Magyarország-Horvátország - élő közvetítés

hozzászólás, 2013.08.01.

A vb-elődöntő nagy lehetőség a Benedek-csapatnak. A görögök ellen nyújtott teljesítmény elég lehet a horvátok legyőzéséhez. Élő közvetítésünk.

BENEDEK TIBOR a vlv-nek közvetlenül a lefújás után:

- Jó meccs volt. Harcoltunk - a 17:7-es kiállítási arányra nehéz mit mondani... Ez az utunk, át kell magunkat verekedni, akármilyen nehézség van. Át kell magunkat verekedni holnapután is, mert semmit nem adnak ajándékba. A játékosok szíve óriási. Ahogy mondtam pár napja, ez már bennük volt a vb elejétől. Elhiszik magukról, hogy jók - és tényleg jók!

MAGYARORSZÁG - HORVÁTORSZÁG 11:10 (2:3, 4:2, 3:2, 2:3)
G.: Vámos, Szivós 3-3, Varga Dénes 2, Gór-Nagy, Madaras, Bedő 1-1

Világbajnoki döntőben a magyar csapat!

VÉGE!!

Jár körbe a labda a félpályánál, az emberelőnynek köszönhetően mindig van egy játékos üresen. Lejár az idő!

Kiállítás a horvátoknál! 21 másodperc van hátra! Benedek Tibor időt kér!

44 másodperc van hátra.

Szivóst kiállítják. A horvát szövetségi kapitány pedig időt kér. 1.05 van hátra. Kapufa!

Varga Dánielt állítják ki. Szukno lövését védi Nagy Viktor, kiegészülünk.

Két perc van még hátra!

11:10 - Betörő embernek húzásra és Varga Dénes behúzza!

12:6 a kiállítási arány. Nem nekünk.

10:10 - Újabb horvát emberelőny. Jokovics pedig kiegyenlít.

Rossz bejátszás Bedőhöz. Három perc van hátra a mérkőzésből.

Bedő felé bejátsszuk a labdát, de szerelik a horvátok. Kontra a horvátok ellen.

10:9 - Egy nagyon szerencsétlen gól. Nagy Viktor véd, de ezután Setka átpöcköli a magyar kapus fölött a labdát.

A magyar lövést védi a horvát kapus, de nincs sarokdobás. Visszaúszás közben kiállítják Vámost.

Magyar emberelőny, Benedek Tibor pedig időt kér.

Kiállítás nálunk, Nagy Viktor labdát szerez, de a játékvezető ötméterest ítél ellene. Muszlim lövését védi Nagy Viktor. Még tart a horvát emberelőny. Nagy Viktor újabb bravúros védése! A következő horvát lövés után már miénk a labda.

A horvát kapus kijön a kapujából és megszerzi Hárai elől a labdát.

10:8 - Sukno hatalmas gólt lő.

Hat és fél perc van még a negyedből.

10:7 - Megúszunk, Bedő pedig elképesztő gólt lő!

Nagy Viktor labdát szerez.

Kontra a horvátoknál. Majd két másodperc múlva ellenünk is. Nagy Viktor fejjel véd, marad a horvátoknál a labda.

A negyedik ráúszásnál a horvátoké a labda.

Vége a harmadik negyednek!

9:7 - Négy másodperccel a negyed vége előtt emberelőnybe kerülünk, Szivós pedig egyből belövi.

8:7 - Újabb horvát emberelőny, ezúttal Decker megy pihenni. Sukno pedig a hosszú alsóba lövi.

Varga Dániel lövését szögletre védi a horvát kapus. Kontra.

Nagy Viktor bravúrral védi a horvát lövést.

Újabb horvát emberelőny, Ivica Tucak időt kér.

Jokovics kapufát lő. Varga Dani lövését védi a horvát kapus.

Hárait keményen őrzik a horvátok, megint nem sikerült megjátszani. Támadhat az ellenfél. Három perc van hátra a negyedből.

Kontra a horvátok ellen.

8:6 - Hárai emberelőnyt harcol ki, Vámos Marci pedig újabb védhetetlen gólt lő.

Négy perc van hátra a harmadik negyedből.

Nem sikerül Hárait megjátszani centerben, megelőzik a horvátok. Elszáll a horvát próbálkozás után a labda messze a kapu felett.

7:6 - Újabb horvát emberelőny, ezúttal Hosnyánszkyt állítják ki. Dobud pedig gólt lő éppen akkor, amikor kiegészülnénk.

7:5 - Magyar emberelőny. Lassan jár körbe a labda. Kiegészülnek a horvátok. Varga Dumi viszont balról pár lóba után bepattintja.

Kontra ellenünk. Majd a horvátok ellen is.

Ötmétereshez jutnak a horvátok. Jokovics lövését védi Nagy Viktor.

