
- Sintez Kazany (orosz)
- Acquachiara (olasz)
- Valetta (máltai)


Szeptember 25., szerda
Marseille-Mladost Zágráb 10:11 (4:2, 2:3, 2:3, 2:3)
Valletta-Sintez Kazany 5:29 (1:10, 1:9, 2:6, 1:4) (Az egyik játékvezető Kun György volt)
Acquachiara-Schuurman 18:14 (3:2, 5:4, 5:5, 5:3)
(A hollandoknál Frikk Ottó játszott, de nem lőtt gólt)

Szeptember 26., csütörtök
Marseille-Schuurman 19:11 (4:4, 6:2, 5:2, 4:3) (A hollandoknál Frikk Ottó játszott, de nem lőtt gólt)
Acquachiara-Valletta 21:14 (4:1, 7:4, 5:4, 5:5)
Mladost Zágráb-Sintez Kazany 6:7 (2:1, 1:2, 3:3, 0:1) (Az egyik játékvezető Kun György volt)

Valletta-Schuurman 9:25 (2:4, 3:7, 3:7, 1:7) (n.a.)
Sintez Kazany-Marseille 10:13 (1:6, 3:2, 2:3, 4:2)
Acquachiara-Mladost Zágráb 7:9 (2:2, 2:2, 1:2, 2:3)
(Az egyik játékvezető Kun György volt)

Szeptember 27., péntek
Marseille-Valletta 17:5 (5:0, 4:2, 3:1, 5:2) (Az egyik játékvezető Kun György volt)
Schuurman-Mladost Zágráb 9:15 (1:2, 2:3, 3:6, 3:4) (Frikk Ottó négy gólt lőtt)
Acquachiara-Sintez Kazany 9:20 (1:5, 1:6, 3:6, 4:3)


Szeptember 28., szombat
Sintez Kazany-Schuurman 11:9 (2:2, 2:2, 3:2, 4:3) (Az egyik játékvezető Kun György volt) (Frikk Ottó egy gólt lőtt)
Mladost Zágráb-Valletta 16:5 (4:1, 4:1, 3:2, 5:1)
Acquachiara-Marseille 12:10 (4:3, 3:1, 3:2, 2:4)

A csoport végeredménye

1. Sintez Kazany 12,
2. Mladost Zágráb 12,
3. Acquachiara 9,
4. Marseille 9,
5. Schuurman 3,

6. Valletta 0 pont

A Valetta az Eurokupában folytathatja, a többiek továbbjutottak a BL második selejtezőkörébe.


B csoport, Kragujevác (Szerbia)

- Szpartak Volgográd (orosz)
- Nagyvárad (román)
- Budva (montenegrói)
- Radnicski Kragujevác (szerb)
- Montpellier (francia)
- Waspo 98 Hannover (német)


Szeptember 26., csütörtök
Szpartak Volgográd-Hannover 14:9 (4:2, 5:2, 2:4, 3:1) (A németeknél Tóth Bence két gólt lőtt, Sági Márton nem talált a kapuba)
Nagyvárad-Montpellier 12:11 (3:3, 4:2, 4:2, 1:4) (A franciák kapuját Jászberényi Gábor védte, játszott Heincich Dávid is, aki nem lőtt gólt)
Budva-Radnicski Kragujevác 4:17 (2:4, 1:2, 1:6, 0:5)

Szeptember 27., péntek
Montpellier-Budva 12:13 (4:1, 2:5, 2:3, 4:4) (a franciáknál Jászberényi védett, Heinrich két gólt lőtt)
Radnicski Kragujevác-Hannover 16:8 (3:1, 2:3, 6:2, 5:2) (A németeknél Tóth Bence és Sági Márton nem lőtt gólt)
Nagyvárad-Szpartak Volgográd 8:8 (1:3, 1:3, 2:1, 4:1)

Hannover-Budva 13:14 (4:3, 4:2, 2:3, 3:6) (Tóth Bence egyszer talált a kapuba, Sági Márton nem lőtt gólt)
Radnicski Kragujevác-Nagyvárad 13:5 (3:1, 3:1, 4:1, 3:2)
Montpellier-Szpartak Volgográd 6-9 (1-3, 2-2, 0-1, 3-3)
(Jászberényi védett, Heinrich két gólt lőtt)

