Magyarország-Kazahsztán - élő közvetítés

hozzászólás, 2013.07.28.

A világbajnokság nyolcaddöntője, a győztes a legjobb nyolc mezőnyébe kerül és Görögországgal vívhat meg az elődöntőbe jutásért.

BENEDEK TIBOR a vlv-nek:

- Nehezen indult, aztán egy sima mérkőzés lett belőle. Azt gondolom, hogy ez a reális különbség a két csapat között. Ők elfáradtak a második negyedben, ezután igazán már nem volt támadásuk, mi pedig kilazultunk és onnantól sima lett a meccs.

MAGYARORSZÁG - KAZAHSZTÁN 16:7 (2:4, 7:1, 6:1, 1:1)
G.: Madaras, Bátori, Hosnyánszky, Szivós, Varga Dániel 2-2, Gór-Nagy, Vámos, Decker, Varga Dénes, Bedő, Hárai

VÉGE!

Szivós lövését blokkolják. Megúszik egy kazah, de Nagy Viktor kijön a kapuból és szereli.

16:7 - Hosnyánszkyt kiállítják. Pekovics belövi.

Kezdődik az utolsó perc.

Eldobják a kazahok. Kontra ellenünk.

Két perc még a mérkőzésből.

Varga Dani megszerez egy center-bejátszást, Benedek Tibor pedig kikéri második idejét. Elvesztettük a labdát.

Újabb Madaras-kapáslövés, ez a blokkról megy ki. Csendben csordogál most a mérkőzés.

Nagy Viktor véd.

A túloldalon elég simán labdát szerzünk. Megúszunk, Madaras lövését szögletre védi a kapus, nem dobjuk el a labdát, így elveszik.

Bedő újabb emberelőnyt szállít. Ez a fór kimaradt.

Várható volt, hogy hátrányba kerülünk előbb-utóbb, Gór-Nagyot küldték ki. A fórt kivédekezzük.

Bedő szép labdát kap, nincs sok ideje, gyorsan kell dönteni és mellé dobja.

Eldobják a labdát a kazahok.

16:6 - Bedő végre ítéletet kap. A kicsit hosszú nyúlt emberelőny Bátori kapáslövésével ér véget.

A negyedik ráúszásnál is elhozzuk a labdát.

Vége a harmadik negyednek!

15:6 - egy másodperccel a negyed vége előtt Bátori kapásból bezúdítja a labdát.

Újabb Nagy Viktor-védés.

Belül vagyunk a negyed utolsó percén.

14:6 - Hárairól kiállítanak, Hosnyánszky pedig azonnal belövi.

Kontra a kazahok ellen.

Emberelőnyben játszhatunk. Hárai lövését védi a kapus, szöglet.

13:6 - Medvegyev bedobja.

13:5 - Bedő emberelőnyt harcol ki, hallani hogy melyik figurát kell játszani. Nem tudom, hogy az volt-e, de Bedő a fától behúzza.

Nagy Viktor most meg is fogja a labdát.

A negyed felénél járunk.

Varga Dániel lövése a kapufáról kipattan.

Nagy Viktor szögletre véd egy hatalmas lövést. Kontra a kazahok ellen.

A kazahok időt kérnek.

12:5 - Most Vámos Márton lő kapásgólt Madaras passzából.

A kazahok elkezdtek fáradni.

11:5 - Madaras újabb kapásgólja egyenlő létszámnál.

Most már mindenki nagyon határozottan védekezik, meg is van a labda.

10:5 - Dumi Bedőhöz passzol, kiállítás és egy átadás után Varga Dénes belövi.

Szoros van, és a távoli lövést Nagy Viktor védi.

Varga Dani lövése a kapufáról pattan ki, Gór-Nagy még megpróbálja megszerezni, de a labda hozzáér a kötélhez.

A nagy sikerre való tekintettel, ismét elhozzuk a labdát. Vámos volt.

A játékvezető magához kér egy-egy játékost a két csapatból. Gondolom elnézést kér. Megismétlik a ráúszást. (Egyébként a bírók felelőssége, hogy megadott számú játékos kezdje el a negyedet.) Ez ritkán látható jelenet volt.