Bejátszás centerbe, Bedő befordul vele, de a horvát kapus véd.

A harmadik ráúszásnál végre miénk a labda Vámos Marcinak köszönhetően.

Nagyszünet!

A kinti próbálkozást a horvát kapus szögletre védi. Öt másodperc van hátra. Csak egy lövésre marad idő, a horvát kapus véd.

A nyolcadik horvát emberelőny (nekünk eddig három volt). Bejátszás a falba, Nagy Viktor a bravúrosan véd. Miénk a labda.

Nagy Viktor próbálja megjátszani a megúszó magyar játékost, a passz túl hosszú és a horvát kapusé.

1.45 van hátra a második negyedből. Elcsípik a horvátok a labdát. A magyar kapu előtt kontra.

6:5 - Madarast újra kiállítják. Gór-Nagy Miklóst is. Egyikük már visszajöhetett, amikor Jokovics belövi.

Varga Dumi meglóg, de a horvát kapus véd.

Újra Szivós, ezúttal labdát szerez a magyar kapu előtt.

6:4 - Szivós Márton 8-9 méterről újabb hatalmas bombát ereszt el. Sorra lőjjük az akciógólokat.

5:4 - Magyar emberelőny, Szivós pedig középről hatalmas erővel lövi be.

4:4 - Újabb horvát emberelőny, Obradovics pedig ezúttal sem hibázik.

4:3 - Kettő az egyben megúszik a magyar csapat, Madaras végigviszi egyedül és védhetetlen gólt lő.

Jokovics lövése elszáll a kapu felett.

3:3 - Az első magyar lövés kivágódik a kapufáról, Madaras megszerzi. Vámos Márton pedig újabb hatalmas gólt lő.

Madarast kiállítják, jár körbe a labda a horvátoknál. Bejátszás a fához, Nagy Viktor azonban épp odaér.

Jokovics messziről rálövi. Nagy Viktor szögletre véd. Magyar labdaszerzés. Kontra ellenünk a horvát kapu előtt.

A második ráúszásnál is a horvátoké a labda.

Vége az első negyednek!

A horvátok centerjátékkal próbálkoznak, de a blokk a helyén volt. Marad náluk a labda. 30 másodperc van hátra a negyedből. Jokovics üresen marad, de kapufa.

Bedő emberelőnyt harcol ki. A húzásra betett labda a felső kapufáról pattan vissza, marad nálunk. Kiegészültek a horvátok. Labdaszerzés a horvátoktól.

Nagy Viktor védi a horvát próbálkozást.

Bedő megpróbál egy szabaddobást egyből rálőni, kapufa.

2:3 - Újabb horvát emberelőny, Muszlim pedig gólra váltja azt.

2:2 - Vámos Márton messze a kaputól hatalmas gólt lő.

Varga Dániel betör a horvát kapu elé, azonban kapufa. Marad nálunk a labda.

Kontra a horvát center ellen.

Megpróbáltuk bejátszani a centernek, nincs ítélet.

1:2 - Szivóst kiállítják. Bejátszás a fajba Dobudnak, aki gólt lő.

Kontra ellenünk.

1:1 - Emberelőny a horvátoknak is, Obradovics pedig belövi.

1:0 - Hárai emberelőnyt harcol ki. Jár körbe a labda, majd bejátszás a kapufához Gór-Nagy Miklósnak, aki nem hibázik.

Első próbálkozásukat blokkoljuk.

A horvátok hozzák el az első ráúszásnál a labdát.

Hamarosan kezdődik a mérkőzés.

A találkozó 20.15-kor kezdődik, az M1 élőben közvetíti, mi a szokásos írásos élőt tudjuk vállalni.

Végül alig egy órával a meccskezdés előtt befutott a magyar válogatott (a buszsofőr az út utolsó sakaszát már ralli-manőverekkel tette meg).

A csapat ezúttal nehezen érkezett meg az uszodába, a busz elkapta az esti dugót, már komolyan aggódott mindenki, hiszen a megszokott negyedórás utazás helyett még több mint fél óra sem volt elég. Madaras Norbert megjegyezte: pont így volt tíz évvel ezelőtt, amikor a vb-döntőre szállította a csapatot a busz...

Délelőtt "idegenek" (értsd: rivális csapatok) szeme látára kellett edzeni, így Benedek Tibor a kötelező úszáspenzum után mindenkinek a kedvére bízta, hogy mit teljesít a medencében.

Aki olvasta előzetesünket, tudja, hogy a fiúk nagy lelki nyugalommal készültek, nem tarják legyőzhetetlennek az ellenfelet, sőt, inkább azt hangsúlyozzák, hogy az olimpiai bajnok csapatból sokan nincsenek már itt.