Szeptember 28., szombat
Szpartak Volgográd-Budva 10:7 (1:2, 4:2, 3:2, 2:1)
Nagyvárad-Hannover 11:5 (1:2, 3:2, 5:0, 2:1) (a németek két magyarja nem lőtt gólt)
Montpellier-Radnicski Kragujevác 9:16 (1:4, 4:4, 2:5, 2:3)
(Jászberényi védett, Heinrich kétszer volt eredményes)

Szeptember 29., vasárnap
Hannover-Montpellier 17:12 (6:3, 2:3, 5:2, 4:4) (a németeknél a két magyar gól nélkül zárt, a másik oldalon nem Jászberényi védett, Heinrich egy gólt lőtt)
Budva-Nagyvárad 5:12 (1:2, 1:3, 1:2, 2:5)
Radnicski Belgrád-Szpartak Volgográd 13:8 (5:0, 2:3, 4:2, 2:3)

A csoport végeredménye

1. Radnicski Kragujevác 15,
2. Szpartak Volgográd 10,
3. Nagyvárad 10,
4. Budva 6,
5. Hannover 3,

6. Montpellier 0 pont


A Montpellier az Eurokupában folytathatja, a többiek továbbjutottak a BL második selejtezőkörébe.

A következő kör sorsolását már vasárnap megejtették.


A BL TOVÁBBI MENETRENDJE

2. selejtezőkör, október 11-13.

Az első kvalifikációs körből továbbjutott 10 csapathoz itt csatlakoznak:

- Primorje Rijeka (horvát)
- Duisburg (német)
- Vouliagmeni (görög)
- Szolnoki Dózsa KÖZGÉP
- Pro Recco (olasz)
- Crvena Zvezda (szerb)


A csapatokat négy négyes csoportba sorsolták. Minden csoportból ez első két helyezett jut tovább.

3. selejtezőkör - játéknapok: október 26. és november 9.

A második körből továbbjutott csapatok páronként, egyenes kieséses rendszerben küzdenek meg a továbbjutásért.

A párok elnevezése: A, B, C, D.

Főtábla

A selejtezőkből ide eljutó négy csapathoz csatlakozik a nyolc "szuperkiemelt" (egyenként 30 ezer euróért kapták meg ezt a jogot és ez számukra a következő két évben is biztosított - további 30-30 ezer euró fejében, aminek kifizetésére kötelezettséget vállaltak):

- CN Atletic-Barceloneta (spanyol)
- Wasserfreunde Spandau 04 Berlin (német)
- Olympiakos Pireusz (görög)
- AN Brescia (olasz)
- Jug Dubrovnik (horvát)
- Partizan Belgrád (szerb)
- ZF-Eger
- Galatasaray (török)

A főtábla csapatait már korábban két hatos csoportba osztották - állítólag sorsolás útján.

A csoport

- ZF-Eger
- CN Atletic-Barceloneta (spanyol)
- Jug Dubrovnik (horvát)
- Olympiakos Pireusz (görög)
- a 3. selejtezőkör B jelű párosításának győztese győztese
- a 3. selejtezőkör D jelű párosításának győztese győztese

B csoport

- Galatasaray (török)
- Wasserfreunde Spandau 04 Berlin (német)
- AN Brescia (olasz)
- Partizan Belgrád (szerb)
- a 3. selejtezőkör A jelű párosításának győztese győztese
- a 3. selejtezőkör C jelű párosításának győztese győztese

Mindenki kétszer játszik minden csoportellenfelével, s a csoportok első három helyezettje jut be az új rendszerű végső döntőbe, a final six-be - kivéve az A csoportot, ahova az Eger került. Itt ugyanis a Barceloneta a rendező jogán eleve továbbjutó, tehát nem három, hanem csak két továbbjutó helyért harcol a többi öt csapat. (Ne feledjük, hogy a harmadik selejtezőkörből két olyan klub érkezik még ide, mint például a Pro Recco, a Primorje Rijeka, a címvédő Crvena Zvezda vagy a Radnicski Kragujevác...)

A főtábla-küzdelmek játéknapjai:

2013. november 20.,
2013. december 4.,
2013. december 18.,
2014. január 8.,
2014. január 29.,
2014. február 22.,
2014. március 15.,
2014. március 25.,
2014. április 9.,
2013. május 3.

FINAL SIX - a BL versenysorozat hatos döntője, 2014. május 29-31., Barcelona

A final six torna menetrendje előre meghatározott. A főtábla két csoportgyőztese közvetlenül az elődöntőbe jut, ellenfelük a csoportmásodik-csoportharmadik párharcok győztese lesz.