FACEBOOK

Manó, Lütyő, Szédült meg a többiek - Kezdődik a junior vb!

Manó, Lütyő, Szédült meg a többiek - Kezdődik a junior vb!
hozzászólás, 2013.08.12.

Egy szeretetre méltó, s a magyar vízilabdázás kreatív hagyományait továbbörökítő vízilabdacsapat kezdi meg ma szereplését a Szombathelyen startoló junior világbajnokságon.

Diapolo

Bemutatjuk az elmúlt egy évben óriási fejlődésen átment U20-as válogatott tagjait, s jó szívvel ajánljuk ezeket a ma még talán ismeretlen neveket a nagyközönség figyelmébe: bizony, ők lesznek azok, akiket a következő évtizedben nagyon fogunk szeretni - de talán már előbb is, ennek a hétnek a második felében...

A magyar junior válogatott (1993-ban és később születettek), az augusztus 12-18-i szombathelyi korosztályos vílágbajnokságon részt vevő magyar csapat (sapkaszámok szerinti sorrendben):


BENDES J. VIKTOR
Posztja: kapus
Sapka: 1-es
Született: 1993
Klubja: TEVA-Vasas
Beceneve: Jimmy


TELEGDY ANDRÁS
Posztja: védő
Sapka: 2-es
Született: 1994
Klubja: BVSC
Beceneve: Kecske


JANSIK SZILÁRD
Posztja: kapás hátsó
Sapka: 3-as
Született: 1994
Klubja: Szeged-Beton
Beceneve: Szili


BEDŐ KRISZTIÁN
Posztja: center
Sapka: 4-es
Született: 1993
Klubja: ZF-Eger
Beceneve: Krisz


BERTA JÓZSEF
Posztja: kapás hátsó
Sapka: 5-ös
Született: 1994
Klubja: Kaposvár
Beceneve: Jocó


SEDLMAYER TAMÁS
Posztja: kapás szélső
Sapka: 6-os
Született: 1995
Klubja: TEVA-Vasas
Beceneve: Szédült


GYÁRFÁS TAMÁS
Posztja: rosszkéz szélső (balkezes)
Sapka: 7-es
Született: 1994
Klubja: OSC
Beceneve: Gyárfi


CSAPÓ MIKLÓS - csapatkapitány
Posztja: rosszkéz szélső (balkezes)
Sapka: 8-as
Született: 1993
Klubja: TEVA-Vasas
Beceneve: Miki


LŐRINCZ BÁLINT
Posztja: rosszkéz hátsó
Sapka: 9-es
Született: 1994
Klubja: ZF-Eger
Beceneve: Lütyő


SZABÓ BENDEGÚZ
Posztja: védő
Sapka:10-es
Született: 1994
Klubja: BVSC
Beceneve: Bendő


MANHERCZ KRISZTIÁN
Posztja: kapás szélső
Sapka: 11-es
Született: 1997
Klubja: TEVA-Vasas
Beceneve: Manó


NÉMET TONI
Posztja: center
Sapka: 12-es
Született: 1994
Klubja: TEVA-Vasas
Beceneve: Tonya


GYÖRGY DÁVID
Posztja: kapus
Sapka: 13-as
Született: 1995
Klubja: Racionet Honvéd
Beceneve: Gyurika


HORKAI György
utánpótlás szövetségi kapitány


VARGA ZSOLT
másodedző

A szombathelyi U20-as világbajnokság programja (a belépés a mérkőzésekre ingyenes)

A csoport
Olaszország
MAGYARORSZÁG
Kanada
Kolumbia

B csoport

Szerbia
Brazília
Dél-Afrika
Üzbegisztán

C csoport

Spanyolország
Oroszország
USA
Szlovákia

D csoport

Horvátország
Ausztrália
Kazahsztán
Japán

Csoportmérkőzések – augusztus 12. – 1. nap

ITA-CAN 09:30
SRB-RSA 10:50
BRA-UZB 12:10
ESP-USA 13:30
RUS-SVK 15:30
CRO-KAZ 16:50
AUS-JAP 18:10
HUN-COL 19:50

Csoportmérkőzések – augusztus 13. – 2. nap

UZB- RSA 09:30
SRB-BRA 10:50
SVK-USA 12:10
ESP-RUS 13:30
JPN-KAZ 15:30
CRO-AUS 16:50
COL-CAN 18:10
ITA-HUN 19:30

Csoportmérkőzések – augusztus 14. – 3. nap

ESP-SVK 09:30
RUS-USA 10:50
CRO-JPN 12:10
AUS-KAZ 13:30
ITA-COL 15:30
BRA-RSA 16:50
SRB-UZB 18:10
HUN-CAN 19:30

Negyeddöntők – augusztus 16. – 5. nap

LG25-LG26 9:30
WG25-WG26 10:50
LG27-LG29 12:10
LG28-LG30 13:30
1A-WG29 15:30
1B-WG30 16:50
1C-WG27 18:10
1D-WG28 19:30

Középdöntők – 2013. augusztus 17. – 6. nap

LG33-LG34 10:50
WG33-WG34 12:10
LG35-LG36 13:30
LG37-LG38 15:30
WG35-WG36 16:50
WG37-WG3 18:10

Döntők – 2013. augusztus 18. – 7. nap

LG41-LG42 13:30
WG41-WG42 15:30
LG43-LG44 16:50
WG43-WG44 18:10

Címkék:
U20 Szombathely