Elcsípnek egy passzt a kazahok. A bírók kikérik a labdát, hét mezőnyjátékossal játszottak a kazahok. Most derült ki.

A harmadik ráúszásnál elhoztuk a labdát.

A ritmikus zenére elég sok magyar szurkoló rázza a két kezében a piros-fehér-zöld zászlót.

Dobosokból álló zenekar érkezik a lelátóra a szünetben. Mintha csak a Margitszigeten lennénk, csak itt sokkal több a dobos.

Nagyszünet!

9:5 - Hosnyánszky beteszi centerbe, Hárairól kiállítanak. A figura vége Szivós löbbölése.

Egy támadásra van még idő.

Újra oldalra dobják a labdát a kazahok a támadóidő végén.

Bátori is ejt, kapufa.

1.47 van hátra a negyedből.

8:5 - Hárairól emberelőny. Madaras Norbert kapásból lő.

A kazahok eldobják a labdát a támadóidő végén.

Madaras ejtését ujjheggyel kitolja a kapus.

Hárai labdát szerez. Három perc van a térfélcseréig.

7:5 - Gór-Nagy Miklós felviszi a labdát és ha már engedik, rá is lövi.

Elcsípünk egy átadást.

6:5 - Hosnyánszky Norbert megint váratlanul lő, ez azonban bemegy.

5:5 - Ez hihetetlen, már megint kiegészültünk amikor Gubarjev belövi. Még a negyed felénél sem vagyunk.

Decker Ádámot kiállítják, ezzel kipontozódott. A kazah kapitány időt kér.

Hosnyánszky lövését nehezen védi a kazah kapus.

Decker Ádámot kiállítják. Feladják húzásra, Nagy Viktor nagyot véd, de lehet hogy blokk volt.

5:4 - Bedőről állítják ki a védőt. Decker Ádám onnan lövi ahonnan az imént Pufi.

Kontra a kazah center ellen.

4:4 - Hárai szállítja az újabb fórt és ugyancsak Hárai dobja be a fától.

Most nagyon jól védekeztünk és Madaras elcsípett egy átadást.

3:4 - Varga Dániel elengedi a jobb kezét, a labda pedig nagy erővel vágódik a hosszú sarokba.

Varga Dumi elhozza a labdát a második ráúszásnál.

Közben eleredt az eső és süt a nap.

Hallom, ahogy Benedek Tibor nagyon mérgesen mondja: agresszívabban kell, alszunk!

Vége az első negyednek!

Lejár az ellenfél támadóideje, az utolsó pillanatban leadott lövést blokkoljuk.

Gór-Nagy lövése nem talál utat a kapuba.

Egy perc van még a negyedből.

2:4 - Szorosan védekezünk és Vámost kiállítják. Usakov sajnos nagyon nagy gólt lő.

Rossz átadás miatt elveszítjük a labdát.

2:3 - Decker Ádámot kiállítják. A fór végén Gubarjev lövése becsúszik a rövidbe.

Szereljük a kazah centert, elöl viszont újabb kontra ellenünk.

Hallani ahogy Benedek Tibor ezt mondja: lassan jár a labda fórban.

Bedő harcol ki emberelőnyt. Varga Dumi fölé lövi.

Túl vagyunk a negyed felén.

Rossz passzal ér véget a magyar támadás. Hátul viszont labdát szerzünk.

Kontra ellenünk, majd a kazahok ellen is.

Három perc telt el a negyedből.

2:2 - Usakov hátulról rálövi, Nagy Viktor beleér, de olyan erős a lövés, hogy a kezéről bepattan.

2:1 - Hárai harcolta ki az első magyar emberelőnyt. Varga Dániel pedig bedobja.

1:1 - a kazahok játszhatnak először emberelőnyben. Gubarjev betalál a jobbszélről.

1:0 - Varga Dénes hozta el a labdát és Szivós az első támadás végén betalált.

A mi meccsünk 18.50-kor kezdődik, izgalommal várjuk.

Jelenleg a szerb-román megy, csak a legelején lógott levegőben a meglepetés - mivel a románok 1:0-ra vezettek. Most már 6:2 a szerbeknek és hol van még a vége (több mint két negyed van hátra).